حراج!
اموزش تعمیرات ecu خودرو

دوره آموزش تعمیرات ecu ایسیو خودرو

تومان3,500,000 تومان2,800,000

دسته:

هزینه آموزش تعمیرات Ecu

ماشین آلات سنگین(ECU)
R$70000000
R$ 50000000
  • تعمیرات Ecu نیمه خصوصی

هزینه آموزش تعمیراتECu

خودروهای سواری(ECU)
R$28000000
R$ 15000000
  • تعمیرات Ecu نیمه خصوصی

دوره آموزش تعمیرات (ایسیوecu )خودرو های سواری

سرفصل های دوره تعمیرات ecu

شناخت عیب های ماشین و راهکار های رفع عیب 1
خودرو روشن نمی شود
مشکلات فن
انژکتور
مشکلات کویل
مشکلات استپر موتور و دریچه گاز
مشکلات سنسور اکسیژن
مشکلات ناک سنسور
چراغ بی دلیل روشن است
مشکلات خرابی کریستال کنار ecu ( 1 جلسه )
شناخت عیب های ماشین و راهکار های رفع عیب 2
مشکلات قفل مرکزی
مشکلات شیشه بالابر
مشکلات چراغ های کوچک
مشکلات چراغ های بزرگ
مشکلات کولر
BSI توسط دیاگ شناسایی نمی شود ، BIS دانلود نمی شود ( 1 جلسه )
شناخت عیب های عمومی و راهکار های رفع عیب 3  
ریست کردن ecu
مشکلات کیلومتر
مشکلات airbag
مشکلات abs
مشکلات ecu های گاز ( 1 جلسه )
کار با نرم افزار های موجود
IC تعریف سوییچ
کار با ecu تستر و دیاگ
کار با پروگرامر ( 1 جلسه )
دانلود تبدیل ecu
دانلود ( 1 جلسه )
نقشه خوانی
آشنایی با سیم کشی برق و نقشه کشی ( 4 جلسه )
مبانی الکترونیک 1
– شناخت قطعات smd ، dip ، تعاریف اولیه ولتاژ ، جریان، مقاومت
– تعریف مقاومت : شناخت مقاومت های ثابت و متغیر و تست این نوع در ecu
– تعریف سلف و تست این نوع قطعات (1 جلسه )
 مبانی الکترونیک 2
تعریف دیود و تست این قطعات
تعریف انواع ترانزیستور و تست این نوع قطعات
تعریف رگلاتور و تست رگلاتور در برد ecu
تعریف کریستال و تست کریستال در برد های ecu
تعریف IC و انواع IC ها در برد و تست قطعه IC روی برد ECU ( یک جلسه )
الکترونیک کاربردی در ecu
آشنایی با ساختار میکرو و انواع حافظه ها در ecu
دیتا شیت کردن
کار با پروگرامز ( 1 جلسه )
آشنایی با ابزار کارگاهی
کار با دستگاه های کارگاهی . برداشتن و گذاشتن IC روی برد های ecu ( 2 جلسه )
کارکرد ECU ها
آشنایی با سیستم عملکرد سنسور ها و عملکرد ماشین
اصطلاحات خودرو
معرفی انواع ecu های خودرو sagem ، siemens ، bosch
آشنایی باسیستم برق خودرو و مولتی پلکس و نود های مولتی پلکس ( 1 جلسه )
ecu.hodro

 

در واقع ای سی یو هر نوع سیستم توکار در قطعات الکترونیکی خودرو است که یک یا چند سیستم الکترونیکی یا زیرمجموعه‌‌های آن را کنترل می‌‌کند. برای درک بهتر می‌‌توانید سیستم ترمز ضد قفل خودرو یا همان ABS را در نظر بگیرید که ای سی یو یا کامپیوتر خودروی شما، میزان فشار پای‌تان بر پدال ترمز را اندازه گرفته و با سرعت خودرو ترکیب کرده و در نهایت فشار لازم برای ترمز گیری چرخ‌‌ها را اعمال می‌‌کند؛ این تنها یک مثال از کاربردها و انواع ای سی یو به شمار می‌آید که در ادامه با استادکار همراه باشید تا بیشتر راجع به انواع و نحوه‌‌ی کارکرد آن‌‌ها توضیح دهیم.‌
امروزه ECU در خودروهای سواری و سنگین مورد استفاده قرار می‌‌گیرد و وظیفه‌ی اصلی آن، همانند مغز انسان، کنترل عملکرد و هماهنگی موتور و دیگر اجزای الکترونیکی خودرو با یکدیگر است. در واقع یک ECU به لحاظ ساختاری آنچنان با کامپیوترها و لپ تاپ‌های خانگی امروزی تفاوتی ندارد؛ یعنی واحدی از پیش برنامه ریزی شده و دارای امکان برنامه ریزی جدید که به همین دلیل بدان کامپیوتر خودرو نیز می‌گویند.
ای سی یو در خودرو از سنسورهای (حس‌گرهای) مختلفی که در خودرو وجود دارد، استفاده می‌کند و با کمک آن‌ها وضعیت خودرو و عملکرد آن را محاسبه می‌نماید. به همین دلیل، اگر کامپیوتر خودرو درست عمل نکند یا از کار بیافتد، خودرو نیز از کار خواهد افتاد.
ای سی یو با استفاده از دستورات از پیش تعریف شده، وضعیت عملکرد خودرو را پایش کرده و بهبود می‌دهد.
 در حال حاضر 4 مدل ECU  بر روی اکثر خودروهای داخلی و خارجی قرار گرفته اند   MAGNETI MARELI-SL96-S2000-SIEMENS-BOSCH
ایسیو مگنتی مارلی از شرکت ایتالیایی هست که درایران درسال 81 بر روی تعداد اندکی پژو پارس نصب گردید(در حدود 50 دستگاه )
ایسیو SL96 که از کارخانه ساژم فرانسه می باشد و از سال 82 تا 83 بر روی ماشینهای ایران خودروپیکان ،  آردی ،  405 ، سمند  بجز 206 نصب گردیده بود.
از همین کارخانه  SAGEM خانواده   S با مدلهای متفاوت دیگری بر روی خودرو ها قرار گرفت که به شرح زیر می باشد.
S2000.10 خودرو پژو405 پژو پارس سمندمعمولي
S2000.11 .پيكان  وانت پيكان  آردي روا , 
S2000.3E پژو 206
S2000.3F پژو 206
S2000.35 پژو 206
S2000. PL4
S2000. JCI
  پژو 206S2000. J34
   پژو 206S2000.J35
S3000 نصب بر روی خودروی مگان
این موارد نمونه هایی هستند که در ایران برروی خودروها قرار گرفتند و مدلهای دیگر را میتوان در خودروهای خارجی جستجو نمود.
نوع دیگر ایسیوهای استفاده شده در خودروها ایسیو زیمنس SEMENS میباشد که کشورهایی مثل آلمان ،کره و بالاخره چین تولید کننده آن می باشند که بطور خلاصه برروی خودروهای داخلی زیر نصب گردیده اند.
SEMENS CI1 پيكان وانت و پرايد
SEMENS CI2 پرايد.روا
SEMENS CI3 روا
SEMENS CI4 ايموبيلايزر سمند. پرايد
SEMENS CI5ايموبيلايزر سورن . LX
SEMENS CI6
SEMENS CI7
SEMENS
خودرو لوگان (L90) , خودروهای هیوندا و کیا و دیگر خودروها
و در نهایت از پرکاربرد ترین ایسیو در اکثر خودروهای دنیا ایسیو بوشBOSCH می باشد که خودروهایی همچون بنز بی ام دبلیو آئودی و دیگر خودروها از آن استفاده می کنند.
در زیر نام چند مدل ECU  که در داخل کشور استفاده می شود ومشخصات آنها را برای شما قید شده است.
BOSCH  MP 5.2    . زانتيا 2000
BOSCH  MP 7.3    .  زانتيا 1800
BOSCH ME 7.4.4 پژو206. پارس
BOSCH. 7.4.5  پژو 206SD
BOSCH  7.4.9 
BOSCH  7.4.11
 BOSCH 7.9.7.1 
و ….

علائم خرابی ایسیو خودرو چیست؟

به طور کلی، بروز یک سری ایرادات در کارکرد و عملکرد خودرو می تواند نمایانگر نشانه های خرابی ایسیو به شمار رود. معیوب شدن ecu خودرو با بروز اختلال و در پی آن عملکرد نامطلوب قسمت های مختلفی از خودرو همراه می باشد.
روشن نشدن پیشرانه از نشانه های خرابی ایسیو
یکی از بارزترین نشانه های خرابی ایسیو روشن نشدن و عدم کارکرد پیشرانه و موتور خودرو می باشد. لازم به ذکر است که نیروی لازم برای مصرف سوخت و به حرکت درآمدن خودرو به وسیله پیشرانه محقق می گردد. در صورت خرابی و آسیب دیدن ایسیو علی رغم کارکردن استارتر، به علت عدم صدور دستور از ecu، پیشرانه خودرو روشن نمی شود.
کاهش توان و راندمان پیشرانه
کم شدن و به حداقل رسیدن توان و قدرت پیشرانه، از دیگر نشانه های خرابی ecu به شمار می رود. در چنین شرایطی غالبا شتاب و توان موتور خودرو با اختلال روبرو می گردد. همچنین، مصرف سوخت خودرو نیز با افزایش چشمگیری مواجه می شود.
لرزش شدید پیشرانه
از دیگر نشانه ها و علائم خرابی ایسیو خودرو میتوان به لرزش و ارتعاش شدید پیشرانه، اشاره نمود. چنانچه توان و قدرت موتور کاهش پیدا کند، در هنگام آغاز به کار پیشرانه لرزش نسبتا شدیدی احساس می شود. ادامه یافتن این روند میتواند دال بر خرابی و معیوب شدن ای سی یو خودرو باشد.
ظاهر شدن چراغ مربوط به چک موتور
بدون تردید، روشن شدن چراغ چک موتور، از مهمترین و بارزترین علائم خرابی ecu تلقی می گردد. چنانچه چراغ چک موتور بر روی صفحه نمایش خودرو ظاهر شود، بروز نقص فنی و ایراد در کامپیوتر ماشین را نشان می دهد. ناگفته نماند که روشن شدن این چراغ همواره دلیلی بر خرابی ایسیو نمی باشد، اما با استفاده از دستگاه دیاگ میتوان از سلامت ای سی یو خودرو اطمینان حاصل نمود.
آیا ایسیو خودرو قابل تعمیر است؟
پس از آشنایی و شناخت نشانه های خرابی ایسیو خودرو، نوبت به عیب یابی و تعمیر این قطعه می رسد. از آنجایی که ساختمان و ساختار ایسیو در خودروهای امروزی بسیار پیشرفته و در عین حال پیچیده می باشد، عیب یابی و تعمیر این قطعه نیز یک پروسه سخت و بسیار تخصصی محسوب می شود و نیازمند دیاگ خودرو می باشد. و می بایست پیش از عیب یابی و تعمیر ایسیو کلیه مهارت های لازم را از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات ایسیو به دست آورد.
لازم به ذکر است که تنظیم میزان مصرف سوخت، کنترل و مدیریت خودرو و ارائه اطلاعات و داده های مربوط به عملکرد پیشرانه، برخی از وظایف ای سی یو خودرو به شمار می رود. بروز ایراد و نقص فنی در ecu، عملیات احتراق، پاشش سوخت و سایر عملکردهای خودرو را با اختلال جدی همراه می سازد.
اگرچه تعمیر و تعویض ایسیو خودرو متضمن صرف هزینه های زیاد می باشد، اما امکان تعمیر و عیب یابی این قطعه وجود دارد. بنابراین، پس از اطمینان حاصل کردن از علائم خرابی ایسیو، عیب یابی و تعمیر آن در دستور کار قرار می گیرد.
تعمیر ایسیو چگونه انجام می شود؟
خرابی ایسیو، عیب یابی و تعمیر این قطعه را الزامی و ضروری می کند. به طور کلی، ساختار ایسیو خودرو از دو بخش حافظه دائم و حافظه کوتاه مدت متشکل شده است. غالبا حافظه کوتاه مدت با قطع جریان برق باتری پاک می شود، اما امکان بازگردانی اطلاعات آن وجود دارد.
حافظه دائم همانند یک رایانه در ساختار خودرو عمل نموده و داده های آن با قطع جریان برق پاک نمی شود. با این حال در صورت خرابی و آسیب دیدن قابلیت بازیابی اطلاعات آن میسر نمی باشد.
یکی از بهترین و مؤثرترین ابزارها برای تشخیص دلایل خرابی ایسیو، دیاگ خودرو (Diagnosis) یا عیب یاب می باشد. این دستگاه با متصل شدن به کامپیوتر ماشین اشکالات و ایرادات ضبط شده در حافظه های ای سی یو را به تعمیرکار ارائه می کند. غالبا ایراد ایجاد شده با یک کد خطا نمایش داده می شود.
تعمیرکار پس از بررسی کدهای خطا و علائم خرابی نسبت به عیب یابی و تعمیر این قطعه اقدام می کند. بر این اساس، با دستگاه دیاگ امکان شناسایی و عیب یابی کلیه خطاهای موجود در سیستم مکانیکی یا برق خودرو محقق می گردد.
 

تفاوت شرکت فنی و مهندسی دکتر برد با سایر آموزشگاه ها

از ابتدا شرکت دکتر برد تمایل داشته که تمامی کلاس ها در محیطی کاملا حرفه ای و به صورت عملی برگذار شود.  بر خلاف سایر آموزشگاه های حال حاضر که بیشتر محیطی تئوری دارند ، ما از روز اول شما را با کار عملی و  تعمیر برد به صورت فیزیکی آشنا می کنیم . جدا از موارد تخصصی کارشناسان ما علاوه بر آموزش مباحث اصلی ، به شما مهارت هایی نظیر ارتباط با مشتری ، هزینه قطعات و خرید قطعات از خارج کشور را آموزش می دهند.
اموزش تعمیرات Ecu خودروهای سواری
آموزش تعمیرات ecu خودرو

دوره آموزشی علمی و عملی دکتر برد

شما می توانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ecu ایسیو به یک متخصص حرفه ای در زمینه تعمیرات این دستگاه ها تبدیل شوید. دوره های آموزشی مجتمع فنی و مهندسی دکتر برد به گونه ای برگزار می شوند که کارآموز بتواند بلافاصله پس از گذراندن دوره وارد بازار کار شود و دیگر نیازی به کسب تجربه یا شاگردی برای یاد گرفتن کار نداشته باشد. پس شما بعد از شرکت در این دوره آموزشی می توانید بلافاصله از طریق تعمیرات انواع دستگاه ها شروع به کسب درآمد کنید.
البته در دوره آموزش تعمیرات  ecu ایسیو کسانی که هیچ گونه پیش زمینه ای برای تعمیرات دستگاه های الکترونیکی ندارند را هم در نظر گرفته ایم و تمامی موارد پایه اعم از الکترونیک مقدماتی و پایه، آموزش کار با ابزار مورد نیاز برای تعمیرات و … را نیز در این دوره آموزش می دهیم.

نمونه مدارک بین المللی و داخلی ای که از شرکت دکتر برد به فن آموزان عزیز ارائه می گردد.

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد علاوه بر مدارکی اعم از ( فنی حرفه ای ، مدرک رسمی دکتر برد و … ) که توسط سایر آموزشگاه ها ارائه می شود ، مدارک داخلی و بین المللی دیگری شامل مدارک صادره از وزارت دفاع ، آدیسو که مورد تایید کشور چک هست و … را نیز در صورت اتمام دوره ی آموزشی به هنرجو ارائه می گردد.
قبل
بعدی

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد برای اسکان دانشجویانی که از شهر های دیگر به مجموعه دکتر برد می پیوندند ، خوابگاه هایی را درنظر گرفته است که نزدیک ترین مسیر را به شرکت دارند .

از خصوصیات این خوابگاه ها می توان موارد زیر را اشاره کرد :

قبل
بعدی
خشکشویی نزدیک خوابگاه دکتربرد

خشکشویی

سرمایشی شرکت فنی مهندسی دکتربرد

اتاق مجهزبه سیستم سرمایشی میباشد.

گرمایشی شرکت فنی مهندسی دکتربرد

اتاق مجهزبه سیستم گرمایشی میباشد.

اتاق مطالعه درخوابگاه شرکت دکتر برد

اتاق مطالعه

فاصله شرکت دکتربردتا مترو انقلاب100متر

فاصله تا مترو انقلاب 100 مترمیباشد.

اینترنت پرسرعت در خوابگاه شرکت دکتربرد

اینترنت پرسرعت

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش تعمیرات ecu ایسیو خودرو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *