دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی

توضیحات

دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی

به دلیل شرایط اقتصادی، جاروبرقی ها هم مانند سایر وسایل الکتریکی دچار افزایش قیمت چشمگیری شده اند. از آنجایی که کاربرد جاروبرقی به نسبت کالاهای برقی موجود در منازل بالا می‌باشد؛ این موضوع سبب افزایش نگرانی خانواده ها شده است. در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلی برای این کالا ممکن است پیامد های منفی زیادی به وجود آورد. به همین سبب تعمیرکاران جاروبرقی، کمک شایانی به مصرف کنندگان با تعمیر یا تعویض قطعات، رفع خرابی و اشکالات اجزای داخلی و خارجی جاروبرقی ها خواهند کرد. تعمیر جاروبرقی، سبب کاهش هزینه های خرید جاروبرقی جدید یا جلوگیری از تعویض قطعات خارجی که در کشور موجود نیستند؛ خواهد شد.

 علت جدایی دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی با دوره آموزش تعمیرات انواع لوازم خانگی، سهولت یادگیری هنرجویان و دستیابی سریع به منبع درآمد است. دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی، هم برای تعمیرکاران با سابقه کاری و هم برای تازه واردان این حرفه زمینه ای مناسب برای کسب درآمد سریع می‌باشد. سر فصل های این دوره به صورت جزئی جلوتر نام برده شده اند. در این دوره؛ نحوه باز کردن جاروبرقی، تعمیرات انواع موتورهای جاروبرقی، تعمیرات سیم جمع کن جارو برقی و بسیاری مباحث دیگر که توسط اساتید مجرب و به صورت عملی در کارگاه های مجهز آموزشگاه دکتربرد، به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

لیست قیمت دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی

 • کلاس حضوری 550.000 تومان
 • مدت زمان کلاس 4 ساعت

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی

 1. معرفی اصول مکانیزم و مکانیک انواع جاروبرقی
 2. معرفی قطعات مکانیکی و توضیح کارایی هر یک
 3. معرفی پروانه ثابت و پروانه
 4. آموزش نحوه بازکردن بدنه و رسیدن به اجزای کاربردی
 5. معرفی آرمیچر جاروبرقی شامل بلبورینگ، کلکتور و محور
 6. آموزش روش های تعویض جاروبک
 7. معرفی کارایی بالشتک ها در تعمیرات جاروبرقی
 8. عیب یابی و تعویض قطعات مرتبط به موتور و سیم پیچی موتور
 9. آموزش بررسی مدار یا دیمر جاروبرقی و نحوه کار کردن با کلید ولوم اصلی
 10. آموزش شناخت قطعات برد دیمر جاروبرقی
 11. آموزش و معرفی انواع روش های تست و اندازه گیری قطعات با مولتی متر
 12. آموزش تحلیل برد جاروبرقی و رفع عیوب مرتبط به آن
 13. آموزش آنالیز مدار جاروبرقی و ارتباط قطعات برد با موتور
 14. معرفی عیوب مرتبط به روشن نشدن جاروبرقی
 15. آموزش تعمیر مکش ضعیف وعیوب مشابه به آن
 16. آموزش رفع صدای زیاد جاروبرقی وعیوب مرتبط
 17. آموزش برطرف کردن عیوب سیم جمع کن جاروبرقی
 18. طریقه سرویس کاری و نظافت جاروبرقی
 19. معرفی جاروشارژی شامل و تعمیرات برد آن
 20. آموزش رفع عیوب مرتبط به شارژ و تعویض باتری جاروشارژی

مزایای شرکت در دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی دکتربرد به منزله آسودگی هنرجو

مزایای ویژه کلاس آنلاین آموزش تعمیرات جاروبرقی

 • پشتیبانی 24 ساعته
 • ارائه فیلم آموزشی و جزوه و مدرک معتبر
 • مرور و بررسی دوباره آموزش ها، که شامل تمامی تکات و سرفصل های کلاسهای حضوری می‌شود.
 • عدم نیاز به پرداخت هزینه خوابگاه
 • عدم نیاز به رفت و آمد
 • دسترسی سریع به اطلاعات جهت تعمیر
 • ارائه مشاوره رایگان
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور

تفاوت شرکت فنی و مهندسی دکتر برد با سایر آموزشگاه‌ها

آموزشگاه دکتربرد، ویژگی های متمایز کننده زیادی با سایر آموزشگاه ها دارد. برای مثال؛ تمرکز اساتید دکتربرد، برخلاف سایر آموزشگاه ها بر روی آموزشهای عملی است. ما از جلسه اول هنرجویان را با محیطی حرفه ای و سختی های کار دریک تعمیرگاه واقعی آماده خواهیم کرد. دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی دکتربرد، بیشترین تمرکز را بر روی آموزش های کاربردی و تبدیل هنرجویان به یک تعمیرکار متخصص قرار داده است. علت این امر هم وجود افرادی با مدارک تخصصی ولی فاقد دانش عملی است.

در کنار تکیه به مباحث علمی و عملی، اساتید ما در این دوره بر روی تمام جنبه های یک تعمیرکار متخصص کار خواهند کرد. به گونه ای که این دوره شامل یادگیری مهارت های مشتری مداری، آشنایی با هزینه های قطعات و مراکز خرید قطعات از داخل و خارج کشور و بسیاری از مهارتهای مورد نیاز پیش از شروع به کار می‌باشد.

دکتر برد ارائه‌دهنده مدارک بین‌المللی و داخلی

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد علاوه بر مدارکی اعم از (فنی حرفه‌ای، مدرک رسمی دکتر برد و …) که توسط سایر آموزشگاه‌ها ارائه می‌شود، مدارک داخلی و بین المللی دیگری شامل مدارک صادره از وزارت دفاع، آدیسو که مورد تایید کشور چک هست و … را نیز در صورت اتمام دوره‌ی آموزشی به هنرجو ارائه می‌کند.

Previous
Next

خوابگاه دانشجویی مجموعه دکتر برد

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد برای اسکان دانشجویان ساکن مناظق دور، خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته است؛ که برای سهولت رفت و آمد هنرجویان نزدیک ترین مسیر و فاصله اندکی را به شرکت و ایستگاه مترو دارند. همچنین این خوابگاه ها امکاناتی از قبیل اینترنت، خشکشویی، اتاق مطالعه به صورت گروهی در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت. به صورت جزئی تر خصوصیات خوابگاه ها در زیر ذکر شده اند:

از خصوصیات این خوابگاه ها می توان موارد به موارد زیر اشاره کرد:

سوالات متداول

شما در این دوره تعمیرات  جاروبرقی را آموزش می‌بینید و به صورت عملی با این نوع تعمیرات آشنا می‌شوید.

در صورت اتمام دوره به فن آموز مدارک داخلی(فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر دکتربرد) و بین المللی(صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد.

دوره‌های دکتر برد به سه صورت حضوری، غیرحضوری و مجازی برگذار می‌شود، این آموزش‌ها در قالب عملی ارائه شده و تضمین می‌کند پس از اتمام دوره شما توانایی کسب درآمد از مهارت آموخته شده را خواهید داشت.

توضیحات بیشتر

درآمد تعمیرکار لوازم خانگی چگونه است؟

در این حرفه رقابت نسبتا شدید می‌باشد. علت این امر هم گستردگی مجموعه های لوازم خانگی است. اگربه بخش لوازم منزل به پردازیم، پی می‌بریم که انواع بسیار زیادی را شامل می‌شود. ممکن است یک فرد چندین مدرک در رشته های تعمیرات داشته باشد. با این تفاسیر باز هم  در بخش بسیاری از لوازم به صورت تخصصی، تعمیرکاران کمی مشغول به فعالت هستند و تجربه حرفه ای دارند. مانند، رشته تعمیرات جاروبرقی که از سری رشته های کم طرفدار در بین تعمیرکارن است.  این خود انگیزه ای برای شروع به یادگیری در این حرفه است.

 از سری نکات متمایز کننده تعمیرکاران در این حوزه که باغث افزایش درآمد خواهند شد؛ مشتری مداری، سرعت و دقت در کار، ارائه کار با کیفیت، ارائه گارانتی و ضمانت نامه، ارائه قیمت مناسب می‌باشند. در صورت رسیدن به تجربه کافی در این حرفه به طور متوسط می توان درآمد 15 تا 20 میلیون تومان را برای افراد متخصص در این رشته در نظر گرفت.

آینده شغلی تعمیرات جارو برقی چگونه است؟

با توجه به کاربردی بودن این وسیله ایجاد شدن انواع مشکلات در این محصول قابل پیش بینی می‌باشد. ازاین مشکلات می‌توان به سوختن موتور، خراب شدن سیم جمع کن، کم شدن مکش، خراب شدن فیلتر، خراب شدن دیمر اشاره کرد. با توجه به قیمت و کاربرد زیاد جاروبرقی، ورود به این رشته پرتقاضا خواهد بود. هماهنطور که در قسمت قبل گفته شد که رقابت در این حرفه کم است. این یعنی اگر توانایی عیب یابی و تعمیر جارو برقی داشته باشید؛ از بازار کار خوبی برخوردار خواهید شد. چرا که جارو برقی وسیله ای است که همواره مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین با فراگرفتن گرفتن مهارت های تعمیرات جار وبرقی می توانید در نمایندگی ها و مراکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی مشغول کار شوید، یا به صورت شخصی در زمینه تعمیرات این وسیله مشغول فعالیت شوید. موارد گفته شده به خوبی نشان از بازار کار عالی لوازم خانگی و آینده شغلی عالی متخصصان این رشته می دهد. اگر به خوبی با مهارت های این رشته آشنا باشید و آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی حرفه ای را در یک آموزشگاه حرفه ای سپری کرده باشید مطمئن باشید که هیچ وقت بیکار نخواهید بود و فرصت های شغلی برای شما در این حرفه بسیار است.

فرصت های شغلی تعمیرکار لوازم خانگی

 1. استخدام در نمایندگی های برندهای لوازم خانگی و درآمد زایی به صورت درصدی
 2. استخدام در کارخانه های تولید لوازم خانگی
 3. استخدام در مراکز تعمیر لوازم خانگی
 4. همکاری با سایت ها و مراکز خدمات آنلاین استادکار، آچاره، امدادکاران و غیره
 5. راه اندازی مغازه تعمیرات لوازم خانگی شخصی
 6. ثبت آگهی رایگان در دیوار و شیپور
 7. راه اندازی سایت تعمیر آنلاین لوازم خانگی

عیب یابی جاروبرقی

سوختن رله

در جارو برقی‌هایی دارای رله؛ تا زمانی که مدار رله بسته و کلید قدرت متصل نشود، جاروبرقی روشن نخواهد شد. در ابتدا بهترین روش  تست رله، چک کردن سیم‌های متصل شده به کلید روی دسته جارو برقی به وسیله اهم‌متر است. پس از آن به آزمایش کلید روی دسته و در صورت سالم بودن کلید، به بررسی خود رله می‌پردازیم. در نهایت جاروبرقی را به برق متصل می‌کنیم. برای این کار باید دسته عایق کلید قدرت رله را با یک پیچ گوشتی ببندید. اگر باز هم جارو برقی روشن نشد؛ایرادی دررله وجود ندارد. اما در صورتی که جارو برقی روشن شود؛ سیم‌های رابط رله یا ساختمان داخلی‌ آن دچار آسیب شده اند.

 سوختن موتور به طور کامل

اگر موتوربه صورت کامل سوخته باشد؛ در هنگام اتصال مستقیم به برق روشن نخواهد شد. چراکه اکثر پیچک‌های آرمیچر و پیچک‌های قطب‌های آن کاملا سوخته‌اند. سوختن کامل موتور معمولا پس از نیم‌سوز شدن اتفاق میفتد. در حالت نیم‌سوز، موتورها مدتی به کار ادامه خواهند داد؛ تا زمانی که پیچک‌های بیشتری آسیب ببینند و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع شوند. در این حالت سوختگی کامل رخ می‌دهد.

 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

محصولات مرتبط

لینک کوتاه:

کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن