دستگاه جوش و اینورتر

“امتیاز شما به تعمیرات برد دستگاه جوش و اینورتر” 

تعمیر و آموزش تعمیر برد دستگاه جوش و اینورتر از برند ها مختلف در مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتر برد. بعد از آموزش در کلاس های تعمیر برد دستگاه جوش و اینورتر کارت طلایی پشتیبانی مادام العمر و گواهینامه ی معتبر دریافت خواهید کرد.

“دکتر برد”

دستگاه اینورتر چگونه کار می کند؟

شاید شما هم یک دید کلی در زمینه استفاده از دستگاه اینورترها دارید. در این حال باید بدانید که در اصل یک اینورتر قدیمی مکانیکی می تواند تا حد زیادی متصل به یک مبدل برق پایین باشد. در یک اینورتر مکانیکی، یا یک موتور الکتریکی و یا نوعی دیگر از مکانیسم تعویض خودکار، با تلنگر زدن جریان ها و همچنین بخش های دیگر تولید جریان متناوب را نیز در ثانویه به سمت عقب و جلو خواهد راند. پس این بخش بسیار متفاوت است و دستگاه تعویض کمی شبیه به آنی است که در یک زنگ الکتریکی عمل می کند.

دستگاه اینورترها بسیار بزرگ و سنگین هستند. مخصوصا اگر در داخل یک بسته باتری قرار داشته باشند ممکن است که حتی به حالت تکی هم کار کنند که برای شما مفید خواهد بود. آنچه که باید در مورد این دستگاه ها بدانید این است که این دستگاه ها گرمای زیادی را تولید خواهند کرد که به همین دلیل است که سینگ های گرمایی بزرگ با پره های فلزی دارند و اغلب فن ها را نیز خنک خواهد کرد. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید، انواع عادی از این اینورترها به بزرگی باتری یک ماشین هستند. واحد های بزرگتر نیز کمی شبیه به باتری های ماشین در حالت عمودی خواهند بود. کوچکترین دستگاه اینورترها در بیشتر جعبه های قابل حمل به اندازه رادیوی ماشین خواهد بود که شما میتوانید به سوکت سیگار روشن کن نیز متصل شوید و از آن ها برای شارژ تلفن همراه یا لپ تاپ خود هم استفاده کنید.

درست همانطور که لوازم در مصرف قدرت متفاوت هستند شما باید بدانید که در واقع دستگاه اینورتر ها در تولید برق هم متفاوت هستند. به طور معمول گفته می شود برای اینکه این دستگاه ها بتوانند امن تر باشند، شما باید یک اینورتر را حدود یک چهارم بالاتر از حداکثر قدرت دستگاهتان برای امتیاز دادن می خواهید.

اگر بخواهید طبق این حقیقت فعالیت کنید باید بدانید که برخی از لوازم مانند یخچال ها و فریزرها و یا لامپ های فلورسنت را برای اولین بار روشن می کنید اوج قدرت را مصرف خواهید کرد. در حالی که این دستگاه اینورترها می توانند اوج این قدرت را برای مدت زمان کوتاهی منتقل کنند. مهم این است که شما بدانید که هدف از این طراحی چیست و برای چه مدت زمانی انجام خواهد شد.

عملکرد دستگاه اینورتر

دستگاه اینورتر یکی از دستگاه های جوش هستند که از تکنولوژی های بسیار بالایی استفاده می کند. منبع تغذیه در این نوع دستگاه های جوش معمولا توانایی های لازم برای فراهم آوردن جریان بالا برای جوشکاری را دارد.  در این بخش می توان گفت که کابل برق ورودی دستگاه اینورتر در واقع از تک فازی دو رشته ای برای جریان های 220 ولت شهری استفاده می کند که این جریان توسط یک سری از سوئیچ های مختلف به جریان های متناوب DC تبدیل می شود. مقدار جریان های خروجی ولتاژ ها دستگاه اینورتر قابل تنظیم هستند و در طول فرایندهای جوشکاری مختلف توسط ولوم آمپر خروجی این دستگاه کنترل می شود. این دستگاه های جوش از تکنولوژی های روز دنیا بهره مند شده اند و نسبت به دستگاه های جوش ترانسفورماتورها بسیار کم حجم و سبک هستند.

مزایای استفاده از دستگاه اینورتر

هر حرکتی که شما با الکتروموتور انجام می شود در واقع با استفاده از اینورتر است. مثلا وقتی پمپ آب برای هتل استفاده می شود سرعت های گردش پمپ می تواند براساس تعداد شیرهایی که باز و بسته می شوند و در حال مصرف آب هستند تغییر خواهد کرد. شما در این حال از فشار زیادی آب می توانید جلوگیری کنید. اینورتر هم از جمله دیگر دستگاه هایی است که سرعت گردش دیگ ماشین لباسشویی را براساس میزان لباسی که در آن قرار گرفته است تقسیم بندی خواهد کرد و در این بین با این کارکرد شما می توانید کمپرسور یخچال را نیز براساس مواد داخل آن تنظیم کنید. این وسیله کاربردی در واقع به شما اجازه خواهد داد که بتوانید تنظیمات مختلف را استفاده کنید. استفاده از این دستگاه ها مزیت بسیاری دارد و مهم ترین آن ها عملکرد هوشمند است که در واقع به شما اجازه می دهد این کار را به آسانی تشخیص دهید و بعد متناسب با آن موتور فرمان جریان را صادر خواهد کرد. در بسیاری از مواقع این جریان از جریان نامی کمتر خواهد بود پس به میزان جریان های مختلف در اینورتر دقت کنید.