آموزش تعمیرات برد

قطعات بردهای الکترونیکی (PCB) یا مدار چاپی در دنیای الکترونیک بسیار کاربرد دارند و تقریبا در همه جا هستند. به طوری که می توانید آن را در دستگاه هایی که هر روز استفاده می کنید، پیدا کنید. با این حال، اغلب افراد از این بردهای الکترونیکی بدون آگاهی و یا دانش فناوری استفاده می کنند. در این کلاس ، اصول طراحی بردهای الکترونیکی، اجزای سازنده آنها را به شما معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که چگونه بردهای الکترونیکی می توانند کارکرد بهتری داشته باشند.

بردهای صنعتی بشناسیم!

یکی از مهم ترین بخش هایی که در هریک از لوازم دیجیتالی وجود دارد برد است. بردهای صنعتی در واقع از انواع تولیداتی هستند که در دستگاه های صنعتی مختلف از آنها استفاده می شوند. تعمیر بردهای صنعتی امروزه مانند گذشته نیست و شما می توانید به روش های مختلف این کار را انجام دهید. همچنین گفته می شود که شما برای تعمیر این بردها نیازمند نقشه های مختلف باشید و سپس با آنالیز نقشه ها در این زمینه فعالیت کنید.

تعریف بردهای صنعتی

مادربردهای صنعتی در واقع نوعی از بردهای صنعتی هستند که دارای شرایط بسیاری هستند و شما بهتر است که آن ها را بشناسید. کلیه مادربردهایی که به آنها مادربرد صنعتی گفته می شود در شرایط نامساعد طراحی و ساخته خواهند شد. این طراحی ها و ساخته ها به گونه ای هستند که شما می توانید به راحتی آن ها را تنظیم کنید. مادربردهای صنعتی باید بتوانند به طور مداوم روشن باشند. این نوع مادربرد ها به صورت 24/7 روشن خواهند بود و بدون هیچگونه اختلال در این زمینه ایجاد خواهند شد. این مادربرد ها همچنین باید این قابلیت را داشته باشند تا پس از قطع و وصل مجدد آن به صورت خودکار روشن خواهد شد و نیازی نیست که آن ها را به صورت دستی توسط کاربر روشن کنید وجود نخواهد داشت.

دسته بندی برد صنعتی

در این بخش می خواهیم شما را با دسته بندی برد صنعتی آشنا کنیم. در واقع این بردها در سایز کوچک طراحی شده اند و عمده سایز استاندارد و محبوب در این مادربردها یک مقدار خاص است.  اینکه یک مادربرد صنعتی کوچک باشد در واقع به شما کمک می کند تا فضای کمتری را اشغال کنید و برای استفاده های بهتر مناسب تر است. شایان ذکر است که برخی از این مادربردها در سایز های مینی یا نانو ساخته می شوند و تمامی کامپیوترهای نانو از آنها بهره مند خواهند شد.

بردهای صنعتی چه امکاناتی دارد؟

بردهای صنعتی امکانات بسیاری دارد. یکی از مهم ترین خصوصیات در زمینه مادربردهای صنعتی این است که از پورتهای متنوع در آن ها استفاده شده است که امکان توسعه آن ها را به سادگی فراهم می کند. یکی از پرکاربردترین بردهایی که می توانید از آن ها استفاده کنید پورت COM است که در عمده مادربرد ها می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین استفاده از هدرهای مختلف USB2 و 3  هم می تواند ماژولهای وای فای یا بلوتوث باشد. هاردهای پرسرعت اس اس دی هم از جمله بردهای صنعتی مهم هستند که شما می توانید برای استفاده از آن ها از اینترنت پر سرعت استفاده کنید.

به صورت کلی می توان گفت که مادربردهای صنعتی دارای یک سری کاربردهای فراوان است که به صورت کلی جایی که نیازمند یک مادربرد است شما می توانید از انواع مختلف آن ها استفاده کنید. البته استفاده از مادربرد دارای یک سری شرایط است که از جمله آن ها باید به این نکته دقت کنید که این بردها باید 24 ساعته روشن باشد و عمده کاربردهای مختلفی که دارد در صنایع، فروشگاه ها و همچنین خودپردازهای بانکی است. شما همچنین می توانید از این بردهای صنعتی در کیوسک های اطلاع رسانی هم استفاده کنید. البته مراقب باشید که بردهای صنعتی را باید در شرایط خاصی نگه داری کنید.

سرفصل های دوره آموزش تعمیر برد و برد صنعتی ( جراحی برد )

آموزش تعمیرات برد LED و LCD

آموزش تعمیرات دستگاه جوش

آموزش آلتیوم دیزاینر

شناخت لایه های PCB

مهندسی معکوس

شناخت انواع آی سی ها و تست آی سی ها ، خرچنگی ، BGA ، BGY

آموزش دستگاه BGA

مشکلات آی سیهای BGAدربرد های صنعتی و LCD

آموزش قلق های تعمیراتی

آشنایی با شرکت های وارد کننده قطعات به ایران و معرفی به بازار کار

کار با دستگاه های کارگاهی

آموزش تعمیرات برد آیفون تصویری

نقشه کشی

شناخت قطعات smd و dip و مفاهیم اولیه

شناخت مقاومت های ثابت و متغیر

تست قطعات به صورت اهمی و ولتاژی

شناخت طرح های پاور = پاورliner ، سوئیچینگ، forward، flyback، current mode ، باک ،بوس ، باک – بوس

آموزش تعمیرات پاور های سوئیچینگ

شناخت آی سی های حافظه ،plcc ، cmos ، ttl  ، تک سلولی

آموزش پروگرام

مشکلات نرم افزاری و دلایل هنگ کردن سیستم

تحلیل موارد بدون داشتن نقشه

آموزش سرچ کردن دراینترنت

ولتاژ و جریان کشی استاندارد

آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی

آموزش تعمیرات برد صنعتی

تحلیل برد لوازم خانگی

نمونه مدارک بین المللی و داخلی ای که از شرکت دکتر برد به فن آموزان عزیز ارائه می گردد

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد علاوه بر مدارکی اعم از ( فنی حرفه ای ، مدرک رسمی دکتر برد و … ) پس از گذارندن دوره آموزش تعمیر برد و مهندسی معکوس که توسط سایر آموزشگاه ها ارائه می شود ، مدارک داخلی و بین المللی دیگری شامل مدارک صادره از وزارت دفاع ، آدیسو که مورد تایید کشور چک هست و … را نیز در صورت اتمام دوره ی آموزشی به هنرجو ارائه می گردد

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد برای اسکان دانشجویانی که از شهر های دیگر به مجموعه دکتر برد می پیوندند ، خوابگاه هایی را درنظر گرفته است که نزدیک ترین مسیر را به شرکت دارند ؛

از خصوصیات این خوابگاه ها می توان موارد زیر را اشاره کرد :

دکتر برد

اتاق مطالعه

دکتر برد

نزدیکی به مترو

دکتر برد

اینترنت پرسرعت

دکتر برد

خشکشویی

دکتر برد

کولر آبی

دکتر برد

شوفاژ

اطلاعات دوره تعمیر برد ( جراحی برد )

برترین آموزش و کاربردی ترین دوره کارورزی عملی در مرکز فنی و مهندسی دکتر برد زیر نظر متخصصان خبره و باتجربه در زمینه تعمیرات قطعات الکترونیک و آموزش

 تعمیرات تخصصی برد ( جراحی برد ) و آموزش تعمیر موبایل و لوازم خانگی با پشتیبانی وارائه مدرک داخلی و خارجی برای مهاجرت بمدت 40 ساعت در محل دفتر مرکزی مجموعه دکتربرد برگزار می شود

دوره ها به دو صورت عمومی و خصوصی  در محیط کاملا آموزشی تشکیل می شود

دکتر برد

تفاوت شرکت فنی و مهندسی دکتر برد با سایر آموزشگاه ها

از ابتدا شرکت دکتر برد تمایل داشته که تمامی کلاس ها در محیطی کاملا حرفه ای و به صورت عملی برگذار شود.  بر خلاف سایر آموزشگاه های حال حاضر که بیشتر محیطی تئوری دارند ، ما از روز اول شما را با کار عملی و  تعمیر برد به صورت فیزیکی آشنا می کنیم . جدا از موارد تخصصی کارشناسان ما علاوه بر آموزش مباحث اصلی مهندسی معکوس ، به شما مهارت هایی نظیر ارتباط با مشتری ، هزینه قطعات و خرید قطعات الکترونیکی از خارج کشور را آموزش می دهند.

دوره آموزشی علمی و عملی دکتر برد

شما می توانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات برد یا مهندسی معکوس به یک متخصص حرفه ای در زمینه تعمیرات این دستگاه ها تبدیل شوید. دوره های آموزشی مجتمع فنی و مهندسی دکتر برد به گونه ای برگزار می شوند که کارآموز بتواند بلافاصله پس از گذراندن دوره وارد بازار کار شود و دیگر نیازی به کسب تجربه یا شاگردی برای یاد گرفتن کار نداشته باشد. پس شما بعد از شرکت در این دوره آموزشی می توانید بلافاصله از طریق تعمیرات انواع برد ها شروع به کسب درآمد کنید.

البته در دوره آموزش تعمیرات برد و مهندسی معکوس کسانی که هیچ گونه پیش زمینه ای برای تعمیرات دستگاه های الکترونیکی ندارند را هم در نظر گرفته ایم و تمامی موارد پایه اعم از الکترونیک مقدماتی و پایه، آموزش کار با ابزار مورد نیاز برای تعمیرات و … را نیز در این دوره آموزش می دهیم.

 

اطلاعات دوره تعمیرات برد و برد صنعتی (جراحی برد)

هزینه دوره عادی : 2,340,000 تومان

با تخفیفات جشنواره : 1,800,000 تومان


هزینه دوره خصوصی : 3,900,000 تومان

با تخفیفات جشنواره : 3,000,000 تومان


تعداد جلسات : تا زمان تسلط هنرجو به مفاهیم


شروع دوره : اول و پانزدهم ماه


مدت دوره : 30 الی 40 ساعت


پشتیبانی هنرجو : 1 سال


پکیج آموزشی : جزوه 

اسکان هنرجو : خوابگاه

دکتر برد