مهندسی معکوس در طراحی برد

مهندسی معکوس
مهندسی معکوس در طراحی برد
مهندسی معکوس در طراحی برد

مهندسی معکوس در طراحی برد

زمانی که صحبت از مهندسی معکوس به میان می آید منظور این است که شما یک معاده یا مسئله را به صورت بازگشتی انجام خواهید داد. در اینگونه مسائل معمولا جواب انتهایی در اختیار ما قرار خواهد داشت و هدف این است که شما چگونه به این جواب برسید و همچنین تکرارپذیری آن هم مهم است. اگر بخواهیم مهندسی معکوس را در طراحی برد به شما معرفی کنیم باید بگوییم که در واقع این بخش به این معناست که شما چگونه یک برد الکتریکی را می سازید و از آن استفاده می کنید. در این بخش هیچگونه دسترسی خاصی به طراح و یا طراح اصلی وجود نخواهد داشت. هنر مهندسی معکوس ساخت این بردها و همچنین در برخی دیگر از موارد به دست آوردن دانش فنی در زمینه طراحی است.

چرا باید از مهندسی معکوس در طراحی برد استفاده کنیم؟

مهندسی معکوس در طراحی های برد معمولا یک راهکار پیشنهادی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. این کار بسته به موارد مختلف و همچنین شرایط ایجاد خواهد شد. این راهکار به عنوان یک راهکار منطقی شناخته شده است و گاهی تنها راه حل نیز هست. طراحی یک برد الکترونیکی به جای مهندسی معکوس در واقع یک راهکار اصلی در این زمینه به شمار می آید که با توجه به هزینه هایی که دارد ممکن است مقرون به صرفه نباشد.

مزایای استفاده از مهندسی معکوس در طراحی برد

شما میتوانید از مهندسی معکوس برای تعمیر بردهایی استفاده کنید که قدیمی هستند و دیگر از آن ها ساخته نمی شود. در مواردی که شما از دستگاه هایی استفاده می کنید که دارای بردهای الکترونیکی هستند، پس از گذشت سال ها خواهید دید که برخی از قطعات آن ها نیازمند تعمیرات اساسی در این زمینه هستند و همچنین عدم تولید قطعات در این زمینه، ممکن است که باعث شود شما به تعمیرات این بردهای الکترونیکی روی آوررید. همچنین در این زمینه نیاز است تا یک قسمت از برد الکترونیکی مجددا طراحی شود و یا به صورت کامل با مهندسی معکوس ساخته شود تا از صرف هزینه های مختلف برای خرید قطعات جدید جلوگیری شود.

عدم دسترسی به قطعات از جمله دلایل استفاده از مهندسی معکوس در طراحی برد است!

برخی اوقات پیش می آید که بردی که شما مورد استفاده قرار می دهید در واقع قدیمی نیست اما با توجه به دانش فنی طراحی و همچنین بخش هایی که در ساخت مدنظر قرار می گیرد می توان گفت که ساخت آن و یا وارد کردن آن به داخل کشور انجام نگیرد. در اینگونه موارد، مهندسی معکوس در طراحی برد به شما کمک شایانی خواهد کرد تا بتوانید با صرف هزینه کمتر این کار را انجام دهید.

هزینه های ساخت و ساز و همچنین طراحی معمولا برای بسیاری از صنایع مقرون به صرفه نیستند. با این حال اینطور گفته می شود که فرآیند طراحی در واقع زمان بر خواهد بود و هزینه های مربوط به آن نیز نسبتا بالاست و نیاز به دانش فنی کافی در این زمینه باعث شده است تا هرگونه راه حل جایگزین در این زمینه پذیرفته شود. دقت داشته باشید که مهندسی معکوس در طراحی برد یکی از راه هایی است که شما می توانید به عنوان راه حل فرعی در این زمینه به آن نگاه کنید.

چالش های مربوط به مهندسی معکوس

آنچه که باید به آن دقت کنید این است که در این زمینه شما با چالش های بسیاری هم روبرو خواهید بود. با توجه به اینکه فرایند مهندسی معکوس در واقع با چالش های بسیاری همراه است، گاهی تنها یک غفلت کوچک در این زمینه برای شما مشکل ساز خواهد شد و باعث عدم کارایی برد شما می شود. بهتر است که در این زمینه نظم را به شدت رعایت کنید و همچنین دقت کافی را به کار ببرید. همچنین عدم وجود برخی از قطعات در بازار هم باعث می شود که نیاز به تامین قطعات الکترونیکی در این زمینه دیده شود. همچنین عدم تولید برخی قطعات قدیمی  باعث می شود که مهندسی معکوس در طراحی برد بیش از پیش به کار آید. شما همچنین در این زمینه می توانید از آی سی های برنامه ریزی شده و همچنین دارای قفل استفاده کنید که بدون رمزگشایی البته نمی توانید از آن ها استفاده کنید و مهندسی معکوس امکان پذیر نخواهد بود.

مهندسی معکوس در طراحی برد

برای اطلاع از کلاس های آموزشی تعمیر ماینر و برد ماینر ، آموزش تعمیرات موبایل های اندروید و آیفون و  آموزش مهندسی معکوس و تعمیر برد به صفحات مربوطه در وب سایت دکتر برد مراجعه فرمایید و شماره تماس خودتون رو ثبت کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود .

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×