نحوه سرویس و نگهداری ماینر

نحوه سرویس و نگهداری ماینر
نحوه سرویس و نگهداری ماینر

در سال های اخیر، استخراج بیت کوین به شدت رو به رشد است. به مرور دستگاههای قدرتمندی برای عمل ماینینگ یا همان استخراج به بازار آمد. این دستگاهها قیمت بالایی دارند و برق زیادی مصرف می کنند. بسیار مهم است که با نحوه سرویس و نگهداری ماینرها آشنا باشید تا دچار خسارت و مشکل نشوید. در این مقاله شما را با نحوه نگهداری و سرویس ماینر آشنا خواهیم کرد.

اگر در سرویس و نگهداری ماینرها کوتاهی کنیم چه اتفاقی می افتد؟

کم شدن عمر دستگاه
بالا رفتن هزینه مصرف برق
کاهش میزان سرعت استخراج
سرویس ماهیانه ماینر
قدم اول این است که محل را با فیلتر تهویه هوا ایزوله و تمیز نگه دارید. سرویس ماهیانه دستگاه از کارهای ضروری در نگهداری از ماینرها است. سرویس ماهیانه دستگاه به این معناست که دستگاه باز شود و هش بردها و کنترلر و فن های دستگاه با BLOWER تمیز گردد.

فن ماینر

فن های تعبیه شده در دستگاه ماینر کار دفع حرارت رابه عهده دارند. این فن ها، گرد و خاک های زیادی را به محفظه داخل برد انتقال می دهد که باعث گرم شدن و پایین آمدن هش ماینر می شود. فن های دستگاه نیز به دلیل گرفتن پرز و ورود حرارت دچار اختلال می شوند. به همین دلیل در سرویس های ماهانه فن ها را به خوبی تمیز نمایید. این کار را به صورت منظم و حداقل هرماه یکبار انجام دهید.

نحوه سرویس و نگهداری ماینر

قرار دادن در روغن

روغن برای عمر دستگاه بسیار مناسب است. برای قرار دادن ماینر در روغن ابتدا فن های خروجی که برای خنک کردن هوا استفاده می شوند را باز کنید. سپس دستگاه را در روغن قرار دهید. روغن باید در ظرف گردش داشته باشد . بنابراین باید یک پمپ در ظرف روغن قرار دهید.

شدیدا پیشنهاد می‌شود: نکات نگهداری و مراقبت از لوازم خانگی برای افزایش طول عمر دستگاه
با کار کردن آنت ماینرها دمای روغن افزایش می یابد که سیستم رادیاتور و فن های خنک کننده وظیفه کاهش دمای روغن را برعهده دارند. اگر پمپ روغن به خوبی کار نکند و گردش روغن ایجاد شود و دمای روغن بیش از حد افزایش یابد، سنسورهای موجود در انت ماینر فعال شده و دستگاه را خاموش می کند.

توجه داشته باشید که روغن باعث تمیز بودن دستگاه و دلیل بر سرویس نکردن دستگاه نیست. شما باید هر از چند گاهی ماینر خود را سرویس کنید.

کابل برق

انتخاب کابل مناسب بستگی به مقدار جریان مصرفی و طول مسیر کابل کشی دارد. کابل مصرفی باید از ضخامت مناسبی برخوردار باشد. حتما در مسیر اتصال دستگاههای ماینر از محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات احتمالی صدمه ای به قطعات الکترونیکی وارد نکند.

اگر از کابل های نامناسب استفاده شود، به دلیل آمپر زیاد دستگاه ماینر، باعث داغ شدن و ذوب شدن آن می گردد.

نظرات (1)
btc
May 18, 2020 7:23 pm

وقت به خیر.یه سوال داشتم.چند تا اس 9 جی دارم.دمای هش برد اولشون بالای 80 درجس.دور فنشون هم بالا تر از 5700 نمیره.چی کار کنم دور فنشون بالا تر بره؟!
در ضمن هش برد 2 و 3 اکثرشون نرماله و حداقل 5 درجه خنک تر از هش برد 1 هستند!!
چی کار میشه کرد؟!!
اگه راه حلی هست لطفا به آی دی تلگرامم بفرستید
@b_iri

پاسخ

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×