دوره آموزش تعمیرات ماشین‌های اداری

توضیحات

شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ماشین‌های اداری به یک متخصص حرفه‌ای در زمینه تعمیرات این دستگاه‌ها تبدیل شوید. دوره‌های آموزشی مجتمع فنی و مهندسی دکتر برد به گونه‌ای برگزار می‌شوند که کارآموز بتواند بلافاصله پس از گذراندن دوره وارد بازار کار شود. دیگر نیازی به کسب تجربه یا شاگردی برای یاد گرفتن کار نداشته نیست!

پس شما بعد از شرکت در این دوره آموزشی می‌توانید بلافاصله از طریق تعمیرات انواع بردها شروع به کسب درآمد کنید.

البته در دوره آموزش تعمیرات ماشین‌های اداری کسانی که هیچ گونه پیش زمینه‌ای برای تعمیرات دستگاه‌های الکترونیکی ندارند را هم در نظر گرفته‌ایم. تمامی موارد پایه اعم از الکترونیک مقدماتی، آموزش کار با ابزار مورد نیاز برای تعمیرات و… را نیز در این دوره آموزش می‌دهیم.

برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

لیست قیمت دوره آموزشی تعمیرات ماشین‌های اداری

 • کلاس خصوصی 4.500.000 تومان
 • کلاس نیمه خصوصی 2.00.000 تومان
 • کلاس غیر حضوری 750000 تومان
 • مدت زمان کلاس 25 ساعت

سر فصل‌های دوره آموزش تعمیر ماشین‌های اداری

 • آموزش اصولی کار پرینتر های سوزنی و بانکی و …
  • نحوه ی بازو بسته کردن پرینتر های سوزنی و بانکی
  • عیب یابی و رفع ایراد پرینتر های سوزنی و بانکی
  • نحوه باز و بسته کردن هد و تعویض سوزن
 • آموزش اصولی کار فکس ، اسکنر و دستگاه های چند کاره
  • نحوه بازو بسته کردن اسکنرفکس و دستگاه های چند کاره
  • عیب یابی و رفع ایراد اسکنر و فکس و دستگاه های چند کاره
 • آموزش شارژ وعیب یابی و رفع ایراد کاتریج
 • آموزش اصولی کار با پرینتر های لیرزی و رنگیلیزری و تکنولوژی مورده استفاده
  • آموزش نحوه ی باز و بسته کردن پرینترهای لیزری
  • روش عیب یابی و کد های خطا در پرینتر های لیزری
  • رفع ایراد بخش های مختلف پرینتر های لیزری
 • آموزش اصولی کار با پرینتر های جوهر افشان و انواع تکنولوژی های چاپ
  • نحوه بازو بسته کردن پرینتر های جوهر افشان
  • عیب یابی پرینتر های جوهر افشان
  • ریست کردن پرینتر های جوهر افشان

تفاوت شرکت فنی و مهندسی دکتر برد با سایر آموزشگاه‌ها

از ابتدا شرکت دکتر برد تمایل داشته که تمامی کلاس‌ها در محیطی کاملا حرفه‌ای و به صورت عملی برگذار شود. بر خلاف سایر آموزشگاه‌های حال حاضر که بیشتر محیطی تئوری دارند، ما از روز اول شما را با کار عملی و تعمیرات پیشرفته بردها الکترونیکی به صورت فیزیکی آشنا می‌کنیم.

کارشناسان ما علاوه بر آموزش مباحث اصلی و تخصصی، به شما مهارت‌هایی نظیر ارتباط با مشتری، هزینه قطعات و خرید قطعات از داخل و خارج کشور را آموزش می‌دهند.

دکتر برد ارائه‌دهنده مدارک بین‌المللی و داخلی

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد علاوه بر مدارکی اعم از (فنی حرفه‌ای، مدرک رسمی دکتر برد و …) که توسط سایر آموزشگاه‌ها ارائه می‌شود، مدارک داخلی و بین المللی دیگری شامل مدارک صادره از وزارت دفاع، آدیسو که مورد تایید کشور چک هست و … را نیز در صورت اتمام دوره‌ی آموزشی به هنرجو ارائه می‌کند.

Previous
Next

خوابگاه دانشجویی مجموعه دکتر برد

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد برای اسکان دانشجویانی که از شهرهای دیگر به مجموعه دکتر برد می‌پیوندند، خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته است که نزدیک ترین مسیر را به شرکت دارند.

از خصوصیات این خوابگاه ها می توان موارد به موارد زیر اشاره کرد:

تقدیر و تشکر هنرجو از استاد

سوالات متداول

شما در این دوره تعمیرات ماشین‌های اداری را آموزش می‌بینید و به صورت عملی با این نوع تعمیرات آشنا می‌شوید.

در صورت اتمام دوره به فن آموز مدارک داخلی(فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر دکتربرد) و بین المللی(صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد.

دوره‌های دکتر برد به سه صورت حضوری، غیرحضوری و مجازی برگذار می‌شود، این آموزش‌ها در قالب عملی ارائه شده و تضمین می‌کند پس از اتمام دوره شما توانایی کسب درآمد از مهارت آموخته شده را خواهید داشت.

توضیحات بیشتر

آموزش تعمیرات ماشین های اداری

 • آشنایی با آموزش تعمیرات پرینترهای سوزنی
 • آموزش و روش عملکرد انواع سنسورهای موجود در پرینترهای سوزنی
 • آموزش تعمیرات پرینترهای کوچک
 • آشنایی با روش استفاده از آن ها، آموزش تعمیرات دستگاه های اداری در تهران از جمله:
  • پرینترهای کاربنی و لیزری
  • آموزش شارژ نمودن انواع کارتریج
  • دستگاه‌های پرینتر 
  • کپی و انواع چاپگرها
  • قسمت ارورهای داده شده توسط دستگاه‌ها است که به همان قسمت نرم افزار مربوط می‌شود

را در این دوره فرا می‌گیرید.

با یادگیری این مباحث و آشنایی با موارد گفته شده فرد می‌تواند در مواقع بروز مشکل این دانش را دارد که بتواند ارورهای ناشی از مشکل را حل نماید. علاوه بر آموزش‌هایی که در بالا گفته شد آموزش کدهای تکنسین مربوط به هر بخش را نیز فرا می گیرید.

 در قسمت نرم افزاری (ارورها) باید آموزش انواع عیب‌یابی ناشی از نازل، ارورهای مربوط به نوار انکودر، ارور ناشی از پلیت تایمینگ یا عیب یابی مربوط به خطاهای بوبین را بررسی می‌کنیم.

آموزش تعمیرات تخصصی ماشین‌های اداری

در دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری، ابتدا با قسمت‌های مختلف یک دستگاه آشنا می شوید. بعد از یادگیری اجزای کلی دستگاه‌ها و آشنایی با روش کار کردن آن‌ها سراغ آشنایی با جزئیات دستگاه می‌روید.

در وهله ی بعد آموزش کامل روش باز و بسته کردن انواع دستگاه‌های قابل استفاده در محیط‌های کاری را به طور کامل و جامع یاد می‌گیرید. با آموزش کامل قطعات و باز و بسته کردن اجزای دستگاه‌ها در آموزش تعمیرات باید روش باز کردن و تمیزکاری درونی کلیه دستگاه‌های اداری را نیز فرا خواهید گرفت.

همچنین تعمیر و تعویض قطعات دستگاه های اداری از جمله: کسب شناخت کلی از دستگاه‌های اداری، آموزش تعویض یا تعمیر نازل جوهر جهت تعمیرات دستگاه‌های اداری و استفاده نمودن از وسایل و ابزار آلات لازمه و مناسب آموزش شناخت انواع پودرها و روش و جایگاه استفاده از هر کدام و آموزش تعمیر یا تعویض قسمت‌های خاص و روش استفاده صحیح از هر قسمت را در این دوره آموزش‌می بینید.

آموزش تعمیرات ماشین های اداری بخش فیزیکی

در اولین بخش آموزش تعمیرات ماشین های اداری شامل قسمت سخت افزاری و در بخش دوم شامل قسمت نرم افزاری و کلیه ارورهای دستگاه های اداری است. قسمت‌های سخت افزاری را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در دوره ابتدایی با فرایندهای کپی گرفتن، پرینت گرفتن، فکس و … به روش‌های عملی و تئوری آشنا می‌شویم. وقتی که با اساس و پایه آشنا شویم وارد جزئیات کار و انواع مدل‌های ماشین‌های اداری دیجیتال و آنالوگ و روش تعمیر نمودن مدل هر یک از آن‌ها خواهیم شد.

تعویض تونر کارتریج پوسترهای لیزری

تعویض تونر کارتریج پوسترهای لیزری بخشی از دوره آموزشی است به محض خرابی و یا مشکلاتی در چاپ این قطعه فردی که متخصص این حوزه است متوجه آن می‌شود. برای فهمیدن اینکه آیا کارتریج برا باید تعویض کرد یا خیر؟ به منو سیستم خود بروید و گزینه جایگزین شدن تونر چاپگر را انتخاب کنید و پس از انجام این کار در دستگاه گزینه‌های مختلفی ایجاد می‌شود. در این بخش متوجه می‌شوید که کارتریج نیاز به جایگزین نمودن دارد یا نه؟

بعد از تایید این گزینه کارتریج به جلو می‌چرخد. بعد از جا به جایی کارتریج باید پوشش چاپگر را باز کرد و کارتریج قبلی را از چاپگر بیرون آورده و تونر کارتریج قبلی را حذف کنید و بعد از آن تونر جدید را از جعبه بیرون آورده و به آرامی تکان دهید.

در رابطه با تونر کارتریج باید به این نکته توجه داشته باشید که این قطعه بشدت به نور حساس است و نباید در معرض نور قرار بگیرد هم نور مصنوعی و هم نور طبیعی یعنی نور خورشید و اگر در این معرض قرار بگیرد باعث خرابی کارتریج می‌شود.

نحوه اتصال کارتریج به پرینتر لیزری

برای اتصال کارتریج آن را کمی پایین‌تر فشار دهید تا کارتریج در محل مناسب خود قرار بگیرد و در جایش قفل شود. آموزش تعمیر تونر کارتریج قسمتی از آموزش تعمیرات ماشین‌ های اداری می باشد و این حوزه مباحث گسترده ای را در خود گنجانده که به تمام آن ها در دوره های آموزشی پرداخته می‌ شود. 

این مباحث شامل: آموزش تعمیرات دستگاه کپی، آموزش تعمیرات پرینتر، آموزش تعمیرات فکس، آموزش تعمیرات اسکنر، آموزش تعمیرات پول شمار و آموزش شارژ کارتریج لیزری و جوهر افشان است. با گذراندن این دوره‌ها می‌توان به راحتی وارد بازار کار ماشین های اداری شد و یک کار قوی را آغاز کرد.

بازار کار تعمیرات ماشین های اداری

کارشناسان معتقدند که سال 2021 شروع فعالیت هر چه بیشتر ماشین ها بوده و کم کم کارهایی که به دست بشر انجام می شده با ماشین الات و ربات ها صورت می‌گیرد.

ادارات، شرکت ها، تولید کنندگان چه خصوصی و چه دولتی برای راحتی کار و کم کردن نیروی انسانی نیز ار ماشین الات استفاده می‌کنند.

با زیاد شدن این ماشین ها طبیعتا نیاز به تعمیرکاران این ماشین های اداری بیشتر می شود و هر اجتماعی که از این ماشین‌ها استفاده می کنند به اپراتور و سرویس کار نیاز دارند.با توجه به این موضوع بازار کار تعمیرات ماشین های اداری بسیار پر رونق و گسترده می باشد و احتمالا در آینده ای نزدیک رشد چندین برابر را مشاهده خواهیم کرد.

مجموعه دکتر برد دوره های تعمیرات ماشین های اداری را به صورت تخصصی با مدرسین مجرب و با تجربه برای علاقه مندان برگذار می کند. در این دوره از صفر تا صد آموزش ها به صورت تخصصی ارائه می دهد به این نکته توجه داشته باشید که تعمیرات ماشین های اداری نیاز به هیچگونه پیش نیازی ندارد و این دوره برای شما از مباحث پایه شروع می شود.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

محصولات مرتبط

لینک کوتاه:

کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن