پروتکل های استخراج بیت کوین

بیت کوین
پروتکل های استخراج بیت کوین

می توان اینطور گفت که استخراج ارزهای دیجیتال در واقع دارای قاعده های بسیاری است. دقت داشته باشید که تنها 21 میلیون بیت کوین در سرتاسر جهان وجود دارد و همین هم باعث می شود که بیت کوین مانند طلا محدود و کمیاب است. ماینینگ در واقع با اثبات کار انجام خواهد شد. ماینینگ این ارز دیجیتال از یک الگوریتم خاص در این زمینه پیروی می کند. نودها هم در این بخش از جمله نکات مهم هستند. یک نود در واقع گره ای است که در شبکه بیت کوین وجود دارد. شما می توانید توسط یک کامپیوتر این کار را انجام دهید البته دقت داشته باشید که این سیستم باید سخت افزارهای قدرتمندی داشته باشد.

هرکسی در این زمینه می تواند با دریافت رایگان نرم افزارهای بیت کوین و همچنین دانلود کل تاریخچه های بلاک چین آن ها را اجرا کنید. البته برخی از نودها هستند که شرایط ویژه ای دارند که به آن ها نود ماینینگ گفته می شود. در ابتدای کار همه نودها ماینر بوده اند. البته اینکه این نودها چگونه این کار را انجام می دهند نشان دهنده اضافه کردن بلاک ها به بلاک چین هاست. معادلات ریاضی پیچیده ای در این زمینه وجود دارد که فقط با حدس زدن می توانید آنها را انجام دهید.

کامپیوترهای قدرتمندی که در این زمینه وجود دارند اعداد را یکی پس از دیگری امتحان خواهند کرد تا بتوانند جواب معادله هر بلاک را به دست بیاورند. راهکاری به نام تابع هش در این زمینه وجود دارد که روند شما را تضمین خواهند کرد.

ماینر ها در واقع راهی جز امتحان کردن و حدس زدن ندارند تا سرانجام به یک نتیجه درست در این زمینه دست پیدا کنند. هرچقدر که یک ماینر در این زمینه قدرت پردازش بیشتری داشته باشد شانس پیدا کردن جواب معادلات افزایش پیدا خواهد کرد و شما از ماینرهای دیگر جلو خواهید بود. در این بخش می توان گفت که به عنوان پاداش مقداری از بیت کوین ها که همچنین پروتکل های بیت کوین تعیین کرده است به ماینر برنده تعلق خواهد گرفت. ماینر همچنین تمام کارمزدهایی که تراکنش های یک بلاک را ایجاد کرده اند دریافت خواهید کرد. بیت کوین با توجه به شرایط کنونی یکی از بهترین ها در این زمینه شناخته شده است که می توانید کار سرمایه گذاری روی آن را به آسانی انجام دهید. تخمین زده می شود که استخراج تمامی واحدهای بیت کوین تا سال 2140 انجام شود و دیگر بیت کوینی وجود نخواهد داشت. ماینرها فقط از کارمزدها سود خواهند کرد و در نهایت هم این سودها برای آن ها باقی خواهد ماند.

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×