تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر

  • تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر
  • تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر
  • تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر
  • تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر
  • تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر
  • تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر

امتیاز شما به تعمیرات برد ساید، یخچال و فریزر

00 سرعت
00 سلامت ظاهری
00 قیمت
00 کارکرد

تعمیر و آموزش تعمیر برد لوازم خانگی، برد ساید، یخچال وفریزر در مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتر برد. بعد از آموزش در کلاس تعمیر برد ساید، یخچال و فریزر کارت طلایی پشتیبانی مادام العمر و گواهینامه ی معتبر دریافت خواهید کرد.

دکتر برد

چرا تعمیرگاه مجاز؟

با در نظر گرفتن اینکه یخچال های  تولید جدید دارای برد های تخصصی و پیشرفته تری می باشند که وظیفه آنها کنترل سایر قسمتها از جمله: فن ،کمپرسور، المنت ، درب ها، یخساز ، سنسورها و …… می باشد، بنابراین اگر برد یخچال دچار مشکل و نقص فنی شود باید تعمیرات آن را به تعمیرگاه های مجاز بسپارید و از دست کاری کردن آن بپرهیزید .

برد یخچال چیست؟

با توجه به پیشرفت در زمینه تکنولوژی و علم ، تولیدات لوازم خانگی برای ایجاد نو آوری ها و کارایی بهتر از وسیه قطعاتی جدید را جایگزین قطعات قبلی می کند تا کارایی بهتری را در لوازم خانگی ارائه دهد ، این پیشرفت در یخچال به جایگزینی برد و مدارات الکترونیکی به جای ترموستات و کنترل کننده های مکانیکی است .

در یخچال های جدید برد الکترونیک جایگزین تایمر دیفراست شده است  و این جایگزینی به مصرف کمتر انرژی نیز کمک می کند .

تشخیص عیب برد الکترونیکی یخچال

برای یک تشخیص آسیب دیدگی، یک تکنسین را ترتیب دهید.اگر شما نیاز به تعویض آن دارید، از جایگزینی که مورد تأیید سازنده باشد استفاده کنید. هشدار: تعمیر لوازم خانگی می تواند خطرناک باشد. از ابزارهای مناسب و تجهیزات ایمنی استفاده کنید و تمام دستورالعمل های ایمنی را دنبال کنید. به تعمیر ادامه ندهید تا هنگامی که مطمئن شوید تمام مراحل را می دانید و قادر به انجام تعمیرات هستید. برخی از تعمیرات باید توسط یک تکنسین واجد شرایط انجام شود.

خدمات تعمیر برد یخچال

خدمات تعمیر تخصصی برد یخچال ، خدمات تعمیر برد فریزر و تعمیرات برد ساید بای ساید را جهت برندهای یخچال دوو ، یخچال ایندزیت ، یخچال کنوود و یخچال ارج و تمامی برند ها است و حتما جهت تعمیرات دیگر از خدمات  نمایندگی تعمیرات یخچال دوو ، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود ، نمایندگی تعمیرات یخچال ارج  استفاده شود.

مرحله 2: پوشش روی صفحه برد الکترونیکی یخچال را بردارید

محل قرار گرفتن برد الکترونیک بر اساس مدل متفاوت است می تواند در پشت یخچال و فریزر باشد، در داخل یخچال و فریزر ، در دیوار جانبی و یا سقف باشد. با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ را از پوشش برد الکترونیک خارج کنید.سپس پوشش را بردارید.

مرحله 1: برق را قطع کنید

یخچال و فریزر را به جلو بکشید و یخچال را از برق جدا کنید. یخچال را حرکت دهید تا به راحتی به قسمت برد کنترل یخچال برسید.

مرحله 4: برد الکترونیکی یخچال را خارج کنید

با استفاده از پیچ گوشتی زبانه های قفل پلاستیکی را آزاد کنید و سپس صفحه برد الکترونیکی را خارج کنید.

مرحله 3: سیم را جدا کنید

قبل از جدا کردن سیم ها از تصویر دیجیتالی آنها استفاده کنید تا بعدا بتوانید آنها را به طور صحیح وصل کنید. بسته به نوع اتصال دهنده، ممکن است مجبور باشید اتصال دهنده ها را با انبردست ویا پیچ گوشتی باز کنید. تمام سیم ها را از صفحه برد الکترونیکی جدا کنید.

مرحله 6: درپوش را دوباره نصب کنید

پوشش را روی محفظه جعبه برد الکترونیکی قرار دهید و پیچ را بچرخانید. پیچ را بر روی سوراخ بگذارید و محکم ببندید.

مرحله 5: صفحه کنترل الکترونیکی تعمیرشده را نصب کنید

صفحه کنترل الکترونیکی جدید را در دستگاه قرار دهید کنید. با راهنمایی از یادداشت های خود و یا عکس دیجیتال، سیم را به برد الکترونیک جدید وصل کنید.
نکته: برای تخلیه استاتیک که می تواند به برد الکترونیکی جدید آسیب برساند، قفسه فلزی را لمس کنید.

یخچال خنک نیست، هر دو فن کار می کند ولی کمپرسور خاموش هستند

اگر کمپرسور خاموش است و هر دو فن در حال اجرا هستند، مشکل مادربرد است. یخچال را از برق بکشید و رله را بردارید و آن را تکان دهید. اگر رله مشکلی ندارد، مادربرد را خارج کنید. وقتی برد الکترونیکی آسیب ببیند شایع است که یک سوختگی یا جوش بد در پشت رله کمپرسور ببینیم.
اگر شما مطمئن هستید این مورد است که برد الکترونیک آسیب دیده است. شما می توانید اتصالات لحیم کاری را تعمیر کنید. اما گاهی اوقات رله آسیب دیده است.

مرحله 7: بازگرداندن برق و اتصال آب

سیم برق یخچال را به پریز برق وصل کنید. خط لوله آب یخچال را مجددا نصب کنید و شیر آب را برقرارکنید.

یخچال خنک نیست و صدای دائمی وجود دارد

این یک مشکل مادربرد است که گاهی اوقات می بینیم. شناسایی آن بسیار آسان است ، مطمئن شوید که سر و صدای موجود از صفحه اصلی است و برد الکترونیکی آسیب دیده است.

یخچال خنک نیست و فن خنک کننده کار نمی کند

این یکی از رایج ترین مشکلات مادربرد است و گاهی اوقات شما نیاز به تعویض برد الکترونیک و فن برای حل مشکل دارید.
توجه داشته باشید که امن ترین روش تعویض برد الکترونیکی و فن است به دلیل اینکه احتمال اینکه فن باعث آسیب به برد الکترونیک جدید شما شود زیاد است.

چرخه یخ زدایی بیش از حد طولانی است

یکی از علت های اصلی معیوب بودن مادربرد که باعث می شود چرخه یخ زدایی بیش از حد طول بکشد.

تداخل تغییرات درجه حرارت ذوب / سرد شدن یخچال

این مورد از انواع مشکلات مادربرد هستند. مقاومت گرمایی مادربورد بر عملکردهای خنک کننده و یخ زدگی نظارت می کند.   ترمیستورهای آسیب دیده نیز همچنین می توانند این مشکلات را ایجاد کنند.

قيمت برد يخچال، قیمت برد فریزر و قیمت برد ساید بای ساید

قیمت بردهای چینی دستگاه ها بصورت متوسط پایین تر از بردهای اصلی یخچال و دیگر دستگاه ها می باشد نکته اصلی تشخیص نوع برد اصلی از نمونه مشابه چینی است که اغلب برای تعویض برد یخچال استفاده می شود همچنین شما با تعمیر برد اوجینال دستگاه خود با قطعات اصلی از عمر بیشتر یخچال و ساید بای ساید خود اطمینان حاصل مینمایید

فن موتور پر سروصدا است/ فن موتور به سرعت در حال تغییر سرعت است

اغلب یک مادربورد آسیب دیده باعث می شود که فن سر و صدا ایجاد کند. اغلب اوقات این سر و صدا از بین می رود. تعمیر این است که برد الکترونیک تعویض شود. به طور معمول یک دقیقه طول می کشد تا فن از سرعت آهسته به سرعت بالا و بالعکس تغییر کنند. اگر فن به سرعت در حال تغییر سرعت است، برد اصلی آسیب دیده است و نیاز به تعویض دارد.

برد یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید

رد الکترونیکی یخچال “مغز” یخچال است که اجزای اصلی مانند کمپرسور و فن یخچال را کنترل می کند.مادربرد (همچنین به عنوان برد اصلی شناخته می شود) همه چیز را کنترل می کند، به طور کلی، هر چیزی که بر روی یک یخچال تاثیر می گذارد، می تواند توسط مادربرد بوجود آید.

قبلی بعدی
خروج
Test Caption
Test Description goes like this
×