کاربرد برد صنعتی servo motor

servo motor
کاربرد برد صنعتی servo motor

Servo motor ها در واقع کاربردهای بسیاری دارند که در این بخش به بررسی آنها خواهیم پرداخت. موتورها به صورت کلی و  همانطور که گفته شد الکترو موتورهایی هستند که شامل یک سری مدارات پیچیده اند و درایوهای بسیاری نیز دارند که حاوی شفت هایی می باشند که عمل گردش را انجام می دهند.

تجهیزاتی که در این زمینه وجود دارند به صورت الکترونیکی مورد کاربر قرار خواهند گرفت و همچنین تجهیزاتی که در این زمینه وجود دارد نیز کنترل زاویه، کنترل شتاب و همچنین کنترل سرعت را بر عهده خواهد داشت.

در این نوع موتورها به نسبت جایی که الکتروموتور در آن ها به کار رفته است کاربرد دارند اما به دلیل اینکه قیمت بالایی دارند تنها جایی که از آنها استفاده می شود معمولا جاهایی است که کارایی الکتروموتورها کمتر است و نیاز به دقت و سرعت بالا در این زمینه دیده می شود. در این بخش می خواهیم برخی از مواردی که در آن ها از Servo motor استفاده می شود را برای شما نام ببریم:

  • ماشین آلات نساجی

  • ماشین آلات چاپ

  • سینما ۵ بعدی و ۳ بعدی

  • دستگاه های تزریق پلاستیک

  • دستگاه های پزشکی

  • دستگاه های CNC فلزات،چوب،طلا

  • ماشین آلات و دستگاه های تولید قطعات الکترونیکی

اصول کاری در Servo motor ها اینگونه است که هریک از بخش های مختلف آن ها یک کار را انجام خواهد داد. سیستم های حلقه بسته شامل مدار کنترل هم خواهد شد.

دستگاه servo motor در واقع یک قطعه الکتریکی مجزا، مستقل و همچنین ماشین های چرخان است که دقت بالایی هم دارد.

شفت خروجی هم قابلیت های جابجایی زاویه، موقعیت و سرعت خاصی را خواهد داشت. یک موتور عادی قادر به انجام این کارها نخواهد بود. این موتورها از بخش های عادی تشکیل شده است که سنسورهای بسیاری را برای فیدبک به موقعیت کوپل تبدیل شده است.  در این بخش ما تمامی آنچه که به آن نیاز داریم را در مورد این موتورها خواهیم فهمید. می توان گفت که ارزیابی این موتورها هم در واقع با توجه به همین دسته بندی انجام خواهد شد. شما میتوانید ولتاژ را نیز مورد بررسی قرار دهید. شما بهتر است که قبل از خرید این موتورها به یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×