دوره آموزش تعمیرات ECU (ایسیو) ماشین سنگین

توضیحات

آموزش تعمیرات ایسیو ماشین‌های سنگین، که مربوط به دوره‌های آموزش تعمیرات ایسیو خودرو می‌باشد، در مجموعه دکتر برد برگذار می‌شود. شما در این دوره، تعمیراتی مربوط به ماشین‌های اتوبوس، کامیون و تریلی آموزش می‌بینید.

برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

لیست قیمت دوره آموزشی تعمیرات ایسیو ماشین سنگین

 • کلاس عمومی 11.000.000 تومان
 • مدت زمان کلاس 45 ساعت

سرفصل آموزش تعمیرات ایسیو ماشین سنگین

 • آموزش الکترونیک پایه
 • شناخت قطعات الکترونیکی به کار رفته و ایسیوهای سنگین و راه‌سازی و تست قطعات
 • آموزش تست ایسیوهای مختلف بر اساس عملکرد ایسی‌ها 
 • شناخت ایسی‌های حافظه، میکرو، درایور
 • پروگرام کردن ایسی‌های حافظه 
 • شناخت معنی هر واحد کنترلی در ماشین‌های سنگین و راه‌سازی, EMS, EBS, ESP, Vecu, ECS, Icu, APM, Acu, Fcu, ADS, BBM, Clu, GPS, RASEC, Tecu, EUI, AAC
 • اطلاعات ورودی و خروجی هر واحد یونیت در ماشین‌های سنگین و راه‌سازی
 • شناخت سنسورهای مختلف: حرارتی، نوری، فشار گاز و مایع، شناور، الکترونیک گاز، شیب سنج، اثر انگشت
 • شناخت سنسورهای خودرو سنگین, TRS, SRS, Tbs, OPS, OTS,OLS, CTS, CLS, CPS, FPS, FTS, ATS, BPS, EFPA, SLS, VSS
 • شناخت ایسی‌های ماشین ماشین سنگین و عملکرد این ایسی‌ها در یونیت‌های ماشین سنگین
 • شناخت مشکلات در ماشین سنگین و راه‌سازی و طبقه خرابی مکانیکی، سیم کشی، الکترونیکی 
 • رفع مشکلات:
  • در ماشین‌ سنگین و راهسازی و طبقه خرابی مکانیکی
  • سیم‌کشی
  • الکترونیکی
  • چراغ روغن بی‌دلیل روشن است
  • چراغ دمای روغن روشن است
  • پیغام پیام خطا ی دما یا میزان روغن می‌زند
  • EMS شناسایی نمی‌شود توسط دیاگ عمل نمی‌کند
 • ولتاژ و جریان‌کشی صحیح از بردهای ماشین سنگین و قلق‌های تعمیراتی بر روی بردهای ماشین سنگین
 • آموزش نقشه‌خوانی 
 • آموزش تعمیرات برد موتور، موتور جعبه گیربکس، ICMT، Ebs، گاورنر، برد پشت آمپر و…
 • آموزش خرید قطعات اورجینال ماشین‌ها

ویدئو معرفی استاد دوره آموزش تعمیرات ایسیو ماشین سنگین

پخش ویدیو

تفاوت شرکت فنی و مهندسی دکتر برد با سایر آموزشگاه‌ها

از ابتدا شرکت دکتر برد تمایل داشته که تمامی کلاس‌ها در محیطی کاملا حرفه‌ای و به صورت عملی برگذار شود. بر خلاف سایر آموزشگاه‌های حال حاضر که بیشتر محیطی تئوری دارند، ما از روز اول شما را با کار عملی و تعمیرات پیشرفته بردها الکترونیکی به صورت فیزیکی آشنا می‌کنیم.

کارشناسان ما علاوه بر آموزش مباحث اصلی و تخصصی، به شما مهارت‌هایی نظیر ارتباط با مشتری، هزینه قطعات و خرید قطعات از داخل و خارج کشور را آموزش می‌دهند.

دکتر برد ارائه‌دهنده مدارک بین‌المللی و داخلی

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد علاوه بر مدارکی اعم از (فنی حرفه‌ای، مدرک رسمی دکتر برد و …) که توسط سایر آموزشگاه‌ها ارائه می‌شود، مدارک داخلی و بین المللی دیگری شامل مدارک صادره از وزارت دفاع، آدیسو که مورد تایید کشور چک هست و … را نیز در صورت اتمام دوره‌ی آموزشی به هنرجو ارائه می‌کند.

Previous
Next

خوابگاه دانشجویی مجموعه دکتر برد

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد برای اسکان دانشجویانی که از شهرهای دیگر به مجموعه دکتر برد می‌پیوندند، خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته است که نزدیک ترین مسیر را به شرکت دارند.

از خصوصیات این خوابگاه ها می توان موارد به موارد زیر اشاره کرد:

تقدیر و تشکر هنرجو از استاد

سوالات متداول

شما در این دوره تعمیرات ایسیو ماشین سنگین را آموزش می‌بینید و به صورت عملی با این نوع تعمیرات آشنا می‌شوید.

در صورت اتمام دوره به فن آموز مدارک داخلی (فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر دکتربرد) و بین المللی(صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد.

دوره‌های دکتر برد به سه صورت حضوری، غیرحضوری و مجازی برگذار می‌شود، این آموزش‌ها در قالب عملی ارائه شده و تضمین می‌کند پس از اتمام دوره شما توانایی کسب درآمد از مهارت آموخته شده را خواهید داشت.

توضیحات بیشتر

بازار کار تعمیر ایسیو ماشین سنگین به چه صورت است؟

در جامعه به شدت نیاز به افرادی متخصص در زمینه ایسیو ماشین سنگین، تولید خودروهای سنگین انژکتوری از اتوبوس گرفته تا تریلی‌ها و بنزها و … احساس می‌شود.

افرادی که در حوزه ایسیو ماشین سنگین متخصص باشند در کشور ما زیاد نیست بنابراین نیاز به افزایش متخصص در کشور احساس می شود و فرصت خوبیست تا این بازار کار را با مهارت و دانش بگیرید و به همین نسبت به درامد بالایی برسید.

به طور مثال تنها افرادی می توانند ایسیو کامیون ولوو و سایر ماشین های سنگین را تعمیر کنند که دارای تجربه و دانش بالایی باشند و از آنجایی که خود ایسیو ماشین سنگین هزینه ی بالایی دارد برای انجام تعمیرات و بررسی آنها حتما باید به تعمیرکارانی که در کار خود حرفه ای می باشند استفاده نمود.

 

تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین با تعمیر ایسیو خودروهای معمولی کمی تفاوت داشته اما اساس آنها شبیه به هم می باشد.

به همین دلیل است که دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای معمولی با آموزش تعمیرات ایسیو ماشین سنگین متفاوت بوده و کلاس های جداگانه ای برای آنها برگزار می گردد که برای اطلاعات بیشتر درباره دوره های تعمیرات ایسیو خودرو می توانید به قسمت دوره آموزش تعمیرات ایسیو مراجعه کنید.

و در آخر می توان گفت بازار کار تعمیرات ایسیو خودرو های سنگین از رونق بالایی برخوردار بوده و افرادی که در این حرفه مشغول به فعالیت می باشند از درآمد بالایی برخوردار هستند.

علاوه بر کشور ایران در صورت تمایل به کار در کشورهای خارجه می توانند با گرفتن مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای مهاجرت اقدام کنند و در خارج از کشور مشغول به کار شوند.

افزایش درآمد در شغل تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

ما در تعمیرات ایسیو خودرهای سنگین انعطاف بالایی می بینیم و جز مشاغلی است که افراد زیادی در این حوزه رضایت بالایی دارند
میزان درآمدی که در هر ماه به تعمیرکاران ایسیو ماشین های سنگین تعلق می گیرد کاملا بستگی به خود فرد داشته. افراد می توانند ترفندهای ساده ای را به کار گیرند تا میزان درآمد خود را تا حد زیادی افزایش داده و کار خود را توسعه دهند.

مهم ترین عامل در موفقیت در شغل تعمیرات ایسیو ماشین های سنگین داشتن مهارت فنی بالا در این کار و آشنایی کامل با انواع ایسیوهای ماشین های انژکتوری می باشد.
در صورتی که مشتریان تشخیص دهند که تعمیرکار دارای تجربه و مهارت بالایی می باشد دفعات بعد نیز به وی مراجعه نموده و همچنین تعمیرکار را به افراد دیگر نیز معرفی می کنند.

در کنار مهارت و تجربه بالا نیاز است تا تبلیغات نیز به شیوه ای موثر صورت گیرد و تعمیرکاران ویژگی های کاری خود را در بخش های مختلف به اشتراک بگذارند.

اینکه تعمیرگاه در کجا قرار داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که ماشین های سنگین معمولا از خروجی شهرها عبور می کنند بنابراین لازم است تعمیرگاه خود را در خروجی های شهر انتخاب کنید.
اگر تعمیرگاه در مکان هایی قرار داشته باشد که بورس تعمیرگاه های ایسیو خودروهای سنگین قرار گرفته است تاثیر بسیار زیادی در افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه افزایش درآمد شما دارد.

مکان هایی که نمایشگاه های خودروهای سنگین می باشند می تواند مکان مناسبی جهت راه اندازی تعمیرگاه ایسیو باشد.

تعامل با فروشندگان تجهیزات و لوازم یدکی های ماشین های سنگین روشی موثر در افزایش درآمد بوده و نیاز است این افراد با مشاغلی که در ارتباط با حرفه خود می باشد تعامل برقرار کرده و اقدام به لینک سازی با این افراد نمایند.

ECU ماشین سنگین

ECU نوعی کامپیوتر ماشین است که 80 درصد کارایی ماشین را در بردارد و هر قطعه ای که امروزه تولید می شود به صورت الکترونیکی است و اتصالی به کامپیوتر ماشین سنگین دارد.

ایسیو نوعی قطعه الکترونیکی می باشد که در کاپوت ماشین جای گذاری می شود و اگر ایسیو ماشین خراب شود باعث بروز مشکلات و هزینه هایی می شود.

علائم خرابی ECU

یکی از اصلی ترین علائم که ممکن است نشان دهنده خرابی ECUباشد ماشین ریپ زدن ماشین هنگام رانندگی است، زمانی که شما متوجه شدید هنگام رانندگی ماشین شما ریپ می زند واحساس مشکل کردید به سرعت کار تعمیر ECU ماشین را انجام دهید.

یکی دیگر از علائم که نشان دهنده مشکل در ECU است برای زمانیست که شما ماشین را استارت می زنید ولی روشن نمی شود، اصلی ترین کاری که کامپیوتر ماشین یا همان ECU ماشین سنگین دارد این است که کار روشن کردن ماشین را بر عهده دارد، در نظر بگیرید که در دوره آموزش تعمیر ECU ماشین سنگین کارورکس به شما نحوه تعمیر و از بین بردن این مشکل را به شما آموزش می دهد.

امروزه خراب شدن ECU ماشین سنگین دلیل های زیادی دارد که در ادامه اصلی ترین دلیل ها را مورد برسی قرار خواهیم داد. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث خراب شدن ECU ماشین سنگین می باشد این است که شما یک دفعه به ماشین شوک وارد می کنید، اما شاید اینجا برایتان سوال پیش بی آید که یعنی چه شوک وارد می کنیم، به این صورت که زمانی که باطری ماشین شما خوابیده و شما به دنبال باطری به باطری کردن هستید باید بدانید که زمانی که این عمل را انجام می دهید شما برای روشن کردن یک شوک به ماشین می دهید، این اصلی ترین دلیل خراب شدن ECU ماشین سنگین می باشد.

هنگامی که ماشین سنگین خود را به کارواش می برید اگر شست و شو درستی شکل نگیرد و آب وارد ECU ماشین سنگین شود باعث خرابی ECU می شود.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

محصولات مرتبط

لینک کوتاه:

کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن