سروو موتور زیمنس

“امتیاز شما به تعمیرات برد SERVO MOTOR” 

تعمیر و آموزش تعمیر برد دستگاه SERVO MOTOR از برند ها مختلف در مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتر برد. بعد از آموزش در کلاس های تعمیر برد دستگاه SERVO MOTOR کارت طلایی پشتیبانی مادام العمر و گواهینامه ی معتبر دریافت خواهید کرد.

“دکتر برد”

 شامل چند نوع هستند؟”

این موتورها شامل انواع مختلفی هستند ولی اگر بخواهیم دسته بندی آن ها را به صورت کلی انجام دهیم باید بگوییم که شامل دو نوع جریان مستقیم و جریان متناوب هستند. در واقع این موتورها بر اساس جریان دسته بندی می شوند. اینرسی معمولا در این نوع موتورها بسیار پایین است. Servo motor از یک کلمه یونانی گرفته شده است که به معنای خدمتکار است و شاید به همین دلیل هم هست که این نوع از موتور ها و سیستم های کنترلی آن ها به این نام خوانده می شوند چرا که مانند یک خدمتکار در کنترل شما خواهد بود و به فرمان شما پاسخ می دهد.

Servo motor در واقع بخشی از دستگاه های امروزی به شمار می آید که کارایی های بسیاری دارد. این دستگاه در واقع یک عملگر دورانی یا یک عملگر خطی است که به شما این امکان را می دهد که به صورت دقیق، موقعیت های زاویه ای یا خطی را بررسی کنید. Servo motor همچنین شامل یک موتور مناسب است که به طور خاص برای این کار در نظر گرفته شده است. شما می توانید یک کنترلر پیچیده را در این بخش ببینید که شامل حوزه های بسیاری می شود. معمولا خود این Servo motor دارای یک طراحی مجزاست که برای همین منظور ایجاد شده است.

Servo motor ها در واقع کلاس خاصی از موتورها به شمار نمی آیند. با اینکه شاید این عبارت همین مفهوم را در ذهن شما تداعی کند اما باز هم اشاره به موتورهایی دارد که برای استفاده در سیستم های کنترل و به ویژه سیستم های حلقه بسته مورد استفاده هستند. توان نامی در این موتورها بین چند دهم وات تا چند صد وات در حال تغییر است. Servo motor ها در انواع مختلف گیربکس دار و بدون گیربکس مورد استفاده قرار می گیرند و اندازه های آن ها نیز معمولا کوچک و بزرگ می شود. شما می توانید حتی از این موتورها در تجهیزات و پروژه های مختلف رباتیک هم استفاده کنید و تجهیزات مختلفی را شامل شوید. دقت داشته باشید که انواع مختلف این موتورها کاربردهای بسیاری دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.