جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

آموزش استخراج ترون

فهرست مطالب

ارزش جهانی رمز ارز ترون به چیزی حدود 3.4 میلیارد دلار تبدیل شده است. به همین دلیل، ترون به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال با ارزش در بازار می‌باشد. TRX به عنوان 26 امین رمز ارز با ارزش و محبوب در جهان شناخته می‌شود. بلاک چین ترون امکان دسترسی مستقیم کاربران به مشتریان خود را فراهم می‌آورد.

در دوره آموزش مبتدی و پیشرفته ارزهای دیجیتال آموزشگاه دکتربرد، با انواع ارزهای دیجیتال از جمله ترون‌ها آشنا خواهید شد. در این دوره با دریافت مدرک معتبر و بین المللی می‌توانید؛ در بازارهای جهانی شروع به فعالیت کنید. از ویژگی های برجسته این دوره پشتیبانی مادام العمر و حمایت هنرجویان جهت ورود به بازارهای کار می‌باشد.

TRX چیست؟

 استخراج ترون

TRX ارز اصلی مورد استفاده در شبکه TRON است. از TRX می‌توان برای به دست آوردن پهنای باند از آن استفاده کرد. قرار دادن موجودی TRX در کیف پول به کاربر TRON Power (TP) می دهد.

TRC10

توکن های TRC-10 با قرارداد سیستمی صادر می‌شوند. TRC-10 یک استاندارد توکن فنی است؛ که توسط بلاک چین TRON بدون ماشین مجازی TRON (TVM) پشتیبانی می‌شود. هر حساب قادر به صدور توکن با هزینه 1024 TRX است. کاربران می‌توانند توکن های خود را به طور جداگانه قفل کنند. برای صدور توکن، صادرکننده باید نام توکن، کل سرمایه، نرخ تبدیل به TRX، مدت زمان گردش، توضیحات، وب سایت، حداکثر امتیاز پهنای باند مصرف هر حساب، کل امتیاز پهنای باند مصرفی و سهام توکن را مشخص کند.

TRC20

TRC‌-20 یک استاندارد فنی است؛ که برای قراردادهای هوشمند در بلاک چین TRON برای پیاده‌سازی توکن‌ها با ماشین مجازی TRON (TVM) استفاده می‌شود. کاملاً با ERC‌-20 سازگار است.

TRC721

TRC-721 مجموعه‌ای از رابط‌های استاندارد برای صدور توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه TRON است. TRC-721 کاملاً با ERC-721 سازگار است. توکن یا کوین ترون، نوعی رمز ارز است؛ که بر اساس پروتکل ترون ساخته می‌شود. این فرایند درست مانند تولید سایر ارزهای دیجیتال است. به عنوان مثال؛ اتریوم نیز در بلاک چین اتریوم قابل ساخت می‌باشد. رمز ارز ترون به منظور به اشتراک گذاشتن سهام، پرداخت و همچنین ذخیره سازی و سرمایه گذاری تولید می‌شود. مالکیت ترون برای صاحبان آن با ایجاد و توزیع داده ها در میان مخاطبان، تکمیل می‌گردد.

نحوه استخراج ترون

 استخراج ترون

با توجه به قابلیت های جدیدی  که مدیر اجرایی ترون و تیم او به پروژه اضافه کرده اند، آینده توکن ترون درخشان‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. جاستین سان، مدیر عامل و مدیر اجرایی ترون است. او اخیرا در خصوص مشارکت مالی غیر متمرکز با اکوسیستم ترون یا بلاک چین توضیحاتی را ارائه داده است. در صورت انجام این همکاری، بدون شک، ارزش ترون در بازار جهانی افزایش می‌یابد.

البته این فرایند تنها بر روی ارزش ترون اثر نمی گذارد. بلکه کاربران بیشتری متقاعد خواهند شد؛ که از پلتفرم ترون استفاده کنند. بدین ترتیب، آینده ترون در بازار رمز ارزها، بدون شک روشن است. حال که در خصوص آینده درخشان و رشد این ارز دیجیتال صحبت کردیم. زمان آن رسیده است که روش های مختلف برای ماینینگ ترون را مرور کنیم.

نحوه ماینینگ ترون (TRX)

 استخراج ترون

ماینینگ ترون برای همه افراد میسر نیست. اما می‌توانید از طریق استخراج سایر رمز ارزها، به صورت غیر مستقیم توکن های ترون را بدست آورید. شما می‌توانید با استخراج اتریوم از طریق کارت های گرافیکی یا GPU، توکن های ترون را بدست آورید. ماینینگ رمز ارزها از طریق GPUها، برای ماینر ها به مراتب به صرفه تر از CPU است. برای استخراج ترون، تنها کافی است وارد سایت ماینینگ ترون شوید. این پلتفرم به شما اجازه می‌دهد؛ که از طریق دو الگوریتم مختلف و به صورت غیر مستقیم، اقدام به ماینینگ ترون کنید. در این مرحله، شما باید بین دو الگوریتم Ethash و CryptoNite یک گزینه را انتخاب کنید.

Ethash الگوریتمی برای استخراج اتریوم است. از سویی دیگر،  CryptoNite بیشتر برای تولید و استخراج رمز ارزهای امنیت محور، مانند Monero مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرایند استخراج اتریوم به شکل استاندارد و معمولی قابل انجام است. پس از استخراج این رمز ارز، پلتفرم اتریوم های شما را گرفته و از آن ها برای پیشبرد استخرهای ماینینگ خود استفاده می‌کند. به این ترتیب، این پلتفرم اتریوم های شما را گرفته و آنها را به ترون تبدیل می‌نمایند.

مراحل ماینینگ ترون

مرحله اول

ابتدا باید یک نرم افزار ماینینگ GPU کارآمد را دانلود کنید. به عنوان مثال، Claymore’s Dual ethereum miner گزینه مناسبی است.

مرحله دوم

پس از دانلود نرم افزار ماینینگ باید فایل batch که تحت عنوان “Start_only_eth” نامگذاری شده است را باز کنید.

مرحله سوم

برای کپی کردن الگوریتم Ethash وارد وبسایت Tron-mining.com شوید. این الگوریتم با نام  “ethash.unmineable.com:3333” در وب سایت قرار دارد. این شیوه اسم گذاری به شما کمک می کند تا هیچ گاه مسیر نصب و راه اندازی ماینر را گم نکنید.

مرحله چهارم

در این مرحله، یک فایل متنی در اختیار شما قرار می گیرد. متن موجود در این فایل چیزی شبیه به این عبارت است: eth-eu1.nanopool.org:9999. این عبارت را به ادرس “receive” خود تغییر دهید.

مرحله پنجم

در این مرحله، به سراغ کیف پول خود بروید. آدرسی که می خواهید ترون را در آن دریافت کنید را کپی نمایید. این آدرس را در بخشی که “your wallet address” نام دارد، Paste کنید. پس از عبارت آدرس خود، کلمه “allpools 1” را قرار دهید. این کار به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه وقفه ای، بتوانید میان رمز ارزهای مختلف، انتخاب داشته باشید. برای بهبود امکان تشخیص، توصیه می کنیم که نام فایل BAT خود را از ETH به TRX تغییر دهید.

مرحله ششم

پس از آنکه نام فایل خود را تغییر دادید. مطمئن شوید که فایل متنی را بسته اید و تمام ماینر های شما به درستی کار می کنند. پس از اندک زمانی، یک پیام دریافت خواهید کرد حاکی از آنکه فرایند ماینینگ ترون برای شما آغاز شده است.

هزینه و مدت زمان استخراج یک ترون چقدر است؟

مدت زمانی که برای استخراج یک بلوک ترون نیاز دارید را نرخ هش سخت افزارهای شما تعیین می کنند. به عبارت دیگر، شما به اندازه “قدرت” تنظیمات ماینینگ خود، سریع هستید. برای کسب بهترین نتیجه در ماینینگ ترون، بهتر است از مدارهای مجتمع با کاربرد خاص (ASIC) استفاده کنید. هزینه قبض برقی که به هنگام ماینینگ یک بلاک ترون پرداخت می کنید، هزینه فرایند استخراج است. بنابراین فرایند ماینینگ ترون، یک هزینه واحد در سراسر جهان ندارد. اگر می خواهید فرایند ماینینگ برای شما کاملا سودآور و کارآمد باشد، باید بر روی ASIC سرمایه گذاری کنید. asic ها به صورت انحصاری برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده اند.

آیا امکان ماینینگ ترون در خانه وجود دارد؟

اگر در امر استخراج رمز ارزها مبتدی هستید، بهتر است ترون را در خانه با کمک کامپیوتر شخصی خود استخراج کنید. زمانی که تجربه کافی در این زمینه کسب کردید، می‌توانید بر روی ASIC ها سرمایه گذاری کنید. ASIC ها بدون شک یکی از بهترین فرایند ها برای ماینینگ ترون محسوب می شوند شما باید همیشه نمودارهای سودآوری ماینینگ خود و اطلاعات مربوطه را کنترل کنید. ممکن است در بازه های خاصی، فرایند استخراج هیچ سودی برایتان به همراه نداشته باشد.

ماینینگ رمز ارز ترون چه قدر سودآور است؟

 استخراج ترون

فاکتورهای متغیر زیادی وجود دارند که در محاسبه نرخ سودآوری ترون تاثیر می‌گذارند. بنابراین، ما نمی‌توانیم به صورت مشخص در خصوص سودآوری فرایند ماینینگ ترون صحبت کنیم. سود شما به میزان هزینه برق، تجهیزات ماینینگ، مالیات و موارد مشابه بستگی دارد. سودآوری فرایند استخراج ترون در محل زندگی شما و با توجه به شرایط کاریتان، همیشه در نمودارها و جدول های نرم افزارهای ماینینگ ذکر می‌شود.

آیا می توان ترون را در اندروید استخراج کرد؟

بله، استخراج ترون در اندروید بسیار ساده است. برای این کار کافیست برنامه MinerGate را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. این اپلیکیشن از طریق Google Play Store در دسترس است. همه چیز برای استخراج ترون، پس از ایجاد حساب کاربری در این اپلیکیشن آماده می‌باشد.

آیا می توان Tron را در آیفون استخراج کرد؟

در حال حاضر استخراج ترون در آیفون به دلیل آسیب هایی که این فرایند به سخت افزار آیفون وارد می کند، غیرممکن است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

enemad-logo
کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن