جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

آموزش تعمیرات ساعت

دوره آموزش تعمیرات ساعت جزوه کاربردی ترین حرفه‌های بازار کار تهران می‌باشد. در این دوره شما به صورت کامل تعمیرات تخصصی انواع ساعت‌های ایرانی وبرندهای مطرح دنیا را آموزش می‌بینید. 

با توجه به گستردگی ساعت‌های موجود در بازار، کار آموزان با شرکت در این دوره می توانند به صورت جامع با تعمیر انواع ساعت ها  آشنا شوند. ودر نهایت به عنوان یک تعمیرکار تخصصی وارد بازار کار شوند.

بسته آموزش تعمیرات تخصصی ساعت برای ورود به بازارهای کار حرفه‌ای در این حوزه عرضه می‌شود. این رشته در سال‌های اخیر وارد آموزشگاه‌های ایران شده است. آموزشگاه فنی حرفه ای دکتر برد دراین‌خصوص اطلاعات دقیقی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

که شامل دو نوع دوره آموزش تعمیرات ساعت های معمولی و آموزش تعمیرات ساعت پیشرفته  مثل آموزش تعمیرات ساعت رولکس و آموزش تعمیرات ساعت خلبانی و ….می باشد.

هر یک از این آموزه‌ها به شما کمک می‌کنند که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده و به‌صورت حرفه‌ای در این عرصه فعالیت داشته باشید. در ادامه برخی از مفاد آموزشی آموزش تعمیرات ساعت را بررسی می‌کنیم.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات ساعت

آموزش تعمیرات ساعت
برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:
چرا مجموعه دکتر بُرد ؟
+
دانشجو
+
دوره آموزشی
+
کارگاه فعال
%
رضایت دانشجویان

سرفصل‌های آموزش تعمیرات ساعت

سرفصل‌های آموزش تعمیرات ساعت پیشرفته

هزینه آموزش تعمیرات ساعت پیشرفته

این دوره شامل آموزش  تعمیرات ساعت رولکس و آموزش تعمیرات ساعت خلبانی و… هستند که ساعت های بسیار گران قیمت هستند و حداقل هزینه تعمیر این نوع ساعت ها حداقل  8 میلیون تومان می باشد . برای این دوره باید دوره تعمیرات ساعت گذرانده باشید.

همه کلاس ها و دوره ها شامل 5 سال پشتیبانی می باشد

دوره تعمیرات ساعت

آموزش تعمیرات ساعت برای سرویس‌کاری دوره‌ای انواع ساعت‌ مچی، دیواری و رومیزی نیز ارائه می‌شود. به‌این‌ترتیب بازار کار این فعالیت‌ها بسیار پررونق است. هر کس در خانه یا محل کار خود حداقل از یک ساعت استفاده می‌کند. استفاده از ساعت‌های مچی نیز در میان افراد متداول شده است.

برخی از افراد از ساعت‌های گران‌بها استفاده می‌کنند. به همین خاطر با ایجاد یک مشکل در ساختار فنی ساعت، آن را دور نمی‌اندازند. آموزش تخصصی تعمیرات ساعت در عیب‌یابی این ساعت‌ها نقش مؤثری ایفا می‌کند و کلیه نکات مربوط به اجرای سرویس‌های دوره‌ای ساعت را به شما می‌آموزد.

آموزش تعمیرات ساعت برای انواع برندهای ساعت کارایی خواهد داشت. به‌این‌ترتیب افراد پس از استفاده از این دوره‌های آموزشی، اطلاعات کاملی از این فرایندهای تخصصی به دست می‌آورند. در آموزشگاه فنی مهندسی دکتر برد این آموزه‌های تخصصی زیر نظر برترین اساتید ارائه می‌شوند.

در دوره تعمیرات ساعت از ساده‌ترین روش‌ها برای آموزش این مفاهیم به متقاضیان استفاده شده است. آموزشگاه فنی مهندسی دکتر برد در هر یک از این دوره‌ها کلیه ابزار کار را به مشتریان معرفی می‌کند. هزینه هر یک از این دوره‌ها در آموزشگاه تعمیرات ساعت بسیار به‌صرفه تعیین شده است. به همین خاطر این فرصت آموزشی در اختیار همه افراد قرار می‌گیرد. استفاده از این مهارت‌ها، فرصت‌های شغلی بسیاری را در داخل و خارج از کشور برای شما فراهم می‌کند.در صورت تمایل برای شرکت در دوره میتوانید با پر کردن فرم آموزشی در ابتدای صفحه و یا شماره تماس از شروع کلاس و اطلاعات تکمیلی اقدام فرمایید .

آموزشگاه فنی حرفه ای دکتر برد زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کل کشور زیر نظر اساتید با تجربه  ارایه کننده دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش تعمیرات قهوه ساز ، آموزش تعمیرات پکیج ، آموزش تعمیر موبایل و رشته های حسابداری و بازرگانی و فن آوری اطلاعات و ابزار دقیق می باشد .که لیست دوره ها در صفحه اصلی سایت می باشد .

کلاس تعمیرات ساعت

اجزای تشکیل دهنده ساعت مچی

آموزش تعمیرات تخصصی ساعت

در آموزشگاه تعمیرات ساعت به ساختار تشکیل‌دهنده هر یک از انواع ساعت مچی نیز پرداخته می‌شود. برای این که تعمیرات تخصصی هر یک از این ساعت‌ها را بیاموزیم، باید در خصوص قطعات به‌کاررفته در آن‌ها نیز اطلاعات کاملی داشته باشیم. تجهیزات مورد نیاز تعمیرات ساعت نیز در این زمینه موردتوجه قرار می‌گیرند. دراین‌خصوص از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کنند. برخی از این قطعات را در زیر مشاهده می‌کنید:

کیس مخصوص ساعت

در آموزش تعمیرات ساعت تخصصی به این بخش از ساعت‌های مچی آنالوگ توجه ویژه‌ای می‌شود. در واقع تمامی اجزای موتور ساعت در محفظه کیس آن قرار می‌گیرند. آموزشگاه فنی مهندسی دکتر برد به‌صورت تخصصی به این بخش از ساعت‌ها می‌پردازد و نحوه تمیزکردن و تعمیرات آن را در این دوره‌های آموزشی شرح می‌دهد.

تاج ساعت

در آموزش تعمیرات ساعت مچی به بخش تاج آن نیز پرداخته می‌شود. تاج ساعت در واقع پیچ تنظیمات به‌کاررفته در آن است. این بخش از ساعت نیز در دوره تعمیرات ساعت بررسی می‌شود. چرا که در صورت عدم استفاده صحیح از این بخش، مشکلات بسیاری در ساختار ساعت‌مچی به وجود می‌آید.

بند ساعت‌های مچی 

آموزش تعمیرات ساعت به بند به‌کاررفته در ساعت‌های مچی نیز می‌پردازد. آموزشگاه فنی حرفه‌ای دکتر برد در خصوص تعویض بند هر یک از انواع ساعت‌های مچی اطلاعات جامعی ارائه می‌دهد. بند ساعت یکی از مهم‌ترین اجزای بدنه آن به شمار می‌رود. با استفاده از این داده‌های آموزشی انواع بندهای چرمی، فلزی و… در ساعت‌های مختلف قابل‌تعویض خواهند بود.

عقربه‌های ساعت

در مباحث آموزش تعمیرات ساعت عقربه‌های آن نیز به‌عنوان یکی از اجزای مهم و اساسی معرفی می‌شوند. قسمت‌های بالایی عقربه‌ها اغلب دچار مشکل نمی‌شوند. اما چرخ‌دنده‌های متصل به آن‌ها در معرض آسیب‌های مختلف قرار دارند. بسته آموزش تعمیرات لوازم خانگی به تعمیرات عقربه انواع ساعت‌های مچی، دیواری، رومیزی و… می‌پردازد. این بخش از انواع ساعت در طولانی‌مدت کیفیت عملکرد خود را از دست می‌دهد.

شیشه‌های ساعت مچی

در آموزش تعمیرات ساعت به شیشه‌های به‌کاررفته در انواع ساعت مچی نیز پرداخته می‌شود. این بخش از ساعت‌ها یکی از آسیب‌پذیرترین قسمت‌های آن به شمار می‌رود. ورود آب و گردوغبار به این قسمت از ساعت آسیب‌های جدی به قسمت‌های مختلف آن وارد می‌کند.

بازار کار تعمیرات ساعت به تعمیرات بخش‌های مختلف انواع این لوازم مربوط می‌شود. به همین خاطر باید در خصوص تعمیرات هر یک از این قسمت‌ها اطلاعات دقیقی داشته باشید. در آموزش تعمیرات ساعت مراحل تعویض شیشه و سایر بخش‌های ساعت‌ها به‌صورت دقیق و گام‌به‌گام بررسی می‌شوند.

زمان مناسب تعمیر انواع ساعت

در آموزش تعمیرات ساعت، اطلاعات دقیقی در خصوص زمان‌بندی سرویس‌کاری انواع ساعت نیز ارائه می‌شود. سرویس‌کاران باید این بازه‌های زمانی را به مشتریان اطلاع دهند. اغلب ساعت‌ها هر ۳ تا ۵ سال به تعمیر و سرویس‌کاری نیاز دارند. با انجام به‌موقع سرویس‌کاری ساعت، مشکلات کمتری در بخش‌های مختلف آن به وجود می‌آید.

خوابگاه مجموعه دکتر برد

در صورتی که متقاضی حضور در دوره های آموزشی شرکت فنی و مهنی دکتر برد هستید ولی مشکل محل سکونت دارید ، نگران نباشید . مجموعه دکتر برد برای عزیزانی که از شهرهای دیگر تشریف می آورند و مشکل اسکان دارند ، خوابگاه هایی در نظر گرفته است . برخی خصوصیات و مزایای این خوابگاه ها عبارت اند از :

 • اینترنت پر سرعت
 • اتاق مطالعه
 • نزدیک بودن به ایستگاه مترو
 • مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • خشک شویی

مدرک فنی حرفه ای تعمیرات ساعت

1 - مدرک سازمان فنی حرفه ای کل کشور

سازمان فنی حرفه ای کشور زیر نظر سازمان جهانی کار هست که این مدرک قابل استعلام در کل جهان می باشد .

مدرک فنی حرفه ای دکتربرد  کدملی سازمان شغلی محسوب نیز میشود که  بعد از اتمام دوره و معرفی به سازمان فنی حرفه ای کل کشور آزمون گرفته میشود. آزمون دارای دوبخش تئوری و عملی هست.از امتیاز های فنی حرفه ای دکتربرد وام بعد از اتمام دوره نیز هست.

2 - مدرک آزاد فنی حرفه ای مجموعه دکتربرد

که این مدرک زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور هست و این مدرک مهر آموزشگاه و برند مجموعه داراست که جزء سابقه کاری محسوب میشود.

3 - مدرک بین المللی دکتربرد

این مدرک مهر دادگستری و امور خارجه برروی این مدرک درج شده  که قابل استعلام می باشد و نسبت که کشور متقاضی ترجمه میشود البته برای این مدرک بعد از کرفتن مدرک فنی حرفه ای دکتر  میباشد.

قبل
بعدی
سوالات متداول دوره تعمیر ساعت
 • از آنجایی که وجود مخاطبین دوره‌های آموزشی با شرایط متفاوت باعث بوجود آمدن نیازهای آموزشی مختلف خواهد شد، وجود سیستم‌های فراگیری متنوع برای پاسخگویی به این نیازهای آموزشی، الزامی است، لذا آموزشگاه دکتربرد همواره سعی دارد در ارائه سیستم‌های آموزشی جدید در کشور نوآوری داشته باشد.

  از این رو اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی خود به سه روش حضوری، غیرحضوری و آموزش مجازی  نموده است.

 • برای سهولت شرکت در دوره آموزشی شما می‌توانید با دعوت دوستان خود هزینه کمتری پرداخت کنید. برای مثال شهریه دوره برای هر فرد 6 میلیون تومان است. اما در صورت شرکت دونفر، هر نفر 5 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد. برای هنرجویان متمایل به مشاغل خویش فرما، آموزشگاه دکتربرد در برگزاری آزمون در مراکز فنی و حرفه ای با کمک آموزش خصوصی زیر نظر اساتید، به هنرجویان در دریافت جواز کسب کمک خواهد کرد. برای هنرجویان دارای تجربه تعمیرکاری و فعال در این حوزه فراهم کرده ایم. اساتید دکتر برد به کمک شما خواهند آمد!  
 • باید اشاره کنیم که اساتید آموزشگاه دکتربرد از حرفه ای ترین های فعال در حوزه آموزشی هستند. نیازی به نگرانی در خصوص تجربه و میزان دانش آن‌ها نخواهید داشت. این افراد همیشه در حال به روز کردن اطلاعات و افزایش تجربه کاری خود می‌باشند. آموزشگاه دکتربرد خوابگاه های گروهی را در اختیار هنرجویان ساکن مناطق دور و مایل به شرکت در دوره ها نیز قرار خواهد داد. برای راحتی ارتباط هنرجویان دوره ها به صورت غیر حضوری نیز تشکیل می‌شوند. بنابراین  بدون نگرانی همین حالا در این دوره، ثبت نام کنید؛ و از پشتیبانی مادام العمر دکتربرد بهره مند شوید.

با افزایش  قیمت ساعت ها متقاضی تعمیرات بیشتر شده است .و در آمد عددی نمیتوان در این حوزه بیان کرد بدلیل گستردگی و فعالیت فردی متفاوت می باشد.

با داشتن این مهارت علاوه بر داشتن شغل مناسب در داخل کشور می‌توانید به دلیل داشتن مدرک بین المللی فنی حرفه ای برای مهاجرت به خارج از ایران نیز فکر کرده و اقدام کنید. این مهارت نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد و شما با یادگیری مهارت های مورد نیاز  می‌توانید به درامد بسیار عالی برسید.

پیش تر در قسمت بازار کار، اندک گریزی به بحث مهاجرت زده بودیم. در اینجا، به این موضوع به طور جزئی تری خواهیم پرداخت. برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری، مدرک فنی و حرفه ای دکتربرد به شما این اجازه را می‌دهد تا در 186 کشور فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنید. این مدرک علاوه بر اعتبار بین المللی، قابل ترجمه به زبان کشور مقصد نیز می‌باشد.

برای مهاجرت با مدارک فنی به دانش و مهارت های عملی بالایی نیاز خواهید داشت. آموزشگاه دکتربرد در این دوره تمام پیش نیازهای حرفه ای شدن را به هنرجویان آموزش خواهد داد. همچنین اساتید هنرجویان را به طور کامل برای ورود به بازار کار آماده خواهند کرد.

برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات  شیوه های متفاوتی وجود دارد. می‌توانید پس از یادگیری مهارت های تعمیرات  نسبت به اخذ جواز کسب اقدام کرده و به صورت شخصی مغازه یا شرکت راه اندازی کنید. در صورتی که از سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه  برخوردار نیستید، نگران نباشید. خوشبختانه شغل تعمیرات   از آن دسته از مشاغلی است که نیاز به راه اندازی مغازه نداشته و شما بدون تاسیس مغازه نیز می‌توانید به کسب درآمد بپردازید. می‌توانید برای نمایندگی های تعمیرات  رزومه ارسال کرده و به استخدام آنها درآیید. اجاره میز تعمیرات از دیگر روش هایی است که می توانید برای ورود به بازار کار تعمیرات به کار گیرید.

به طور کلی مسیر شغلی تعمیرکاران ، چه در حوزه نرم افزار چه در حوزه سخت افزار به صورت زیر خواهد بود:

گام نخست: بررسی و جست و جوی علایق و توانمندی های فردی

گام دوم: پرداختن به آموزش و یادگیری مهارت مورد نیاز، هم به صورت عملی هم به صورت تئوری

گام سوم: تکرار تمرین و کسب تجربه در محیط کار

سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات چندین بخش دارد:

 1. 1) مهمترین هزینه که برای ورود به بازار کار این رشته باید در نظر بگیرید، هزینه آموزش تعمیرات است. برخی از افراد تصور می‌کنند که بدون پرداخت هزینه آموزش و تنها با دیدن ویدئو در یوتیوب یا آپارت و دانلود جزوه های آموزشی در اینترنت می‌توانند تعمیرات  را یاد بگیرند. با این روش ها شاید بتوان از پس مشکلات دستگاه خود برآیید. اما برای ورود به صورت حرفه ای در بازار کار کافی نیست و بهترین راه برای یادگیری آموزش حضوری است. توجه داشته باشید که هر چه برای یادگیری تعمیرات  هزینه کنید، در همان ماه ورود به بازار کار هزینه باز خواهد گشت.
 2. 2) یکی از دیگر موضوعاتی که باید به آن توجه داشت، هزینه خرید ابزارهای تعمیرات و نصب است. یک سری نیازهای اولیه و وسایل ابتدایی برای شروع کار نیاز دارید که برای ورود به بازار کار باید حداقل ابزارهای لازم برای تعمیرات و نصب این دستگاه را در اختیار داشته باشید. توجه داشته باشید که نیازی نیست که در همان ابتدا ورود کلیه ابزارها را خریداری کنید. از مهم ترین ابزارهایی که برای ورود به بازار کار در این شته نیاز دارید هویه، منبع تغذیه، ست پیچ گوشتی، شابلون، روغن لحیم، مولتی متر، دستگاه لوپ، سیم قلع، پایه نگهدارنده می‌باشد.

به این نکته نیز دقت کنید؛ که اگر می‌خواهید به صورت مستقل مغازه خود را راه اندازی کنید؛ باید هزینه رهن، اجاره و تبلیغات را اضافه کنید. کم و زیاد بودن این هزینه ها به مکان انتخاب شده و شهر بستگی دارد.

راه اندازی مغازه، هزینه های مختلفی را در بر می‌گیرد. پیش از راه اندازی باید آموزش های لازم را بگذرانید. پس از دریافت مدرک تخصصی، دراقدام بعدی باید جواز کسب را مهیا کنید. این کار نیز شامل هزینه های به خصوصی است.

یادگیری پیش از شروع هر کاری، امری ضروری است. این موضوع در عصر حاضر، بسیار بیشتر به چشم می‌خورد. پیش از شروع به یادگیری باید در نظر داشته باشید؛ اندک هزینه و زمانی که در این حوزه می‌کنید خیلی سریع و به شما باز خواهد گشت. تنها باید در این راستا هدفمند و سخت کوش باشید.

برای شروع کار هزینه حول وحوش 10 میلیون نیاز هست .

 • شناخت و آشنایی با ابزارهای تعمیرات و نصب 
 • شناخت روش های تعمیر آن
 • شما در دوره آموزش تعمیر ات  را آموزش می‌بینید و به صورت عملی با این نوع تعمیرات آشنا می‌شویدکه داخل صفحه سرفصل ها گذاشته شده و اگر مایل بودید میتوانید مشاوره مستقیما تماس بگیرید که مشاور سرغصل ها بهتون توضیح بدهند.
 • در صورت اتمام دوره به فن آموز مدارک داخلی (فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر دکتربرد) و بین المللی(صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد.
مقالات آموزشی مفید

اموزش لحیم کاری
اسیلاتور در الکترونیک
نحوه تست دیود
ترانزیستور
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =

 1. کامران گفته؛
  13:23 1402/06/22

  دوره مجازی ساعت هم دارید؟

  • امین سراجی گفته؛
   15:18 1402/08/03

   با سلام دوره های فنی به صورت حضوری و غیر حضوری تشکیل میشود میتوانید با شماره ای که داخل سایت هست تماس بگیرید. باتشکر

 2. الله دادی گفته؛
  13:24 1402/06/22

  دوره ساعت چند روز زمان می‌بره؟

  • امین سراجی گفته؛
   15:17 1402/08/03

   با سلام معمولا 20 روزه کاری دوره عادی
   البته در صورت فشرده بودن دوره زمان اتمام دوره کمتر خواهد بود. باتشکر

 3. موعود گفته؛
  13:25 1402/06/22

  رنج سنی هم داره

  • امین سراجی گفته؛
   15:16 1402/08/03

   با سلام خیر
   رنج سنی از 14 تا 55 سال هنرجو در این دوره بوده اند.

برخی از سازمان هایی که مجموعه دکتر برد افتخار همکاری با آن ها را داشته است

ارتباط با ما

لینک های مفید

دنبال کنید

درخواست مشاوره رایگان

© کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به دکتر برد می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

enemad-logo
کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن