بازار کار و درامد تعمیرات پکیج در سال 1402

فهرست مطالب

پکیج ها دارای کاربرد گسترده و استفاده شبانه روزی هستند. به همین دلیل نگهداری از آنها نیاز به دقت بالایی دارد. اگر تعمیرکار به اندازه کافی ماهر نباشد؛ یا به هر دلیلی نتواند مشکلات بوجود آمده را رفع کند. در این شرایط خسارت جبران ناپذیری به پکیج وارد می‌شود. آموزشگاه فنی و مهندسی دکتربرد با برگزاری دوره آموزش تعمیرات و نصب پکیج دیواری از صفر تا صد، تعمیرکارانی حرفه‌ای و توانا تعلیم می‌دهد. این دوره زیر نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار خواهد شد. از ویژگی های این دوره پشتیبانی مادام العمر و ارائه گواهی نامه معتبر و ببیین المللی می‌باشد.

معرفی شغل تعمیرات انواع پکیج

Technician servicing

پکیج ها دارای اجزا و قطعات مختلف می‌باشند. این قطعات شامل؛ برد پکیج، ترمیستور، وریستور، فلوسوئیچ، برد جرقه، شیر سه طرفه، پمپ سیرکولاسیون، سنسور حرارتی مدار آب گرم مصرفی، شیر اطمینان، گیج دما و فشار، منبع انبساط دیافراگمی، شیر هواگیری اتوماتیک و بسیاری موارد دیگر می‌شوند. این قطعات ممکن است به هر دلیلی دچار مشکل شوند. در این شرایط نیاز به عیب یابی و تعمیر خواهند داشت. با توجه به پیچیدگی ساختار پکیج و تعداد زیاد قطعات موجود در آن، الزاما افراد حرفه ای و با تجربه می‌توانند اقدام به تعمیر کنند. آشنا شدن با پکیج کاری یک شبه نیست و نیاز به کمک فرد متخصص دارد.

تعمیرکاران پکیج، با توجه به گذراندن دوره های آموزشی مربوط به این حرفه؛ با قطعات، کاربرد و عملکرد آنها آشنا می‌باشند.  پس در این شرایط، چنین فردی قادر به عیب یابی دستگاه در مدت زمانی کوتاه، تعمیر یا تعویض قطعات مختلف آن خواهد بود. در سال های اخیر با افزایش میزان استفاده از پکیج ها، این شغل تبدیل به یکی از مشاغل فنی پر طرفدار شده است. این موضوع بر درآمد تعمیرکاران می‌افزاید. درست کار کردن پکیج در تمامی فصول دارای اهمیت است. زیرا پکیج ها علاوه بر گرمایش، به جای آب گرم کن های قدیمی نیز فعالیت می‌کنند.

ویژگی های تعمیرکار پکیج

افراد در مشاغل فنی باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنند.  سهل انگاری در این حرفه، باعث بوجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری خواهد شد. وظیفه تعمیرکاران پکیج به طور کلی نصب، تعمیر و سرویس می‌باشد. اما به طور جزیی‌تر توانایی نصب و تعمیر انواع سیستم ها، تسلط بر وظایف و محل قرار گرفتن قطعات و همچنین تعویض یا تعمیر قطعات از مهارت های تعمیرکاران پکیج می‌باشد. ازمهم ترین قسمت های این شغل، استفاده درست از ابزارها و تست کننده ها است.

در این زمینه نیاز به آموزش های تخصصی به چشم می‌خورد. باید توجه داشت که زمان در تعمیرات پکیج از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورت دیرکرد در تست یا تشخیص مشکلات ممکن است مشتری احساس نارضایتی کند. تعمیرکاران برجسته به خوبی از اهمیت زمان آگاهی دارند. برای دست یابی به سرعت و دقت نیر باید تجربه کافی در این زمینه کسب نمود.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات پکیج

از موارد مهم در مورد این حرفه، عدم نیاز به سزمایه هنگفت در هنگم  ورود و شروع به فعالیت آن می‌باشد. تعمیرات پکیج دیواری، شغلی فنی و مهارت محور است. با توحه به این موضوع با کسب دانش و برخورداری از اطلاعات کافی در این زمینه می توان به راحتی وارد بازار کار شد. همچنین با تداوم در این شغل و کسب مهارت های بیشتر به شهرت بالایی رسید. وسایل و ابزار کار  مورد استفاده در این حرفه، قیمت چندان زیادی ندارند. بنابراین تعمیرکاران با کمترین سرمایه می‌توانند آعاز به کار کنند.

پس ابتدا باید در دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری شرکت کنید. سپس با اخذ مدرک فنی و حرفه ای معتبر می تواند در شرکت های تعمیراتی مختلف استخدام شوید. با اینحال می‌توانید در صورت علاقه، با اجاره مغازه به صورت فردی شروع کار کنید. با توجه به گستردگی استفاده از اینترنت می‌توانید با تبلیغات در سایت هایی مانند دیوار و شیپور به صورت آنلاین با مشتری در ارتباط داشته باشید.

چگونگی ورود به شغل تعمیرات پکیج دیواری

برای ورود به این شغل روش های مختلقی وجود دارد. برای مثال می‌توان به کار کردن به عنوان شاگرد و کارآموز نزد یک استاد کار اشاره کرد. در این حالت تقریبا یک سال برای فراگرفتن مهارت های عملی نیاز است. از معایب این روش، عدم برخورداری از آموزش های تئوری می‌باشد. که این مورد را شامل نقص هایی می‌کند.

از دیگر روش ها با محبوبیت بالا؛ شرکت در دوره آموزشی می‌باشد. این روش برای افراد مختلف نتیجه بخش بوده است. افراد شرکت کننده در این دوره اکنون در حال انجام کار و کسب درآمد هستند. دوره آموزشی دارای ویژگی هایی می‌باشد. این موضوع باعث استقبال زیاد آنها شده است. افراد بسیاری سالانه با کمک مدرک فنی و حرفه ای که دریافت می‌کنند؛ جذب بازار کار می‌شوند.

بازار کار و درآمد شغل تعمیرکاران پکیج

technecian repairinng heater

پیش از این اشاره شد که این شغل در میان حرفه های فنی از محبوبیت بالایی برخوردار است. این مسئله به دلیل افزایش چشمگیر استفاده از سیستم های گرمایشی جدید در دهه اخیر می‌باشد. بالا بودن تعداد مصرف کنندگان، با بالا بودن درآمد تعمیرکاران و تکنسین های این حرفه هم سویی دارد. همچنین پکیج ها از پیچیدگی هایی برخوردار هستند. این موضوع به خوبی بیانگر اهمیت وجود متخصص جهت تعمیرات آنها است. علاوه بر پیچیدگی، پکیج ها دارای قیمت بسیار بالایی نیز هستند. این امر باعث شده این شغل، حساسیت بالایی داشته باشد. زیرا کوچک ترین اشتباه باعث از کار افتادن آن خواهد شد.

همچنین پکیج ها از سرویس های سه ماهه تا یک ساله برخوردار می‌باشند. به دلیل گرانن قیمتی آنها باید برای جلوگیری از خراب شدن و افزایش طول عمر آنها، به صورت دوره ای سرویس شوند. هنگام سرویس کردن پکیج، تعمیرکار اقدام به رسوب زدایی قطعات مختلف کرده و در صورتی که قطعه ای دچار مشکل باشد؛ آن را تعمیر یا تعویض می نماید. به دلیل ماهش مصرف انرژی، و افزایش کاربرد پکیج ها در خانه های نوساز به کار می‌روند. به نوعی به سیستم های گرمایشی مدرن و جایگزین تبدیل شده اند. بنابراین نصب پکیج در خانه های جدید نیز به نصاب متخصص نیاز دارند. حتی در صورت جایگزین کردن سیستم های قدیمی با پکیج جدید، به تعمیرکار پکیج احتیاج پیدا خواهد شد. به همین دلیل دامنه خدمات این شغل گسترده است. در نتیجه نیاز به تعمیرکاران پکیچ در جامعه احساس می‌شود.

اهمیت سرویس تخصصی پکیج

technecian repairing heater

همه خانه ها به صورت شبانه روزی به آب گرم احتیاج دارند. به همین دلیل پکیج مدام فعالیت می‌کند. علاوه بر این، در هوای سرد نیز وظیفه‌ای دیگر به سایر وظایف پکیج اضافه خواهد شد.که همان آن گرم کردن محیط خانه است. همانطور که قبلا گفته شد، باید مراقبت های لازم برای افزایش طول عمر پکیج و جلوگیری از خرابی مداوم آن انجام دهیم.

آب  بیشتر شهر ها دارای مقادیر بالایی از املاح معدنی هستند. این املاح، در دراز مدت در داخل لوله ها رسوب خواهند کرد. به ویژه در مناطقی که آب سخت دارند. به همیت دلیل پکیج ها باید به صورت دوره ای سرویس شوند. سرویس پکیج شامل، رسوب زدایی است. این کار بازدهی سیستم پکیچ را افزایش خواهد داد. همچنین موجب سالم ماندن و کارکرد طولانی مدت پکیج خواهد شد.

مزایای سرویس تخصصی پکیج چیست؟

پی برردن به مشکلات کوچک، قبل از این که مشکلات جدی‌تری بوجود بیایند. بعضی مواقع در صورت عدم توحه به مشکلات ریز و به نظر بی اهمیت، در نهایت یک خرابی بزرگ به بار خواهد آمد. در چنین شرایطی وقت و هزینه بیشتری باید صرف تعمیرات و رفع عیب پکیج ها شود. در صورت توجه کافی و انجام سرویس های دوره ای از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری خواهد شد.

آیا سرویس کردن از تعویض پکیج ارزان تر است؟

سرویس کردن و بررسی به موقع پکیج،باعث کارکرد بهتر آن خواهد شد. به این علت که  بسیاری از مشکلات کوچک بوجود آمده، به موقع برطرف می‌شوند. افزایش طول عمر در پکیج هایی که به صورت دوره ای دائماً تمیز و رسوب گیری می شوند؛ به چشم می‌خورد. همانطور که اشاره شد، از مهم ترین ویژگی های سرویس های دوره ای بررسی به موقع مشکلات پکیج است. با انجام این کار تا مدت های طولانی نیازی به تعویض پکیج نخواهد بود.

 آیا سرویس پکیج ایمنی شما را تضمین می کند؟

بعضی از مشکلات باعث ایجاد خطر برای سلامتی افراد شوند. سرویس منظم و دوره ای پکیج، علاوه بر تأمین سلامت آن باعث حفظ امنیت مصرف کنندگان نیز خواهد بود. در صورت مسدود شدن دودکش، قدیمی بودن پکیج و عدم تعمیر درست، می تواند باعث ورود گاز کربن مون اکسید شود. این مسئله سلامتی افراد خانه را به خطرخواهد انداخت.

چه اندازه در میزان هزینه ها صرفه جویی خواهد شد؟

بازدهی پکیج با تعمیر و پاکسازی آن به طور مداوم و دوره ای افزایش می‌یابد. این به معنی بهینه شدن مصرف انرژی آن می‌باشد. در نتیجه آن  شاهد کاهش هزینه برق، آب و گازخواهید بود. از دیگر دلایل حائز اهمیت که بارها ذکر کردیم، حل شدن مشکلات کوچک است. این موضوع باعث جلوگیری از بوجود آمدن هزینه ها و ایحاد خسارات بیشتر خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =

enemad-logo
کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .