تعمیر برد لپ تاپ و مادر برد در انواع برند ها بصورت تخصصب در دکتربرد

یکی از تخصصی ترین خدمات ما در تهران تعمیرات تعمیر مادربرد میباشد. در این مرکز تعمیرات تخصصی انواع مادربرد صنعتی، مادربرد پزشکی، مادربرد کامپیوتر، مادربرد لپ تاپ و مادربرد سرور به دست تیمی از کارشناسان دوره دیده و استفاده از ابزارهای حرفه ای در دو حوزه تعمیر سخت افزار و تعمیر نرم افزار و رفع مشکلات بایوس انجام میشود اگر چه تعمیر مادربرد به نظر ساده میرسد و افراد و مراکز زیادی هستند که اقدام به تعمیر انواع برند های مادربرد (Motherboard) می کنند اما بیشتر این افراد و مراکز به دلیل نداشتن ابزارهای حرفه ای و تخصص کافی باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری به قطعات و برد اصلی میشوند و در نهایت مادربرد را غیر قابل تعمیر تشخیص میدهند. پیشنهاد ما برای جلوگیری از ایجاد خسارات به مادربرد خود گرفتن خدمات از مراکز به روز و متخصص میباشد.

تعمیر کیبرد لپ تاپ (Laptop Keyboard)تعمیرتاچ پدلپ تاپ ( Laptop Touch Pad)
تعمیرات بخش صدا نوت بوک ( Sound Card )، تعمیر کارت شبکه نوت بوک ( LAN ) ، تعمیرمدار RTC لپ تاپ، تعمیر مدار Clock لپ تاپ، تعمیرمدار باک ( Buck )، تعمیر فازهای CPU و تعمیر مشکل Blue Page لپ تاپ و رفع مشکل No Boot Laptop
تعویض و تعمیر سوکت شارژ Laptop، تعمیر USB و USB3 لپ تاپ، تعمیر پورت VGA لپ تاپ، تعمیر S.Vide تعمیر HDMI لپ تاپ، DVI ،تعمیر جک آداپتور ( Power DC jack )
تعمیر LCD،LED،OLED لپ تاپ، تعویض بک لایت نوت بوک( Backlight )، تعویض صفحات شفاف ( Transparent )، تعمیرات SMD LED صفحه نمایش، تعویض فریم، تعمیر فلورسنت ها
تعمیرات انواع شارژر لپ تاپ|نوت بوک ( AC/DC Adapter Laptop )
تعمیر و سرویس فن لپ تاپ|نوت بوک که باعث داغ شدن لپ تاپ و مهم ترین عامل هنگ کردن و یا خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ میشود .
نصب ویندوز اورجینال لپ تاپ و نصب نرم افزار های متناسب با سیستم عامل و تمامی درایور های اصلی و سازگار با سیستم عامل
ارتقاء رم لپ تاپ، ارتقاء هارد لپ تاپ و ارتقاء CPU لپ تاپ و نوت بوک جهت افزایش سرعت و بهبود کارایی
تبدیل ال سی دی لپ تاپ به ال ای دی
تعمیر آداپتور لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ

 

تعمیر مادربرد لپ تاپ ( repair motherboard laptop )
تعمیر لپ تاپ آب خورده و خاموش که در مراکز دیگر غیر قابل تعمیر اعلام میشود
تعمیر هارد دیسک لپ تاپ و نوت بوک ،ارتقا هارد،تعویض هارد H.D.D به هارد S.S.D بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ ( Data Recover H.D.D|S.S.D ) ، رفع بد سکتور هارد لپ تاپ ،Program کردن هارد لپ تاپ
تعمیر درایور های نوری لپ تاپ ( DVD-ROM DVD-RW BD-ROM BD-R )
تعمیر مودم لپ تاپ ( Modem ) ، تعمیرکارت WiFi وایرلس لپ تاپ ( Wireless card )
تعمیر آی سی و چیپ بلوتوث ( Bluetooth ) و رفع ایراد های ضعف آنتن، عدم ارسال و دریافت بلوتوث
تعمیر باطری لپ تاپ (تعویض سلول جهت رفع مشکل تخلیه سریع باطری و تعمیر برد جهت رفع مشکلاتی از قبیل عدم برقراری ارتباط با دستگاه، پروگرام کردن برد باطری )
باز کردن قفل بایوس لپ تاپ ( Bios Password ) و بروز رسانی بایوس نوت بوک ( Bios Update ) و رفع مشکل بایوس به صورت نرم افزاری ، سخت افزاری و عوض کردن بایوس های نوت بوک و لپ تاپ و پروگرام آنها با دستگاه Xeltek و TNM Programmer
تعمیر گرافیک لپ تاپ ( GPU ) و در صورت نیاز تعویض چیپ گرافیک لپ تاپ با دستگاه BGA بصورت کاملاً تخصصی ( RADEON AMD – ATI – NVIDIA )
تعویض چیپ شمالی لپ تاپ ( Chipset Northbridge ) ، تعویض چیپ جنوبی لپ تاپ ( Chipset Southbridge ) ، تعمیر چیپ گرافیک لپ تاپ توسط دستگاه BGA
تعمیر تخصصی مدار شارژ لپ تاپ ( Power Supply ) تعمیر مدار PWM جهت رفع مشکل No Power ،No Boot ،No Charge
تعمیر شکستگی قاب و لولا لپ تاپ، ترمیم رنگ و تعویض در صورت نیاز

 

گردو غبار یکی از رایج ترین علل در خرابی مادربرد و البته سایر قطعات دستگاه نظیر فن و … است. بنابریان بهتر است تا آنجا که ممکن است از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری شود و سرویس های مورد نیاز جهت رفع گرد و غبار، هر از چند گاهی بر روی لپ تاپ انجام شود. گردو غبار وارد شده به لپ تاپ احتمال خرابی چیپ گرافیک و فن ها را بالا می برد. حتی گاهی این عامل باعت ایجاد سوختگی در مدار میشود.

 

خرابی مادربرد علل متفاوتی دارد. آشنایی با عوامل خرابی مادربرد سبب می گردد تا حتی الامکان از پیدایش آنها جلوگیری شود و بدین واسطه، دستگاه عمر مفید بیشتری یابد. برخی از این عوامل قابل پیشگیری بوده و برخی دیگر ممکن است علی رغم احتیاط های انجام شده از سوی کاربر، باز هم اتفاق بیفتند (مثلاً ریختن مایعات بر روی دستگاه). در هر حال، اگر نشانه های خرابی مادربرد در دستگاه شما مشاهده می شود، آنچه که مهم است، مراجعه به یکی از مراکز استاندارد و مجاز تعمیرات مادربرد لپ تاپ است.

 

اگر آبی مقطر به جیپ برسد برای آن مشکلی ایجاد نمیکند. مشکل زمانی بوجود میاید که لپتاپ توسط مایعاتی که دارای املاح و مواد معدنی هستند، خیس میشود و زمانی که این مایع به مادربرد دستگاه برخورد کند، املاح موجود در آن باعث ایجاد رسوب یا سولفاته در مدار میشوند. که این رسوبات همچون یک رسانا عمل کرده و دو قسمت بورد را به هم متصل مینماید و ارتباطات لاین را قطع مینماید و باعث بروز مشکلاتی در مادربرد میشود. و همین امر شما را وادار میکند تا نیازمند مراجعه به یکی از مراکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ شوید.

 

استفاده زا کارت های گرافیک غیر استاندارد و عدم نصب صحیح این کارت ها درون شکاف AGP یا PCI-Eبه آنها صدمه وارد می کند.

 

پایان عمر قطعات ماردبرد و استهلاک تدریجی آنها، مورد دیگری است که می توان از آن به عنوان عامل خرابی ماردبرد یاد کرد. جریان بیش از اندازه و Drive شدن توسط مدار معیوب که عمر مفید برخی قطعات الکترونیکی آن پایان یافته است، باعث بروز مشکلات جدی در مادربرد خواهد شد. زیرا وقتی یک قطعه درست عمل نکند، قطعات دیگر هم نمیتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

 

در برخی موارد هنگامی که به طور اشتباهی سوکت مودم به پریز برق متصل شده باشد این موضوع باعث سوختگی کارت مودم و شیار PCIمی شود . همچنین نصب غیر صحیح کارت PCI و یا جا به جا نمودن کارت در هنگام روشن بودن سیستم می تواند موجب بوجود آمدن این مشکل شود.

 

عامل دیگری که احتمالاً کمتر به ان فکر می شود ویروس است. برخی از ویروس ها میتوانند روی فایل ROM بایوس تأثیر بگذارند؛ اگر فایل رم داخل آی سی های EPROM دارای bug باشد، باعت میشوند که به مرورزمان سیستم دچار ایراد اساسی شده و روشن نشود.

 

عامل دیگری که مادربرد را نیازمند تعمیر می کند نوسانات ایجاد شده در منبع ولتاژ است. خرابی در منبع ولتاژ، به سایر بخش های دستگاه، از جمله مدار محافط در بورد سرایت می کند و دستگاه را نیازمند تعمیرات مادربرد لپ تاپ خواهد کرد.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *