تعمیر برد LCD و LED

 

تعمیر و آموزش تعمیر برد لوازم خانگی، برد ال سی دی و ال ای دی در مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتر برد. بعد از آموزش در کلاس تعمیر برد ال سی دی و ال ای دی کارت طلایی پشتیبانی مادام العمر و گواهینامه ی معتبر دریافت خواهید کرد.

 

تلویزیون دستگاه پر مصرفی است که به وجود آمدن ایراد و اشکال در آن خیلی دور از ذهن نیست، زیرا استفاده ی هر چه بیشتر از این دستگاه، استهلاک بیشتری را متحمل آن خواهد کرد و در نتیجه تعمیرات تلویزیون را جزء نیاز های اساسی همه ی کاربران قرار می دهد.

به جرات می توانیم بگوییم که همه ما نسبت به تلویزیون حساسیت خاصی داریم. چراکه گویی با خرابی این دستگاه اختلال بزرگی در زندگی مان رخ داده که هر چه سریع تر به دنبال راه چاره ای می گردیم که این مشکل را رفع کنیم؛ به همین دلیل است که تعمیر تلویزیون در میان خانواده ها جایگاه ویژه و خاصی دارد. برای اینکه بهترین نتیجه را از تعمیر تلویزیون خود به دست بیاوریم، لازم است دقت کنیم و مرکز معتبری برای تعمیرات تلویزیون خود انتخاب کنیم.

 

تعمیرات تلویزیون شامل تعمیر انواع برد، تعمیر پنل، تعویض و تصحیح اتصالات فلت و برنامه ریزی تلویزیون های ال سی دی ، ال ای دی و … می باشد، انواع خدمات ذکر شده در این بخش در مرکز تعمیرات تلویزیون همراه با تضمین ارائه می شود. برای تعمیرات تلویزیون لازم است از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید، زیرا قطعات و اجزای داخلی تلویزیون از حساسیت های ویژه ای برخوردار هستند که بی توجهی به این حساسیت ها می تواند صدمات سنگینی را برای دستگاه در پی داشته باشد.

 

به تبع فراوانی اشکالاتی که در تلویزیون ها ایجاد می شود خدمات ارائه شده در مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون بسیار گسترده است. شکستگی پنل (که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود)، آبخوردگی پنل تلویزیون (که به دلیل نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون اتفاق می افتد و در نهایت منجر به آسیب فلت‌های انتقال‌دهنده تصویر می‌شود)،

خرابی در تصویر (ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی که در اثر کارکرد و استهلاک دستگاه ایجاد می شود) و … بخشی از اشکالاتی است که در تلویزیون ها ایجاد می شود و تعویض پنل یا تعمیر تلویزیون را ضروری می سازد. به طور کلی در میان اشکالات ایجاد شده در تلویزیون ها، ایراداتی که در اثر ضربه و عوامل مشابه (خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است.

در صورت وجود یک پنل اصل جایگزین، برای صرفه‌‌‌جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود. (این در شرایطی است که آسیب وارد شده به پنل شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.)

 

به طور کلی در حوزه تعمیرات تلویزیون ایرادهایی که در اثر ضربه و عوامل مشابه ( خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود، قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است. در تعمیرات تلویزیون در صورت موجود بودن پنل برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود به شرطی که آسیب وارده شدید نبوده و باعث آسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.

 

یکی از مهمترین قطعات داخلی روی این برد قرار دارد، زیرا فضایی را در اختیار دارد که برای پردازش کنترلرهای منطقی در این آیسی استفاده می شود که نبود اینچنین فضایی یا حتی کوچک بودن این فضا باعث ایجاد اختلال در شبکه تصویری می شود. در تعمیرات تلویزیون توجه به این فضا برای درست پیش رفتن مسیر تعمیرات بسیار اهمیت دارد؛ هر چه مقدار یا حجم این فضا در آیسی بیشتر باشد پردازش عملیات راحت تر و بهتر انجام می شود.

 

یکی از مهمترین قسمت های ساختاری و کنترلی دستگاه برد مین تلویزیون است. آیسیMCU در داخل این برد قرار دارد که کار اصلی پردازش و کنترل دستگاه را انجام می دهد. در تعمیرات تلویزیون برای یک متخصص ضرورت دارد که بداند این آیسی ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با آیسی های دیگر دارد. آیسی رنگ یا GPU با آیسی MCU ارتباط مستقیم دارد.

 

کاربرد آیسیHDMI برای برقراری ارتباط بین تلویزیون و دستگاه های جانبی است. در تعمیرات تلویزیون این بخش به لحاظ اینکه بسیاری از سیگنال ها را دریافت می کند، نقش مهمی ایفا می کند.

 

اطلاعات دستگاه و عملیات کنترلی در داخل این آیسی قرار دارد. اگر در حین انجام تعمیرات تلویزیون بخواهیم اطلاعات دستگاه را کنترل یا ویرایش کنیم باید اینکار را به کمک این آیسی و با نرم افزارهای مخصوص انجام دهیم.

 

آب خوردگی پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی عبارتی است که در تعمیرات تلویزیون برای نفوذ مایعات پاک کننده مانند شیشه شوی از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون به کار برده می شود.

 

این آیس به صورت مستقیم با المان های جانبی به آیسی MCU متصل است. در تعمیرات تلویزیون باید بدانیم که این آیسی مبدل آنالوگ به دیجیتال است و در صورت خرابی این آیسی، هیچ گونه صدایی در خروجی نخواهیم داشت.

 

با توجه به اینکه تلویزیون ها یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های موجود در منازل ، ادارات ، شرکت ها و… هستند تعمیرات آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. تلویزیون دستگاه پر مصرفی است که به وجود آمدن ایراد و اشکال در آن خیلی دور از ذهن نیست؛ در هرحال به منظور استفاده ی بهتر از این دستگاه لازم است نهایت دقت و توجه خود را به کار بگیریم. با رعایت یک سری از نکات عمر مفید دستگاه افزایش پیدا کرده و نیاز به تعمیرات تلویزیون تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.