تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

آموزش گیربکس

آموزش گیربکس  آموزشگاه فنی و مهندسی دکتر برد، تمایز چشمگیری باسایر آموزشگاه ها دارد. استراتژی ما در این دوره به گونه ای است که هنرجویان که با هر رده سنی و بدون در نظر گرفتن جنسیت و تجربه، بتوانند یادگیری و مشارکت فعال داشته باشند.

علاوه بر آموزش های پایه و پیشرفته، اساتید دکتربرد، اطلاعات و دانش به روز و مطابق با آخرین آپدیت های تکنولوژی در اختیار هنرجویان قرار خواهند داد. به این صورت، این دوره مورد استفاده تعمیرکاران حرفه‌ای نیز می‌باشد.

از دیگر مزایا آموزشگاه فنی حرفه ای دکتر برد، معرفی هنرجویان توانا و مشتاق به شرکت های خدماتی است. که این کار امکان استخدامی به وسیله صاحبان کار را برای شما فراهم خواهد کرد. برای برخورداری از این ویژگی، هنرجویان باید دوره تعمیرات گیربکس را به پایان برسانند و همواره مشارکت و حضور فعال داشته باشند.

آموزش تعمیرات گیربکس یکی از دوره ­های تخصصی آموزشگاه دکتر برد است. این مجموعه در طول­های دوره های گوناگون در زمینه برق خودرو و مکانیک خودرو و تعمیرات ایسیو را به­ صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار خواهد کرد.

با شرکت در دوره ­های دکتر برد شما می­توانید به تمامی موضوعات مربوط به تعمیر گیربکس مسلط شوید و در نهایت نیز مدارکی در اتمام دوره که برای اشتغال در ایران و خارج کشور نیاز هست به هنر جویان عزیز اعطا میشود.

از ویژگی­های دکتر برد این بوده که دوره­ هایش برای تمامی جنسیت­ ها و سنین مناسب است. شما با هر دانش و هر سلیقه ­ای می­توانید در دوره ­های دکتر برد شرکت کنید و نهایت استفاده را ببرید.

معرفی دوره آموزش تعمیرات گیربکس دستی و اتوماتیک

آموزش گیربکس
برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

چرا مجموعه دکتر بُرد ؟

دانشجو
+
دوره آموزشی
+
کارگاه فعال
+
رضایت دانشجویان
%

سرفصل های دوره آموزش گیربکس

سرفصل های آموزش تعمیرات گیربکس دستی

سرفصل های آموزش تعمیرات گیربکس اتوماتیک و CVT وپانیچ

سرفصل های آموزش تعمیرات گیربکس AT

شهریه آموزش گیربکس

قیمت آموزش تعمیرات گیربکس دستی

 • کلاس حضوری 6.000.000 .تومان
 • مدت زمان کلاس 20 ساعت

آموزش تعمیرات گیربکس اتومات CVT

 • کلاس حضوری 7.500.000 تومان
 • مدت زمان کلاس 15 ساعت

قیمت آموزش تعمیرات گیربکس AT

 • کلاس حضوری 9.000.000 تومان
 • مدت زمان کلاس 30 ساعت
همه کلاس ها و دوره ها شامل 5 سال پشتیبانی می باشد
خوابگاه مجموعه دکتر برد

در صورتی که متقاضی حضور در دوره های آموزشی شرکت فنی و مهنی دکتر برد هستید ولی مشکل محل سکونت دارید ، نگران نباشید . مجموعه دکتر برد برای عزیزانی که از شهرهای دیگر تشریف می آورند و مشکل اسکان دارند ، خوابگاه هایی در نظر گرفته است . برخی خصوصیات و مزایای این خوابگاه ها عبارت اند از :

 • اینترنت پر سرعت
 • اتاق مطالعه
 • نزدیک بودن به ایستگاه مترو
 • مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • خشک شویی

مدرک فنی حرفه ای تعمیرات گیربکس

1 – مدرک سازمان فنی حرفه ای کل کشور

سازمان فنی حرفه ای کشور زیر نظر سازمان جهانی کار هست که این مدرک قابل استعلام در کل جهان می باشد .

مدرک فنی حرفه ای دکتربرد  کدملی سازمان شغلی محسوب نیز میشود که  بعد از اتمام دوره و معرفی به سازمان فنی حرفه ای کل کشور آزمون گرفته میشود. آزمون دارای دوبخش تئوری و عملی هست.از امتیاز های فنی حرفه ای دکتربرد وام بعد از اتمام دوره نیز هست.

 

 

2 – مدرک آزاد فنی حرفه ای مجموعه دکتربرد

که این مدرک زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور هست و این مدرک مهر آموزشگاه و برند مجموعه داراست که جزء سابقه کاری محسوب میشود.

 

 

3 – مدرک بین المللی دکتربرد

این مدرک مهر دادگستری و امور خارجه برروی این مدرک درج شده  که قابل استعلام می باشد و نسبت که کشور متقاضی ترجمه میشود البته برای این مدرک بعد از کرفتن مدرک فنی حرفه ای دکتر  میباشد.

قبل
بعدی

این دوره به شما پیشنهاد می شود : آموزش برق خودرو 

تصاویر رضایت دانشجویان دوره ها و اساتید
دوره های آموزشگاه فنی حرفه ای
آموزش تعمیرات گیربکس
 • از آنجایی که وجود مخاطبین دوره‌های آموزشی با شرایط متفاوت باعث بوجود آمدن نیازهای آموزشی مختلف خواهد شد، وجود سیستم‌های فراگیری متنوع برای پاسخگویی به این نیازهای آموزشی، الزامی است، لذا آموزشگاه دکتربرد همواره سعی دارد در ارائه سیستم‌های آموزشی جدید در کشور نوآوری داشته باشد.

  از این رو اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی خود به سه روش حضوری، غیرحضوری و آموزش مجازی  موبایل نموده است.

 • برای سهولت شرکت در دوره آموزش تعمیر  موبایل، شما می‌توانید با دعوت دوستان خود هزینه کمتری پرداخت کنید. برای مثال شهریه دوره برای هر فرد 6 میلیون تومان است. اما در صورت شرکت دونفر، هر نفر 4 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد. برای هنرجواین متمایل به مشاغل خویش فرما، آموزشگاه دکتربرد در برگزاری آزمون در مراکز فنی و حرفه ای با کمک آموزش خصوصی زیر نظر اساتید، به هنرجویان در دریافت جواز کسب کمک خواهد کرد. برای هنرجویان دارای تجربه تعمیرکاری و فعال در این حوزه تعمیر موبایل ، شرایط ویژه‌ای فراهم کرده ایم. اساتید دکتر برد به کمک شما خواهند آمد!  شما می‌توانید با همراهی اساتید، به تعمیرات  سخت و  تعمیرات نرم افزار موبایل پیچیده مشتریان خصوصی خود، بپردازید.
 • باید اشاره کنیم که اساتید آموزشگاه دکتربرد از حرفه ای ترین های فعال در حوزه تعمیرات موبایل واموزش تعمیر موبایل هستند. نیازی به نگرانی در خصوص تجربه و میزان دانش آن‌ها نخواهید داشت. این افراد همیشه در حال به روز کردن اطلاعات و افزایش تجربه کاری خود می‌باشند. آموزشگاه دکتربرد خوابگاه های گروهی را در اختیار هنرجویان ساکن مناطق دور و مایل به شرکت در دوره ها نیز قرار خواهد داد. برای راحتی ارتباط هنرجویان دوره ها به صورت غیر حضوری نیز تشکیل می‌شوند. بنابراین  بدون نگرانی همین حالا در این دوره، ثبت نام کنید؛ و از پشتیبانی مادام العمر دکتربرد بهره مند شوید.

 گیربکس یکی از پرکاربردترین لوازم ماشین های امروزی است. ما هرروزه شاهد این هستیم که اکثریت مشکلات زیادی در گیربکس های ماشین دیده می شود.
با داشتن این مهارت علاوه بر داشتن شغل مناسب در داخل کشور می‌توانید به دلیل داشتن مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای مهاجرت به خارج از ایران نیز فکر کرده و اقدام کنید. این مهارت نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد و شما با یادگیری مهارت های مورد نیاز درباره گیربکس دستی و اتومات می‌توانید به درامد بسیار عالی برسید.

پیش تر در قسمت بازار کار، اندک گریزی به بحث مهاجرت زده بودیم. در اینجا، به این موضوع به طور جزئی تری خواهیم پرداخت. برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری، مدرک فنی و حرفه ای دکتربرد به شما این اجازه را می‌دهد تا در 186 کشور فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنید. این مدرک علاوه بر اعتبار بین المللی، قابل ترجمه به زبان کشور مقصد نیز می‌باشد.

برای مهاجرت با مدارک فنی به دانش و مهارت های عملی بالایی نیاز خواهید داشت. آموزشگاه دکتربرد در این دوره تمام پیش نیازهای حرفه ای شدن را به هنرجویان آموزش خواهد داد. همچنین اساتید هنرجویان را به طور کامل برای ورود به بازار کار آماده خواهند کرد.

بازار کار عالی شغل تعمیرات گیربکس باعث شده تا افراد متخصص در این رشته از درآمد بالایی برخوردار باشند این شغل وابسته به سطح دانش و مهارتی که کسب می‌کنید؛ می‌باشد. شما باید مهارتهایی مانند: مشتری مداری، دقت و سرعت در کار، کیفیت ارائه خدمات، تبلیغات را دارا باشید. این نکته را نیز در نظر بگیرید؛ که با به روز شدن و در حال تغییر بودن تکنولوژی به قطع تعمیرکاری موفق است که از اخرین تکنولوژی ها آگاه باشد. همچنین همراستا با این تغییرات به جلو پیش رود.

به طور کلی درآمد قابل کسب برای تعمیرکاران با کمتر از پنج سال سابقه کاری مبلغی بین20 تا 100 میلیون تومان است. با این حال باید توجه داشت حرفه تعمیرات گیربکس مانند سایر مشاغل آزاد دیگر، در بازه هایی ممکن است؛ بازار کار بخوابد. در این دوره اساتید تمام روش های گرداندن کسب و کار آزاد و افزایش درآمد را آموزش می‌دهند.

برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات گیربکس اتومات و دستی روش های متفاوتی وجود دارد. می‌توانید پس از یادگیری مهارت های تعمیرات موبایل نسبت به اخذ جواز کسب اقدام کرده و به صورت شخصی مغازه تعمیرات گیربکس راه اندازی کنید. در صورتی که از سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه تعمیرات گیربکس برخوردار نیستید، نگران نباشید. خوشبختانه شغل تعمیرات گیربکس از آن دسته از مشاغلی است که نیاز به راه اندازی مغازه نداشته و شما بدون تاسیس مغازه نیز می‌توانید به کسب درآمد بپردازید. می‌توانید برای نمایندگی های تعمیرات گیربکس رزومه ارسال کرده و به استخدام آنها درآیید. اجاره میز تعمیرات گیربکس از دیگر روش هایی است که می توانید برای ورود به بازار کار تعمیرات گیربکس اتوماتیک و دستی به کار گیرید.

سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات گیربکس چندین بخش دارد:

 1. 1) مهمترین هزینه که برای ورود به بازار کار این رشته باید در نظر بگیرید، هزینه آموزش تعمیرات گیربکس اتومات و دستی  است. برخی از افراد تصور می‌کنند که بدون پرداخت هزینه آموزش و تنها با دیدن ویدئو در یوتیوب یا آپارت و دانلود جزوه های آموزشی در اینترنت می‌توانند تعمیرات گیربکس را یاد بگیرند. با این روش ها شاید بتوان از پس مشکلات گیربکس خود برآیید. اما برای ورود به صورت حرفه ای در بازار کار کافی نیست و بهترین راه برای یادگیری آموزش حضوری است. توجه داشته باشید که هر چه برای یادگیری تعمیرات گیربکس هزینه کنید، در همان ماه ورود به بازار کار هزینه باز خواهد گشت.
 2. 2) یکی از دیگر موضوعاتی که باید به آن توجه داشت، هزینه خرید ابزارهای تعمیرات گیربکس است. یک سری نیازهای اولیه و وسایل ابتدایی برای شروع کار نیاز دارید که برای ورود به بازار کار باید حداقل ابزارهای لازم برای تعمیرات این دستگاه را در اختیار داشته باشید. توجه داشته باشید که نیازی نیست که در همان ابتدا ورود کلیه ابزارها را خریداری کنید.

به این نکته نیز دقت کنید؛ که اگر می‌خواهید به صورت مستقل مغازه خود را راه اندازی کنید؛ باید هزینه رهن، اجاره و تبلیغات را اضافه کنید. کم و زیاد بودن این هزینه ها به مکان انتخاب شده و شهر بستگی دارد.

راه اندازی مغازه، هزینه های مختلفی را در بر می‌گیرد. پیش از راه اندازی باید آموزش های لازم را بگذرانید. پس از دریافت مدرک تخصصی، دراقدام بعدی باید جواز کسب را مهیا کنید. این کار نیز شامل هزینه های به خصوصی است.

سپس به بخش هزینه های خرید ابزار آلات می‌رسیم. هزینه ابزارهای تعمیرات به طور میانگین چیزی در حدود 10 تا 15 میلیون تومان می‌باشد. البته با خرید ابزار کار کرده با قیمت مناسب تر، می‌توان این هزینه را تا حد قابل توجهی کاهش داد. همچنین با اجاره در گاراژ، می‌توانید ابزار آنها را کرایه کنید. درآغاز کار، این عمل مناسب و منطقی است. به علاوه از مقدار فشار ناشی ازهزینه ها می‌کاهد.

از دیگر هزینه هایی که باید برای مغازه تعمیرات گیربکس در نظر گرفت؛ قبلا به آن اشاره کردیم؛ آن هم هزینه آموزش است. در ابتدا شاید مبلغ ثبت نام دوره آموزش، اندکی زیاد به شمار آید. اما باید توجه داشت آموزشگاه دکتربرد تفاوت ویژه ای با سایر آموزشگاه ها دارد. پیش تر در قسمت مزایا، به ویژگی های متمایزکننده دکتربرد با سایر آموزشگاه ها اشاره کرده بودیم.

یادگیری پیش از شروع هر کاری، امری ضروری است. این موضوع در عصر حاضر، بسیار بیشتر به چشم می‌خورد. پیش از شروع به یادگیری باید در نظر داشته باشید؛ اندک هزینه و زمانی که در این حوزه می‌کنید خیلی سریع و به شما باز خواهد گشت. تنها باید در این راستا هدفمند و سخت کوش باشید.

به غیر از اجاره مغازه حول وحوش10 تا 20 میلیون بیشترین هزینه برای آموزش فن می باشد.

به طور کلی مسیر شغلی تعمیرکاران گیربکس  به صورت زیر خواهد بود:

گام نخست: بررسی و جست و جوی علایق و توانمندی های فردی

گام دوم: پرداختن به آموزش و یادگیری مهارت مورد نیاز، هم به صورت عملی هم به صورت تئوری

گام سوم: تکرار تمرین و کسب تجربه در محیط کار

 • شما در دوره آموزش تعمیر گیربکس اتومات را آموزش می‌بینید و به صورت عملی با این نوع تعمیرات آشنا می‌شوید.

آموزش گیربکس اتومات

به طور کلی گیربکس اتومات به چند دسته تقسیم می شوند گیربکسهای مکانیکی گیربکسهای برقی و گیربکسهای CVT و گیربکسهای DCT

گیربکسهای اتومات به این صورت طبق دستورالعمل راننده کار نمی کنند و طبق دستورات که از طریق ECU یا valvebody به آن داده می شود عملکرد خود را انجام می دهند. بصورت کلی خرابیهای گیربکس اتومات که تشخیص مکانیک را دربرمی گیرد به این صورت است که :

 • تقه زدن گیربکس
 • گاز هرز خوردن
 • زوزه کشیدن گیربکس
 • به صورت کلی حرکت نکردن
 • کند شدن گیربکس
 • و غیره

شرکتهای گیربکسهای اتوماتیک در دنیا در کشورهای آلمان، آمریکا ، فرانسه ، ژاپن ، و ایتالیا هستند که اسم این گیربکسها به ترتیب گروه ZF ، Gm ، Al , Asin ، Hovic ، Alison نام برده و این شرکتها هر کدام به مدلهای مختلف گیربکس اتومات پرداخته اند.

زد اف (فریدریشسهافن آگ)، که به اختصار zf نیز نامیده میشود، یکی از شرکت های خوشنام و نامدار آلمانی است که کار اصلی این کمپانی طراحی و تولید اکسل و گیربکس کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، ماشین‌آلات کشاورزی، راهسازی و معدنی،  توربین‌های بادی و تجهیزات سنگین در جهان می‌باشد.

 دفتر اصلی کمپانی زد اف در شهر فریدریشسهافن واقع در کشور آلمان در ایالت بادن وورتمبرگ است. که دارای 25 کارخانه تولیدی در سراسر جهان میباشد.

آموزش رایگان تعمیرات گیربکس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “صفر تا صد آموزش تعمیرات گیربکس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =

سبد خرید
ورود

چهارده − چهارده =

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
برچسب محصولات
enemad-logo