تفاوت اینورتر و دستگاه جوش چیست ؟

دستگاه جوش
تفاوت اینورتر و دستگاه جوش چیست ؟

همانطور که میدانید اینورتر و دستگاه جوش از جمله دستگاه هایی هستند که امروزه بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش می خواهیم شما را با این دستگاه ها و مزایا و معایب آن ها آشنا کنیم.

اینورتر در واقع عملکردهایی متفاوت نسبت به دستگاه جوش دارد و می تواند جریان را تا حد زیادی تغییر دهد. در این بخش با ما همراه شوید تا شما را با این دستگاه ها آشنا کنیم.
اینورتر و دستگاه جوش چیست؟
یک اینورتر در واقع جریانی با ولتاژ کم مانند 9 یا 12 ولت را به جریان AC با ولتاژ بالا تبدیل خواهد کرد. به عنوان مثال می توان گفت که هنگام سفر ممکن است که شما بخواهید از یک اینورتر استفاده کنید تا بتوانید وسایل برقی با ولتاژ های متفاوت را با باتری اتومبیل خود تغذیه کنید.

در واقع تبدیل دستگاه DC به AC بسیار پیچیده تر از یک اینورتر است. اینورتر یک مدار بسیار پیچیده و همچنین گران قیمت دارد که اگر آن را بررسی کنید خواهد دید که به چندین بخش تقسیم بندی خواهد شد.

اینورتر و دستگاه جوش

اینورتر و دستگاه جوش در واقع یک ولتاژ متوسط و همچنین جریان الکتریکی متوسط را به ولتاژ پایین و جریان الکتریکی بالا تبدیل خواهد کرد.

ساده ترین نوع جوشکاری در این زمینه را می توان ترانسفورماتورها دانست. این مولدهای جوشکاری در واقع به وسیله یک فیش به برق متصل خواهند شد و توسط دو ترمینال خروجی که کابل های آن نیز با انبر اتصال کار می کنند به آنها وصل می شوند و در نهایت یک جریان مناسب را برای جوشکاری ایجاد خواهند کرد.

اینورتر و دستگاه جوش هم نوعی دستگاه است که به تازگی وارد بازار شده است و یک کاربرد خلاقانه دارد که در مقایسه با دستگاه های جوشکاری معمولی که ما به آن ها عادت کرده ایم دارای مزایای بسیاری هستند. جوشکاری های مربوط به اینورتر در واقع با فناوری های پیشرفته مبتنی بر سیلیکون در مقایسه با ترانسفورماتورهای مسی، آلومینیومی و همچنین دیگر ترانسفورماتورهای سنگین در جوشکاری های سنتی انجام خواهند گرفت.

مزایای استفاده از اینورتر و دستگاه جوش چیست؟

از آنجایی که می گویند اینورتر ها دارای کارایی های بیشتری هستند آنچه که باید بدانید این است که شما می توانید قوس هایی با ثبات بالاتر را ایجاد کنید و به همین دلیل هم جوشکاری هایی که در اینورتر مورد استفاده قرار می گیرند برای کارایی و پایداری های بهتری مورد استفاده هستند.

فناوری های مورد استفاده از اینورتر معمولا به صرفه هستند. به طور کل می توان گفت که اگر شما از یک اینورتر و دستگاه جوش استفاده کنید به آسانی می توانید مزیت های بسیاری را در دست داشته باشید.

یکی از مهم ترین این مزیت های این است که کوچک، جمع و جو و قابل حمل هستند و شما می توانید مانند یک کیف دستی از آنها بهره مند شوید.

در این تضاد های چشمگیر با جوشکاری های معمولی، دستگاه اینورتر و دستگاه جوش بسیار بیشتر از سایرین قابل استفاده هستند.

تفاوت اینورتر و دستگاه جوش چیست ؟

اینورتر و دستگاه جوش

علاوه بر این می توان گفت که اینورتر و دستگاه جوش در واقع دارای سطح مصرف انرژی بسیار کمتری هم هستند و شما می توانید در جریان های خانگی مختلف از آنها استفاده کنید.

مصرف برق کمتر به این معنی نیست که جوشکار می تواند بجای یک ولتاژ بالا از ولتاژ های کمتر استفاده کند بلکه به این معناست که می تواند در فضاهای باریک تر نیز از آنها بهره مند شوید.

توان خروجی در این نوع دستگاه ها هم بسیار کمتر است و می تواند در جریان های خانگی به صورت معمولی کار کند.

این دستگاه ها همچنین دارای قیمت بالایی هستند که می توان این نکته را از جمله نقاط ضعف این دستگاه دانست. از دیگر موارد هم می توان به قیمت بالای دستگاه جوش اشاره کرد که تعمیر آن ها نیز گران قیمت است.

در دماهایی که پایین هستند، میعانات که روی تخته های الکترونیکی ریخته می شوند نیز شکل خواهند گرفت و در نهایت از بین خواهند رفت.

حساسیت به گرد و غبارهای موجود در اتاق نیز با قرار گرفتن روی رادیاتورهای ترانزیستور، انتقال حرارت را به یک مقدار بسیار قابل توجه کاهش خواهد داد و باعث می شود که شما بتوانید با امنیت بیشتری در این زمینه کار کنید. اگر میخواهید یک اینورتر و دستگاه جوش را خریداری کنید باید تمامی نکات را در مورد آن بدانید پس حتما با یک متخصصان دکتربرد در این زمینه مشورت کنید

نظرات و سوالات خود را در مورد این موضوع با ما درمیان بگزارید

Your email is safe with us.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×