دستگاه اینورتر چگونه کار می کند؟

دستگاه اینورتر
دستگاه اینورتر چگونه کار می کند؟

شاید شما هم یک دید کلی در زمینه استفاده از دستگاه اینورترها دارید. در این حال باید بدانید که در اصل یک اینورتر قدیمی مکانیکی می تواند تا حد زیادی متصل به یک مبدل برق پایین باشد. در یک اینورتر مکانیکی، یا یک موتور الکتریکی و یا نوعی دیگر از مکانیسم تعویض خودکار، با تلنگر زدن جریان ها و همچنین بخش های دیگر تولید جریان متناوب را نیز در ثانویه به سمت عقب و جلو خواهد راند. پس این بخش بسیار متفاوت است و دستگاه تعویض کمی شبیه به آنی است که در یک زنگ الکتریکی عمل می کند.

دستگاه اینورترها بسیار بزرگ و سنگین هستند. مخصوصا اگر در داخل یک بسته باتری قرار داشته باشند ممکن است که حتی به حالت تکی هم کار کنند که برای شما مفید خواهد بود. آنچه که باید در مورد این دستگاه ها بدانید این است که این دستگاه ها گرمای زیادی را تولید خواهند کرد که به همین دلیل است که سینگ های گرمایی بزرگ با پره های فلزی دارند و اغلب فن ها را نیز خنک خواهد کرد. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید، انواع عادی از این اینورترها به بزرگی باتری یک ماشین هستند. واحد های بزرگتر نیز کمی شبیه به باتری های ماشین در حالت عمودی خواهند بود. کوچکترین دستگاه اینورترها در بیشتر جعبه های قابل حمل به اندازه رادیوی ماشین خواهد بود که شما میتوانید به سوکت سیگار روشن کن نیز متصل شوید و از آن ها برای شارژ تلفن همراه یا لپ تاپ خود هم استفاده کنید.

درست همانطور که لوازم در مصرف قدرت متفاوت هستند شما باید بدانید که در واقع دستگاه اینورتر ها در تولید برق هم متفاوت هستند. به طور معمول گفته می شود برای اینکه این دستگاه ها بتوانند امن تر باشند، شما باید یک اینورتر را حدود یک چهارم بالاتر از حداکثر قدرت دستگاهتان برای امتیاز دادن می خواهید.

اگر بخواهید طبق این حقیقت فعالیت کنید باید بدانید که برخی از لوازم مانند یخچال ها و فریزرها و یا لامپ های فلورسنت را برای اولین بار روشن می کنید اوج قدرت را مصرف خواهید کرد. در حالی که این دستگاه اینورترها می توانند اوج این قدرت را برای مدت زمان کوتاهی منتقل کنند. مهم این است که شما بدانید که هدف از این طراحی چیست و برای چه مدت زمانی انجام خواهد شد.

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×