دسته بندی برد صنعتی

برد صنعتی
دسته بندی برد صنعتی

دسته بندی برد صنعتی

در این بخش می خواهیم شما را با دسته بندی برد صنعتی آشنا کنیم. در واقع این بردها در سایز کوچک طراحی شده اند و عمده سایز استاندارد و محبوب در این مادربردها یک مقدار خاص است.  اینکه یک مادربرد صنعتی کوچک باشد در واقع به شما کمک می کند تا فضای کمتری را اشغال کنید و برای استفاده های بهتر مناسب تر است. شایان ذکر است که برخی از این مادربردها در سایز های مینی یا نانو ساخته می شوند و تمامی کامپیوترهای نانو از آنها بهره مند خواهند شد.

پردازنده در مادربرد صنعتی

یکی دیگر از بخش هایی که شما در یک مادربرد صنعتی به آن ها خواهید رسید پردازنده است. معمولا بردهای صنعتی از پردازنده های مختلفی پشتیبانی خواهند کرد که می توانند متفاوت باشند. برخی از این برد ها در واقع از پردازنده های ARM هستند که نسل آن ها در واقع در موبایل ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع بردهای صنعتی معمولا دارای مزایای بسیار زیادی هستند که یکی از آن ها این است که با توجه به اینکه از پردازنده اینتل استفاده می کنند شما می توانید به راحتی آن ها را در سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، لینوکس و هر سیستم عامل دیگری مورد استفاده قرار دهید. عموما مادربردهایی که صنعتی هستند به صورت بدون فن کار می کنند و مدل های دیگری هم وجود دارد که به دلیل قدرت های پردازشی بالا دارای فن های مختلف است. لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین نکات در این زمینه سهولت در استفاده از مادربرد است که دارای طرفداران بیشتری است.

دسته بندی برد صنعتی

بردهای صنعتی چه امکاناتی دارد؟

بردهای صنعتی امکانات بسیاری دارد. یکی از مهم ترین خصوصیات در زمینه مادربردهای صنعتی این است که از پورتهای متنوع در آن ها استفاده شده است که امکان توسعه آن ها را به سادگی فراهم می کند. یکی از پرکاربردترین بردهایی که می توانید از آن ها استفاده کنید پورت COM است که در عمده مادربرد ها می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین استفاده از هدرهای مختلف USB2 و 3  هم می تواند ماژولهای وای فای یا بلوتوث باشد. هاردهای پرسرعت اس اس دی هم از جمله بردهای صنعتی مهم هستند که شما می توانید برای استفاده از آن ها از اینترنت پر سرعت استفاده کنید.

به صورت کلی می توان گفت که مادربردهای صنعتی دارای یک سری کاربردهای فراوان است که به صورت کلی جایی که نیازمند یک مادربرد است شما می توانید از انواع مختلف آن ها استفاده کنید. البته استفاده از مادربرد دارای یک سری شرایط است که از جمله آن ها باید به این نکته دقت کنید که این بردها باید 24 ساعته روشن باشد و عمده کاربردهای مختلفی که دارد در صنایع، فروشگاه ها و همچنین خودپردازهای بانکی است. شما همچنین می توانید از این بردهای صنعتی در کیوسک های اطلاع رسانی هم استفاده کنید. البته مراقب باشید که بردهای صنعتی را باید در شرایط خاصی نگه داری کنید.

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×