اموزش تعمیر برد پکیج

 

تعمیر و آموزش تعمیر برد لوازم خانگی، برد پکیج در مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتر برد. بعد از آموزش در کلاس تعمیر برد پکیج کارت طلایی پشتیبانی مادام العمر و گواهینامه ی معتبر دریافت خواهید کرد.

 

تعمیر و نوع تعمیر برد مثلاً تعویض یا تعمیر قطعات برد با تشخیص و عیب‌یابی صورت می‌گیرد و در ابتدا باید عیب پکیج مشخص شود و بعد نظر قطعی را داد. در کل بیشتر بردها قابل تعمیر می‌باشند مگر در موارد خاصی که عیب دستگاه به‌صورت حاد و خاص می‌باشد که در این صورت هنگامی‌که برای تعمیر مراجعه می‌کنید تکنسین‌ها در ابتدا با توجه به نوع عیبی که در دستگاه رخ‌داده است و بررسی برد، دستگاه را عیب‌یابی کرده و بر اساس آن درصورتی‌که برد قابل تعمیر نبوده و احتیاج به تعویض کامل برد یا تعویض قسمتی از برد داشته باشد به مشتری اعلام می‌گردد و تعمیر و یا تعویض قطعات و برد به انتخاب مشتری انجام می‌گیرد.

 

عیوب در پکیج‌های دیواری متفاوت می‌باشد و علائم و نشانه‌های متفاوتی دارد بروز عیب در یکی از قطعات و با کارکرد پکیج باعث اختلال در عملکرد دستگاه و درنهایت خطا در برد پکیج می‌شود و همان‌طور که می‌دانید بردها در پکیج های دیواری حکم هسته مرکزی و هماهنگ‌کننده کارکرد همه قطعات را دارند ایجاد هرگونه اختلال در کارکرد قطعات و یا غیرطبیعی کارکردن پکیج و همچنین بعضی ارورها درصورتی‌که با تعمیرات اولیه رفع نشود مربوط به برد می‌باشد.

 

هنگام بروز این خطا دستگاه به‌گونه‌ای است که باوجوداینکه پرشور سوئیچ هوا متصل شده است و حالت اتصال دارد اما می‌بینیم که فن روشن نیست و در حالت خاموش است. این عیب دارای دلیل‌های زیادی می‌باشد چنانچه شما اقدام به رفع این کد خطا و عیب کردید و دوباره حل نشد احتمال دارد برد الکترونیکی پکیج شما خراب‌شده باشد که در این صورت تعمیر برد کاری تخصصی می‌باشد و برای تعمیر بردهای الکترونیکی را باید به مرکزهای تخصصی تعمیر برد و همچنین تکنسین‌های حرفه‌ای بسپارید.

 

همان‌طور که می‌دانید بیشتر وسیله‌ها ازجمله پکیج براثر استفاده به‌مرورزمان ممکن است دچار تغییراتی در کارکرد دستگاه نسبت به اوایل و یا حالت عادی شود چنانچه این عیب‌ها کوچک بوده و به‌موقع این عیب برطرف نشود منجر به آسیب رساندن به بقیه قسمت‌ها ازجمله برد شود.

 

این عیب مانند بعضی از عیب‌های دیگر پکیج عوامل متعددی دارد تنظیمات درجه حرارت و دما، نوع لوله‌کشی آب نامناسب، پتاسیومتر آب دچار مشکل شده است و … درصورتی‌که هیچ‌کدام از این عوامل دلیل این مشکل نبوده و بررسی‌های لازم صورت گرفت دلیل دیگری که می‌توان حدس زد خرابی برد کنترل می‌باشد که با تعمیرکاران مراجعه و نسبت به تعمیر برد کنترل پکیج اقدام نمایید.

 

زمانی که این مشکل برای پکیج رخ می‌دهد دلایل مختلفی دارد از قبیل برقرار نشدن جریان برق هنگام اتصال برق به پمپ، پمپ سوخته است و … و چنانچه با بررسی هریک از این عوامل متوجه شدید که بازهم عیب پکیج رفع نشده است پس عیب و خرابی مربوط به برد پکیج می‌باشد که در این صورت برای رفع عیب باید نسبت به تعویض یا تعمیر برد اقدام کنید.

 

ازجمله عیوبی می‌باشد که وجود خرابی برد کنترل را نشان می‌دهد هرچند عوامل دیگری نیز دارد و باید به دقت بررسی شود و درست تشخیص داده شود.

 

این عیب هم مانند سایر عیوبی که ممکن است رخ دهد باید تمامی عواملی که ممکن است باعث ایجاد این عیب شده است بررسی گردد یکی از این عوامل احتمالاً خرابی برد کنترل می‌باشد.

 

یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکات در زمینه ی تعمیر پکیج دیواری استفاده از نیروی متخصص و حرفه ای تعمیراتی می باشد. متخصصان حرفه ای به تمامی ترفند های تعمیراتی مسلط بوده و در مدتی کوتاه می تواند تمامی مشکلات این دستگاه را برطرف کند. از دیگر نکات مهم در تعمیر پکیج تعویض قطعات آسیب دیده ی پکیج با نمونه های اورجینال می باشد. در صورتی که برای تعمیر پکیج دیواری از نمونه های ارزان قیمت و تقلبی استفاده کنید دستگاه شما در فواصل زمانی کوتاه مدت دچار مشکل شده و به تعمیر نیاز پیدا می کند

 

عیب یابی پکیج از مهم ترین مراحل در فرآیند تعمیرات پکیج به شمار می رود. مهم بودن عیب یابی به جهتی است که کمک میکند قطعه ی معیوب به درستی شناسایی شده و تعمیرات نتیجه ی مطلوب داشته باشد. در صورتی که عیب یابی پکیج به درستی انجام نشود مشکلات دستگاه همچنان برقرار بوده و اختلال ها در آن ماندگار خواهد بود. یکی از مشکلات پکیج ها عدم هواگیری درست این دستگاه می باشد. نشت آب از پکیج نیز یکی دیگر از مشکلات رایج پکیج ها به شمار می رود. تعمیر این مشکلات به مهارت و تخصص بالا نیاز داشته و در صورتی که این اختلالات در دستگاه به وجود آمده تنها را ه حل برای رفع ان ها مراجعه به نیروی متخصص در واحد تعمیرات پکیج می باشد.

 

نمایندگی تعمیرات پکیج با استفاده از متخصصان حرفه ای می تواند کلیه ی خدمات تعمیراتی و سرویس دستگاه پکیج را ارائه نماید. این دستگاه بسیار حساس بوده و در صورت خرابی لازم است توسط نیروی متخصص مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد. تعویض قطعات فرسوده ی پکیج و جای گذاری آن ها با مدل های اورجینال سبب شده تا کیفیت و کارایی اولیه ی دستگاه با مراجعه به نمایندگی تعمیرات پکیج به دستگاه باز گردانده شود.

 

تعمیر پکیج دیواری به جهت کارایی بالای این دستگاه خصوصا در فصل زمستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که پکیج دچار اختلال بشود سیستم گرمایشی و حتی آب گرم نیز در دسترس نخواهد بود . به منظور دسترسی مجدد به آب گرم و بهره مندی از سیستم گرمایشی تعمیر پکیج دیواری از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. در صورتی که تعمیرات پکیج به تعویق بیفتد ممکن است مشکلات دیگری برای دستگاه به وجود بیاید. بروز این مشکلات و عدم رفع و تعمیر آن ها تا حد بسیار زیادی کارایی و کیفیت دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد. در برخی موارد ممکن است دستگاه دیگر قابل تعمیر نباشد.

 

1- پکیج ایران رادیاتور

2- پکیج بوتان

3- پکیج لورچ

4- پکیج بوش

5- پکیج آریستون

 

در گذشته برای تامین آب گرم مصرفی و آب گرم رادیاتور ها از موتورخانه استفاده می شد که در زیر زمین ساختمان ها قرارداشت و برخی از ساختمان ها نیز همچنان از موتورخانه استفاده می کنند . این سیستم ها هزینه ی بالایی از لحاظ تجهیزات و تعمیر و نگهداری دارند و در صورت خرابی موتورخانه ها تمامی واحد های ساختمان دچار مشکل می شوند در حالی که امروز استفاده از پکیج گرمایشی باعث شده تا تمامی واحد ها مستقل شده و بتوانند آب گرم مصرفی و آب گرم سیستم گرمایشی را جداگانه تنظیم و تامین کند . پکیج دستگاهی است با ابعاد کوچک و در اندازه ی کابینت یا آبگرمکن دیواری می باشد . پایین بودن مصرف سوخت ، بازدهی بالا ، کم شدن حجم لوله کشی به دلیل نصب در داخل ساختمان و مستقل شدن واحد های ساختمان از مزایای پکیج دیواری می باشد . پکیج از لحاظ ساختار به در انواع زمینی ، دیواری و چگالشی تقسیم می شوند که در این مقاله پرفروش ترین پکیج های دیواری را معرفی می کنیم .

 

آیا می دانستید رسوبات پکیج، برای عملکرد این سیستم تا چه اندازه مضر هستند؟ برای جلوگیری از رسوبات درون پکیج، حتما از یک رسوب گیر استفاده نمایید. این نکته را به یاد داشته باشید که برای استفاده از رسوب گیرهای پلی فسفات، می بایست آب ورودی سرد باشد چرا که در این حالت شرایط بهتر را برای عملکرد آن فراهم خواهید کرد.

 

برای آنکه عملکرد بسیار خوبی را از پکیج گرمایشی شاهد باشید، لازم است تا هر دو یا سه ماه یک بار صافی های آب (فیلتر) پکیج را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که پکیج شما به تازگی راه اندازی شده باشد، به طور حتم در مسیر لوله آب دارای سنگ ریزه هایی خواهد بود. چنانچه این سنگ ریزه ها پشت صافی انباشته شوند، گرما و بازدهی پکیج کاهش می یابد. بنابراین همواره به یاد داشته باشید سیستم هایی که به تازگی راه اندازی شده اند از این نظر به مراقبت ها و بررسی های بیشتری نیاز دارد.

 

سیستم ضد گریپاژ پمپ به طور معمول در پکیج های دیواری قرار دارد و کارایی آن به این صورت است که اگر آب حدود ۲۴ ساعت در سیستم گردش پیدا نکند، پکیج به وسیله ی پمپ آب را به جریان در می آورد. مسئله ی مهم چیست؟ در صورتی که این عمل صورت نگیرد، پمپ دستگاه به تدریج آسیب آسیب می بیند. بنابراین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، خودتان به صورت دستی، محور پمپ را بچرخانید و در صورتیکه پس از روغن کاری مجدد پمپ سیرکولاتور پکیج نتوانست به کار بیفتد، با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

 

دودکش جز موارد ایمنی به شمار می آید و توجه به آن از نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی محسوب می شود. توجه داشته باشید که قبل از شروع فصل زمستان و سرما و همچنین استفاده از پکیج حتما مسیر دودکش باز باشد و از کلاهک های استاندارد استفاده نمایید.

 

سیستم ضد گریپاژ پمپ به طور معمول در پکیج های دیواری قرار دارد و کارایی آن به این صورت است که اگر آب حدود ۲۴ ساعت در سیستم گردش پیدا نکند، پکیج به وسیله ی پمپ آب را به جریان در می آورد. مسئله ی مهم چیست؟ در صورتی که این عمل صورت نگیرد، پمپ دستگاه به تدریج آسیب آسیب می بیند. بنابراین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، خودتان به صورت دستی، محور پمپ را بچرخانید و در صورتیکه پس از روغن کاری مجدد پمپ سیرکولاتور پکیج نتوانست به کار بیفتد، با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

 

این سیستم همچون سیستم ضد گریپاژ کار می کند. هنگامی که دمای آب به حدی مشخص می رسد که به طور معمول این دما ۷ درجه سانتی گراد است، پمپ هر دو ساعت، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه شروع به کار می کند؛ تا زمانی که دمای آب به اندازه ای بالا رود که از یخ زدگی آب درون پکیج جلوگیری شود. نکته مهم در کارکرد سیستم یخ زدگی پکیج این است که برای عملکرد این سیستم و جلوگیری از یخ زدگی پکیج باید لزوما پکیج شما روشن باشد.

 

با مطالعه مطالب ساده شده و آموزش ابتدایی دکتربرد شما میتوانید  پکیج خود را در خانه بازرسی و عیب یابی نمایید و تعمیرکار پکیج را با اطلاعاتی که دکتربرد در اختیار شما قرار می دهد محک بزنید و یا موفق به تعمیر پکیج در خانه بدون نیاز به دانش تخصصی شوید

یکی از مشکلات مرسوم مشتریان عدم اعتماد به تعمیرکاران و فاکتور قطعات مصرفی تعمیرکار برای پکیج شما می باشد

با عیب یابی ابتدایی از هزینه های بیشتر در خانه جلوگیری نمایید

 

 اگر قصد سفر دارید، فراموش نکنید که شیر اصلی آب سرد را قطع کنید تا از خسارت و صدمه به پکیج جلوگیری کنید
یکی دیگر از مهم ترین نکات نگهداری از پکیج گرمایشی، استفاده از محافظ برق است، چراکه نوسانات برق می تواند به راحتی به پکیج شما آسیب برساند
چنانچه پکیج در هوای آزاد نصب شده و مورد تهدید خطر یخ زدگی می باشد، دستگاه را روشن نگهدارید. در غیر اینصورت برای جلوگیری از یخ زدگی دستگاه، می بایست آب را از آن خارج نمایید
برای بازدید و سرویس دوره ای پیکج حتما از سرویس کاران مجاز و مورد تائید کمک بخواهید، تا ضمن اطمینان از مراحل صحیح سرویس، برای خرید وسایل یدکی هزینه های تعمیرات بالا نرود
در صورتی که بوی دود یا گاز به مشامتان رسید، بالافاصله دستگاه را خاموش نمایید، سپس درب و پنجره ها را باز کنید و به سرعت با متخصصینن تماس حاصل نمایید
به هیچ عنوان وسایلی که قابل اشتعال هستند را نزدیک دستگاه نگهداری نکنید
توجه داشته باشید که برای جلوگیری از خوردگی دستگاه، هوای احتراق ورودی می بایست عاری از موادی نظیر هیدروکربن های هالوژنه که حاوی ترکیبات کلرو وفولور است، باشد
آب ورودی به پکیج، نباید املاح یا سختی بالایی داشته باشد

 


با ما در تماس باشید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟