جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

آموزش تعمیرات ماکروفر

 دوره آموزش تعمیرات ماکروفر به یک متخصص حرفه‌ای در زمینه تعمیرات این دستگاه‌ها تبدیل شوید. دوره‌های آموزشگاه فنی حرفه ای دکتر برد به گونه‌ای برگزار می‌شوند که کارآموز بتواند بلافاصله پس از گذراندن دوره وارد بازار کار شود و دیگر نیازی به کسب تجربه یا شاگردی برای یاد گرفتن کار نداشته باشد.

پس شما بعد از شرکت در این دوره تخصصی تعمیرات ماکروفر میتوانید شروع به کسب در آمد کنید.از جمله رایج ترین مشکلاتی که در تعمیرات ماکروفر و ماکروویو گزارش می شود، گرم نشدن غذا در دستگاه می باشد. اگر غذا در مایکروفر شما گرم نمی شود، باید بدانید ممکن است قطعه ای به نام مگنترون در آن خراب شده باشد. سوختن دیود علت دیگری است که با رفع آن می توانید مشکل ماکروفر را حل کنید. اگر خازن دستگاه دچار سوختگی یا ایراد شده باشد، خود را به این صورت نشان می دهد. برای روشن شدن دستگاه و شروع عملیات برای گرم کردن غذا، باید درب به درستی بسته شده و قفل گردد، در غیر اینصورت دستگاه شروع به کار نکرده و غذا را گرم نمی کند. اگر تعمیرات مایکروفر، مایکروویو یا سولاردام شامل تعویض یا تعمیر خازن، دیود و مگنترون می باشد.

البته در دوره آموزش تعمیرات مایکروفر و مایکروویو کسانی که هیچ گونه پیش زمینه‌ای برای تعمیرات دستگاه‌های الکترونیکی ندارند را هم در نظر گرفته‌ایم و تمامی موارد پایه اعم از الکترونیک مقدماتی، آموزش کار با ابزار مورد نیاز برای تعمیرات و … را نیز در این دوره ذکر می‌کنیم.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات مایکروفر ـ مایکروویو

دوره آموزش تعمیرات ماکروفر و ماکروویو
برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:
چرا مجموعه دکتر بُرد ؟
+
دانشجو
+
دوره آموزشی
+
کارگاه فعال
%
رضایت دانشجویان

سرفصل های آموزش تعمیرات مایکروویو

همه کلاس ها و دوره ها شامل 5 سال پشتیبانی می باشد

این دوره به شما پیشنهاد می شود : آموزش تعمیرات لوازم خانگی و آموزش تعمیرات موبایل

خوابگاه مجموعه دکتر برد

در صورتی که متقاضی حضور در دوره های آموزشی شرکت فنی و مهنی دکتر برد هستید ولی مشکل محل سکونت دارید ، نگران نباشید . مجموعه دکتر برد برای عزیزانی که از شهرهای دیگر تشریف می آورند و مشکل اسکان دارند ، خوابگاه هایی در نظر گرفته است . برخی خصوصیات و مزایای این خوابگاه ها عبارت اند از :

 • اینترنت پر سرعت
 • اتاق مطالعه
 • نزدیک بودن به ایستگاه مترو
 • مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • خشک شویی

مدرک فنی حرفه ای تعمیرات ماکروفر - مایکروویو

1 - مدرک سازمان فنی حرفه ای کل کشور

سازمان فنی حرفه ای کشور زیر نظر سازمان جهانی کار هست که این مدرک قابل استعلام در کل جهان می باشد .

مدرک فنی حرفه ای دکتربرد  کدملی سازمان شغلی محسوب نیز میشود که  بعد از اتمام دوره و معرفی به سازمان فنی حرفه ای کل کشور آزمون گرفته میشود. آزمون دارای دوبخش تئوری و عملی هست.از امتیاز های فنی حرفه ای دکتربرد وام بعد از اتمام دوره نیز هست.

2 - مدرک آزاد فنی حرفه ای مجموعه دکتربرد

که این مدرک زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور هست و این مدرک مهر آموزشگاه و برند مجموعه داراست که جزء سابقه کاری محسوب میشود.

3 - مدرک بین المللی دکتربرد

این مدرک مهر دادگستری و امور خارجه برروی این مدرک درج شده  که قابل استعلام می باشد و نسبت که کشور متقاضی ترجمه میشود البته برای این مدرک بعد از کرفتن مدرک فنی حرفه ای دکتر  میباشد.

قبل
بعدی
تصاویر رضایت دانشجویان دوره ها و اساتید
دوره تعمیرات ماکروفر وسولاردام
 •  دستگاه فر به دستگاهی گفته میشود که عمل پخت یا گرم کردن غذا را با استفاده از امواج تابشی اشعه و یا گرمایی در محیطی بسته انجام میدهد. این دستگاه با تابش گرما به تمام قسمت ها، موادغذایی را به طور یکنواخت میپزد.

   

   

 •  

   

 •  

 •  

   

 •  

   

   

   

   

در هنگام خرید فر، با نام های جدیدی برخورد میکنید که شاید بعضی آشنا و بعضی دیگر ناآشنا باشند. مشهور ترین فر ها، مایکروفر و مایکروویو هستند که کمتر کسی تفاوت آنها را میدانند. این دستگاه ها متفاوت بوده و هر کدام کارایی خاص خود را در پخت و پز دارند. بیایید از ریشه، این دستگاه ها را مورد تحلیل قرار دهیم.

مایکروفر که در ایران به نام تندپز مشهور است، از دو کلمه تشکیل شده است. میکرو (Micro) و فر (oven). تلفظ آن میکرو است ولی در ایران آن را به اشتباه ماکرو می‌خوانند، به معنای کوچک است. Oven نیز به معنای تنور و اجاق است. پس در کل این کلمه به معنای اجاق کوچک است. اجاقی که در هر جایی جا شده و قرار می‌گیرد و همچنین غذا را خیلی زودتر خواهد پخت. شیوه ی کار این دستگاه به این شیوه است که از طریق تاباندن امواج الکترومغناطیسی، ایجاد گرما کرده و در نهایت باعث پخت زود هنگام غذا خواهد شد. بسته به به نوع غذا، دماهای متفاوتی روی دستگاه قرار گرفته که شما می‌توانید دمای آن را تنظیم کنید.

 • مایکروویو نیز از کلمه‌ی Micro و ویو (Wave) تشکیل شده است. Wave به معنای موج و اشعه است که باز هم تلفظ آن در ایران به اشتباه خوانده می‌شود. مایکروویو در واقع فقط کار گرم کردن غذا را با استفاه از تابش اشعه های بی ضرر بر عهده دارد. بنابراین مایکروفر با مایکروویو تفاوتی اساسی داشته و آن وظیفه ی آنهاست. میکروویو فقط غذا ها را گرم میکند ولی مایکروفر غذا را خواهد پخت.

 •  

 شما باید بر اساس نیازتان اقدام به خرید یکی از این دو بکنید. اما اگر دستگاهی را می‌خواهید که هم کار گرم کردن و هم پختن را انجام دهد، باید سولاردام را بخرید. سولاردام دستگاهی ترکیبی از مایکروویو و میکروفر است. یعنی هم غذا را گرم می‌کند و هم می‌پزد. در این دستگاه، هر دو عمل میکروویو و میکروفر، قرار گرفته شده که به این معناست که می‌توانید کار هر دو دستگاه را به طور مجزا انجام دهد. همچنین در کف محفظه نیز دو نوع گرم کننده‌ی سرامیک و هالوژنی قرار دارد که گرما را نیز از طرف پایین به موادغذایی خواهد تاباند.شما میتوانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات سولاردام اطلاعات تخصصی در این مورد فرا بگیرید.

در بالا به گرم کننده های سرامیکی و هالوژنی اشاره شد که شاید آگاهی و آشنایی چندانی با این دو نداشته باشید. این دو گرم کننده به شرح زیراند:

 • همانطور که از نام آن پیداست، این دستگاه با گاز کار کرده و پخت و پز را انجام میدهد. این دستگاه یک صفحه ی شیشه ایست که در داخل آن المنت هایی پرقدرت قرار دارد.

  بسیار کم یافت می‌شود که خانه‌ای از این نوع گازها داشته باشد و دلیل آن شاید مرسوم نبودن استفاده از آن باشد. جدا از این که استفاده از این گاز کم میباشد، لازم به ذکر است که این گاز بسیار عالی بوده و در سولاردام بسیار خوب خود را نشان داده است.

این گاز که همان گاز سرامیکیست، بسیار شیک و زیبا و در عین حال گران قیمت است. این دستگاه بسیار کم مصرف بوده و با برق و تکنولوژی القای مغناطیسی کار می‌کند. برای استفاده از این گاز باید از ظروفی استفاده کنید که رسانا بوده و بتوانند جریان مغناطیسی را دریافت کرده و در نهایت گرم بشوند.

معرفی دوره آموزشگاه فنی حرفه ای
سوالات پر تکرار دوره تعمیرات ماکروفر
 • از آنجایی که وجود مخاطبین دوره‌های آموزشی با شرایط متفاوت باعث بوجود آمدن نیازهای آموزشی مختلف خواهد شد، وجود سیستم‌های فراگیری متنوع برای پاسخگویی به این نیازهای آموزشی، الزامی است، لذا آموزشگاه دکتربرد همواره سعی دارد در ارائه سیستم‌های آموزشی جدید در کشور نوآوری داشته باشد.

  از این رو اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی خود به سه روش حضوری، غیرحضوری و آموزش مجازی  نموده است.

 • برای سهولت شرکت در دوره آموزشی شما می‌توانید با دعوت دوستان خود هزینه کمتری پرداخت کنید. برای مثال شهریه دوره برای هر فرد 6 میلیون تومان است. اما در صورت شرکت دونفر، هر نفر 5 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد. برای هنرجویان متمایل به مشاغل خویش فرما، آموزشگاه دکتربرد در برگزاری آزمون در مراکز فنی و حرفه ای با کمک آموزش خصوصی زیر نظر اساتید، به هنرجویان در دریافت جواز کسب کمک خواهد کرد. برای هنرجویان دارای تجربه تعمیرکاری و فعال در این حوزه فراهم کرده ایم. اساتید دکتر برد به کمک شما خواهند آمد!  
 • باید اشاره کنیم که اساتید آموزشگاه دکتربرد از حرفه ای ترین های فعال در حوزه آموزشی هستند. نیازی به نگرانی در خصوص تجربه و میزان دانش آن‌ها نخواهید داشت. این افراد همیشه در حال به روز کردن اطلاعات و افزایش تجربه کاری خود می‌باشند. آموزشگاه دکتربرد خوابگاه های گروهی را در اختیار هنرجویان ساکن مناطق دور و مایل به شرکت در دوره ها نیز قرار خواهد داد. برای راحتی ارتباط هنرجویان دوره ها به صورت غیر حضوری نیز تشکیل می‌شوند. بنابراین  بدون نگرانی همین حالا در این دوره، ثبت نام کنید؛ و از پشتیبانی مادام العمر دکتربرد بهره مند شوید.

با افزایش قیمت ماکروفر درایران تعداد درخواست برای تعمیرات بیشتر شده هست و در آمد عددی نمیتوان در این حوزه بیان کرد بدلیل گستردگی و فعالیت فردی متفاوت می باشد.

با داشتن این مهارت علاوه بر داشتن شغل مناسب در داخل کشور می‌توانید به دلیل داشتن مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای مهاجرت به خارج از ایران نیز فکر کرده و اقدام کنید. این مهارت نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد و شما با یادگیری مهارت های مورد نیاز  می‌توانید به درامد بسیار عالی برسید.

پیش تر در قسمت بازار کار، اندک گریزی به بحث مهاجرت زده بودیم. در اینجا، به این موضوع به طور جزئی تری خواهیم پرداخت. برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری، مدرک فنی و حرفه ای دکتربرد به شما این اجازه را می‌دهد تا در 186 کشور فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنید. این مدرک علاوه بر اعتبار بین المللی، قابل ترجمه به زبان کشور مقصد نیز می‌باشد.

برای مهاجرت با مدارک فنی به دانش و مهارت های عملی بالایی نیاز خواهید داشت. آموزشگاه دکتربرد در این دوره تمام پیش نیازهای حرفه ای شدن را به هنرجویان آموزش خواهد داد. همچنین اساتید هنرجویان را به طور کامل برای ورود به بازار کار آماده خواهند کرد.

برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات  شیوه های متفاوتی وجود دارد. می‌توانید پس از یادگیری مهارت های تعمیرات و نصب  نسبت به اخذ جواز کسب اقدام کرده و به صورت شخصی مغازه یا شرکت راه اندازی کنید. در صورتی که از سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه  برخوردار نیستید، نگران نباشید. خوشبختانه شغل تعمیرات و نصب  از آن دسته از مشاغلی است که نیاز به راه اندازی مغازه نداشته و شما بدون تاسیس مغازه نیز می‌توانید به کسب درآمد بپردازید. می‌توانید برای نمایندگی های تعمیرات و نصب رزومه ارسال کرده و به استخدام آنها درآیید. اجاره میز تعمیرات از دیگر روش هایی است که می توانید برای ورود به بازار کار تعمیرات و نصب به کار گیرید.

به طور کلی مسیر شغلی تعمیرکاران  به صورت زیر خواهد بود:

گام نخست: بررسی و جست و جوی علایق و توانمندی های فردی

گام دوم: پرداختن به آموزش و یادگیری مهارت مورد نیاز، هم به صورت عملی هم به صورت تئوری

گام سوم: تکرار تمرین و کسب تجربه در محیط کار

سرمایه لازم برای ورود به بازار کار  تعمیرات چندین بخش دارد:

 1. 1) مهمترین هزینه که برای ورود به بازار کار این رشته باید در نظر بگیرید، هزینه آموزش تعمیرات و نصب است. برخی از افراد تصور می‌کنند که بدون پرداخت هزینه آموزش و تنها با دیدن ویدئو در یوتیوب یا آپارت و دانلود جزوه های آموزشی در اینترنت می‌توانند تعمیرات تعمیرات و نصب را یاد بگیرند. با این روش ها شاید بتوان از پس مشکلات دستگاه خود برآیید. اما برای ورود به صورت حرفه ای در بازار کار کافی نیست و بهترین راه برای یادگیری آموزش حضوری است. توجه داشته باشید که هر چه برای یادگیری تعمیرات و نصب هزینه کنید، در همان ماه ورود به بازار کار هزینه باز خواهد گشت.
 2. 2) یکی از دیگر موضوعاتی که باید به آن توجه داشت، هزینه خرید ابزارهای تعمیرات و نصب است. یک سری نیازهای اولیه و وسایل ابتدایی برای شروع کار نیاز دارید که برای ورود به بازار کار باید حداقل ابزارهای لازم برای تعمیرات و نصب این دستگاه را در اختیار داشته باشید. توجه داشته باشید که نیازی نیست که در همان ابتدا ورود کلیه ابزارها را خریداری کنید. از مهم ترین ابزارهایی که برای ورود به بازار کار در این شته نیاز دارید هویه، منبع تغذیه، ست پیچ گوشتی، شابلون، روغن لحیم، مولتی متر، دستگاه لوپ، سیم قلع، پایه نگهدارنده می‌باشد.

به این نکته نیز دقت کنید؛ که اگر می‌خواهید به صورت مستقل مغازه خود را راه اندازی کنید؛ باید هزینه رهن، اجاره و تبلیغات را اضافه کنید. کم و زیاد بودن این هزینه ها به مکان انتخاب شده و شهر بستگی دارد.

راه اندازی مغازه، هزینه های مختلفی را در بر می‌گیرد. پیش از راه اندازی باید آموزش های لازم را بگذرانید. پس از دریافت مدرک تخصصی، دراقدام بعدی باید جواز کسب را مهیا کنید. این کار نیز شامل هزینه های به خصوصی است.

یادگیری پیش از شروع هر کاری، امری ضروری است. این موضوع در عصر حاضر، بسیار بیشتر به چشم می‌خورد. پیش از شروع به یادگیری باید در نظر داشته باشید؛ اندک هزینه و زمانی که در این حوزه می‌کنید خیلی سریع و به شما باز خواهد گشت. تنها باید در این راستا هدفمند و سخت کوش باشید.

 • شناخت و آشنایی با ابزارهای تعمیرات و نصب 
 • شناخت نرم افزار نصب و روش های تعمیر آن

 

 • شما در دوره آموزش تعمیر ات ماکرویو و یا سولار  را آموزش می‌بینید و به صورت عملی با این نوع تعمیرات و نصب آشنا می‌شویدکه داخل صفحه سرفصل ها گذاشته شده و اگر مایل بودید میتوانید مشاوره مستقیما تماس بگیرید که مشاور سرغصل ها بهتون توضیح بدهند.
مقالات آموزشی

برد ماشین لباسشویی
ماشین ظرفشویی
washing machine
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =

برخی از سازمان هایی که مجموعه دکتر برد افتخار همکاری با آن ها را داشته است

ارتباط با ما

لینک های مفید

دنبال کنید

درخواست مشاوره رایگان

© کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به دکتر برد می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

enemad-logo
کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن