تعمیر برد دستگاه های CNC

“امتیاز شما به تعمیرات برد CNC” 

تعمیر و آموزش تعمیر برد دستگاه CNC از برند ها مختلف در مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتر برد. بعد از آموزش در کلاس های تعمیر برد دستگاه CNC کارت طلایی پشتیبانی مادام العمر و گواهینامه ی معتبر دریافت خواهید کرد.

“دکتر برد” 

“فرایندهای دستگاه

اغلب فرایندهایی که در زمینه ماشینکاری نیاز به استفاده از ابزارهای مختلف دارد برای برش و اجرای طرح مورد نظر مورد استفاده خواهد بود. دستگاه  CNC  به طور معمول قابلیت های ترکیبی بسیاری در این ابزارها دارد. ماشین هایی که پایه توانایی حرکت را در طول یک یا دو محور دارند بسیار متفاوت هستند. ماشین های چند محوری توانایی چرخاندن قطعه را به صورت خودکار داشته است و اجازه خارج شدن را نیز در زیر قطعه انباشته شده است. این مزیت دستگاه  CNC باعث می شود که نیروی کارگری برای چرخاندن قطعات بوده است.

تکنولوژی هایی که در ماشین کاری های معمولی وجود داشته است شامل تکنولوژی های بسیاری خواهد شد. دریل ها و ابزارهای تراش برخلاف قطعات مورد نظر شما بوده اند. این ابزارها در این جهت به چرخش درخواهند آمد و به صورت معمولا تماس مستقیمی را با مواد برقرار خواهند کرد. این ماشین آلات از ابزارهای برش دوار جهت حذف مواد از روی قطعات اصلی بوده است و می تواند به شما در زمینه های مختلف کمک کند. شما همچنین می توانید در کنار این دستگاه، از ابزارهای دیگر هم استفاده کنید تا بتوانید با ماشین آلات مختلف آشنا شوید.

“اجزای تشکیل دهنده دستگاه

دستگاه  CNC در واقع فرم کوتاه شده ای از Computer Numerical Control است و به معنای کنترل عددی در رایانه است. این دستگاه همچنین شامل یکی مینی کامپیوتر و یا میکروکامپیوتر است که در اصل به عنوان واحد کنترل کننده دستگاه عمل می کند. تا حد امکان دستگاه های دیگر هم در مدارهای سخت افزاری اضافی در واحد کنترل حذف شده است و به همین علت هم استفاده از دستگاه  CNC بسیار مهم است.

این کامپیوتر همچنین وظیفه ارسال برنامه های لازم را جهت برش و یا حک فلزات در این زمینه برعهده دارد. در واقع تمامی مراحل انجام شده در این کار و همچنین ابعاد نهایی قطعات از طریق کامپیوتر ارسال خواهد شد و به همین دلیل هم برش های سی می تواند مانند یک ربات باشد که برنامه ریزی شده است و از دستورالعمل های شما هم پیروی می کند. در دستگاه های برش سی می توان برنامه های لازم را در حافظه کامپیوتر مورد استفاده قرار داد. در این دستگاه ها هم همچنین برنامه های نوشته شده قابلیت استفاده برای قسمت های مختلف را دارند و نیازی به تکرار دوباره در این زمینه نیست.