تعمیر برد دستگاه های CNC

دسته بندی :دسته‌بندی نشده 13 فروردین 1400 admin3 462
تعمیر برد دستگاه های CNC

فرایندهای دستگاه CNC

اغلب فرایندهایی که در زمینه ماشین کاری نیاز به استفاده از ابزارهای مختلف دارد برای برش و اجرای طرح مورد نظر استفاده خواهد شد. دستگاه  CNC  به طور معمول قابلیت‌های ترکیبی بسیاری در این ابزارها دارد.

ماشین‌هایی که پایه توانایی حرکت را در طول یک یا دو محور دارند بسیار متفاوت هستند. ماشین‌های چند محوری توانایی چرخاندن قطعه را به صورت خودکار داشته است و اجازه خارج شدن را نیز در زیر قطعه انباشته شده است. این مزیت دستگاه  CNC باعث می شود که نیروی کارگری برای چرخاندن قطعات بوده است.

تکنولوژی هایی که در ماشین کاری‌های معمولی وجود داشته است شامل تکنولوژی‌های بسیاری خواهد شد. دریل‌ها و ابزارهای تراش برخلاف قطعات مورد نظر شما بوده اند.

این ابزارها در این جهت به چرخش درخواهند آمد و به صورت معمولا تماس مستقیمی را با مواد برقرار خواهند کرد. این ماشین آلات از ابزارهای برش دوار جهت حذف مواد از روی قطعات اصلی بوده است و می‌تواند به شما در زمینه‌های مختلف کمک کند. شما همچنین می‌توانید در کنار این دستگاه، از ابزارهای دیگر هم استفاده کنید تا بتوانید با ماشین آلات مختلف آشنا شوید.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه CNC

دستگاه  CNC در واقع فرم کوتاه شده‌ای از Computer Numerical Control است و به معنای کنترل عددی در رایانه است. این دستگاه همچنین شامل یکی مینی کامپیوتر و یا میکروکامپیوتر است که در اصل به عنوان واحد کنترل کننده دستگاه عمل می‌کند.

تا حد امکان دستگاه‌های دیگر هم در مدارهای سخت افزاری اضافی در واحد کنترل حذف شده است و به همین علت هم استفاده از دستگاه  CNC بسیار مهم است.

این کامپیوتر همچنین وظیفه ارسال برنامه‌های لازم را جهت برش و یا حک فلزات در این زمینه برعهده دارد. در واقع تمامی مراحل انجام شده در این کار و همچنین ابعاد نهایی قطعات از طریق کامپیوتر ارسال خواهد شد و به همین دلیل هم برش های سی می‌تواند مانند یک ربات باشد که برنامه ریزی شده است و از دستورالعمل های شما هم پیروی می‌کند.

در دستگاه‌های برش سی می‌توان برنامه های لازم را در حافظه کامپیوتر مورد استفاده قرار داد. در این دستگاه‌ها هم همچنین برنامه‌های نوشته شده قابلیت استفاده برای قسمت‌های مختلف را دارند و نیازی به تکرار دوباره در این زمینه نیست.

دوره آموزش تعمیر برد دستگاه CNC از برندها مختلف در مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتر برد برگذار می‌شود. بعد از آموزش در کلاس های تعمیر برد دستگاه CNC کارت طلایی پشتیبانی مادام العمر و گواهینامه ی معتبر دریافت خواهید کرد.

admin3

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:

کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن