جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

برد مخابراتی چیست؟ انواع برد مخابراتی

فهرست مطالب

بردهای مخابراتی

یکی از ویژگی‌های بردهای مخابراتی باید قبل از تعمیر آنها بدانید این است که  این دسته از بردها، همانند بردهای ساده‌ی قابل تعمیر است؛ ولی در هر بردی زمانی که شبکه های مخابراتی به آن اضافه می‌شود شرایط کاملا تغییر خواهد کرد و تعمیرات باید توسط متخصصین با تجربه و البته با ابزار پیشرفته و بروز انجام شود.

بردهای مخابراتی به حرارت حساس بوده و عدم تجربه کافی در تعمیرات آن‌ها باعث آسیب دائمی و غیر قابل تعمیر در آنها خواهد شد و در نتیجه گزینه‌ی تعویض را با هزینه‌های بالا به همراه خواهیم داشت.

آن دسته از تعمیرکاران و صاحبان مشاغلی که با این گونه سیستم‌ها و دستگاه‌های پیشرفته سروکار دارند لازم است مرکز فنی و مهندسی تعمیرات تخصصی دکتربرد را بشناسند. تعمیر اینگونه بردهای تخصصی، با وجود قسمت مخابرات بسیار حساس است به گونه ای که کوچکترین اشتباهی موجب به وجود آمدن ضعف در سیستم آنها خواهد شد و در نتیجه هزینه‌های بسیار بالای تعویض دستگاه را به همراه دارد.

تعمیر دستگاه‌ با برد مخابراتی

انواع برد مخابراتی انواع برد مخابراتی

مقاله تعمیر برد مخابراتی این موضوع را بیان می‌کند که در هر نقطه و مغازه‌های تعمیراتی شما نمی‌توانید تخصص کافی جهت تعمیرات را بیابید باید با تعویض قسمتی از برد که آسیب دیده است با یک نمونه چینی را در عوض تعمیر با قطعات اورجینال بدست آورید.

در این مدل از تعمیرات، بهترین گزینه انتخاب یک متخصص با سابقه در زمینه تعمیرات تخصصی برد مخابراتی است؛ که با تعمیر برد با قطعات الکترونیکی اورجینال مبدا سازنده دستگاه سیستم شما را راه اندازی خواهد کرد و شما نیازی به تعویض تمام سیستم نخواهید داشت زیرا کمبود این سیستم‌ها دلیل کمبود بردهای نمونه جهت تعویض برد مخابراتی است.

مدار چاپی مخابراتی

یکی از کاربردهای رایج PCB های مخابراتی برای ارتباطات اداری است. PCB ها را در سیستم های سوئیچینگ تلفن ، همکاری ویدیویی ، سیستم PBX و پروتکل صوتی از طریق اینترنت یا دستگاه های VoIP پیدا خواهید کرد. ارتباطات PCB همچنین در سیستم های مخابراتی عمومی مانند برج های سلول ، ماهواره ها ، روترها و سرورهای پرسرعت و فناوری تلفن های تجاری استفاده می شود. PCB های مخابراتی نیز اغلب برای کنترل نمایشگرها و نشانگرهای LED استفاده می شوند.

اگرچه انواع PCB ها و مواد مورد استفاده با توجه به کاربردهای خاص مخابراتی متفاوت خواهد بود ، اما کسانی که از PCB برای صنعت ارتباطات از راه دور استفاده می کنند اغلب PCB های آلومینیومی را ترجیح می دهند.

این نوع صفحه مدارها در انتقال حرارت سبک ، بادوام و عالی هستند. آنها می توانند از طریق اکسیداسیون ، تغییر شکل تخته یا سایر خرابی های مربوط به گرما در دمای بالا ، با اتلاف موثر گرما در اثر تولید فرآیند ، از آن جلوگیری کنند. از آنجا که بسیاری از برنامه های ارتباط از راه دور نیاز به نصب دستگاه هایی با برد مدار چاپی در خارج از منزل دارند ، گاهی اوقات در مناطق سخت آب و هوایی ، محیط و شرایط آب و هوایی ، یک صفحه مدار چاپی با دوام و مقاوم در برابر دما اغلب حیاتی است.

مواردی که در انتخاب PCBمخابراتی لحاظ می‌شود

در فرآیند طراحی PCB ، انتخاب مواد PCB عمدتا به عناصر زیر بستگی دارد:

  • هزینه ، عملکرد الکتریکی ، ماشینکاری ، ظرفیت مقاومت در برابر حرارت ، گواهی UL و غیره
  • قیمت مواد بر کل هزینه PCB تأثیر می گذارد. عملکرد الکتریکی مواد به طور مستقیم با یکپارچگی سیگنال ارتباط دارد.
  • قابلیت ماشینکاری و مقاومت در برابر حرارت مواد ، قابلیت اطمینان PCB ها را تعیین می کند.
  • از بین تمام این عناصر مورد بررسی ، ماشینکاری ، ظرفیت مقاومت در برابر حرارت و گواهی UL باید در روند طراحی PCB محصولات در همه زمینه ها در نظر گرفته شود.

نحوه تصمیم گیری در مورد نوعی از مواد که هم توانایی تأمین نیاز از نظر عملکرد الکتریکی PCB و هم کنترل هزینه را در نظر داشته باشد ، در قضاوت دقیق و شناسایی DK / DF است که پارامترهای عملکرد الکتریکی را نشان می دهد .

بردهای مخابراتی به علت حساسیت و ظرافت بالایی که دارند، به تعمیرات حرفه ای از طرف متخصصین دارای مدرک فنی نیازمند می‌باشند. در صورت تمایل به کسب این مهارت و دریافت مدارک بین المللی، به دوره آموزشی تعمیرات بردهای مخابراتی مجموعه دکتر برد، مراجعه فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =

enemad-logo
کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن