انواع سیستم خنک کننده دستگاه ماینر

انواع سیستم خنک کننده دستگاه ماینر و فارم ماینینگ
انواع سیستم خنک کننده دستگاه ماینر

کنترل و کاهش دما و تهویه هوا یکی از مهمترین دغدغه های استخراج ارز دیجیتال می باشد ، که باتوجه به تعداد دستگاه ها و شرایط جغرافیایی و آب و هوا از روش های مختلفی می توان ایتفاده نمود که البته در این میان بودجه درنظر گرفته شده برای این کار نیز سرنوشت ساز خواهد بود . فراموش نکنید خنک نگه داشتن دستگاه ماینر و تهویه مناسب هوا باعث افزایش عمر دستگاه ماینر می شود .

درصورتیکه تعداد ماینرهای بکار گرفته شده پایین باشد به احتمال زیاد فن های تعبیه شده بر روی ماینر جهت خنک نگه داشتن دستگاه کفایت می کنند . ولی اگر بخواهیم تعداد بالایی از ماینرها را در کنار هم روشن نماییم برای جلوگیری از آسیب خوردن دستگاه ها و کاهش راندمان آن ها ، باید یک سیستم خنک کننده مناسب در نظر بگیریم . در ادامه به معرفی برخی از سیستم های خنک کننده معمول برای این کار می پردازیم .

سیستم های کامپیوتری خصوصا سیستم هایی که از آن ها برای ماینینگ استفاده می شود، باید دارای سیستم خنک کننده مناسبی نیز باشند.

بهترین خنک کننده دستگاه ماینر

فن خنک کننده

یکی از بهترین روش های خنک کنندگی دستگاه های ماینر، فن خنک کننده یا aricooler است. در این نوع تکنولوژی که برای مصارف غیر حرفه ای نیز به کار می رود، یک قسمت فن روی هسته اصلی پردازنده سوار می شود و قسمت دیگر روی دستگاه متمرکز است. با این روش میتوان علاوه بر فن های نصب شده روی دستگاه، فن اضافه به سیستم آورد.

انواع سیستم خنک کننده دستگاه ماینر

می توانید از فن با سایز های مختلف در محیطی که سیستم ها را قرار می دهید، استفاده کنید اما باید به خاطر داشته باشید که هر فن به خودی خود نیز مصرف برق دارد. به طور مثال هر فن از ۵KW تا ۱۵KW مصرف ماهیانه خواهد داشت.

سیستم واتر کولینگ
این سیستم ها یکی از پرطرفدار ترین سیستم های خنک کننده ماینر ها هستند به صورتی که دقیقا شبیه به سیستم خنک کننده موتور خودرو کار میکنند. البته هزینه راه اندازی این سیستم کمی بیشتر از فن خنک کننده است. سیستم به شکلی است که یک مخزن مایع، سینک خنک کننده و لوله های انتقال روی آن قرار دارد و همواره در این لوله ها مایع خنک کننده در گردش است.

سیستم خنک کننده روغن مینرال
برای حرفه ای ها و مصارف دستگاه های بالا، سیستم خنک کننده روغن مینرال یکی از بهترین روش های ممکن حال حاضر است. در این نوع روش روغن مینرال که روغنی بدون خاصیت رسانایی است برای خنک کنندگی استفاده می شود. در این حالت باید یک آکواریوم را از مایع روغن پر کنیم و دستگاه را در آن قرار دهیم. به دلیل خاصیت نارسانایی بودن مشکلی برای قرار دادن دستگاه ماینر درون روغن به وجود نمی آید، بنابراین هم می توانید صدای دستگاه را با این روش کمتر کنید و هم مصرف آن را بهینه تر. برای اورکلاک کردن دستگاه ماینر نیز استفاده از روغن مینرال بسیار مناسب است.

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×