تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

آموزش پیدا کردن و تغییر آی پی دوربین مدار بسته

IP که کوتاه شده ی عبارت Internet Protocol Address است شناسه ای است که در دوربین های مداربسته متصل به شبکه وجود دارد و بصورت اختصاصی برای شناخت اجزا یک شبکه به کار می رود.
دوربین های مدار بسته این روز ها در مکان های عمومی و خصوصی جزو ضروری ترین ابزار هستند. شناسه آی پی دوربین های مدار بسته اهمیت زیادی دارد و دانستن آن برای انجام تنظیمات اولیه و همچنین شناسایی دوربین توسط دستگاه لازم و ضروری است. مثلا در زمان اتصال دوربین به موبایل و یا راه اندازی دوربین مداربسته لازم است آدرس آی پی دستگاه را داشته باشید. از آنجایی که حوزه دوربین های مدار بسته بسیار وسیع است، اگر به موضوع تخصصی تعمیر دوربین مدار بسته علاقه مندید، شرکت در دوره تعمیرات دوربین مداربسته را در آموزشگاه فنی حرفه ای دکتر برد به شما پیشنهاد می دهیم.
در اینجا که آموزش پیدا کردن و تغییر آی پی دوربین مدار بسته را گفتیم، بهتر است راه های یافتن آدرس آی پی دوربین ها را نیز معرفی کنیم.

تغییر آی پی دوربین مدار بسته

راه های پیدا کردن IP دوربین مدار بسته

  • پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته از طریق دستگاه NVR

دستگاه NVR در واقع دستگاه ذخیره ساز دوربین مدار بسته است. این دستگاه که در سیستم های دیجیتال به کار برده می شود وظیفه مدیریت و ضبط اطلاعات و تصاویر دوربین مدار بسته تحت شبکه را دارد. برای پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته از طریق دستگاه NVR باید مسیر زیر طی شود:
وارد بخش تنظیمات دستگاه NVR شوید، پس از آن به قسمت  Registration یا Remote  بروید. در اینجا می توانید آی پی دوربین های متصل به دستگاه را مشاهده و بررسی کنید.

  • پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته از طریق برنامه های IP Scanner

با کمک این نرم افزار ها می توان آی پی دوربین مداربسته و دستگاه NVR را شناسایی کرد. برای انجام این کار کافی است پس از دانلود کردن برنامه و نصب آن روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود، دستگاه NVR را به کامپیوتر متصل کرده و از برنامه IP Scanner برای پیدا کردن آی پی دوربین مداربسته استفاده کنید.

  • استفاده از سایت دوربین مدار بسته و کاتالوگ آن

یکی دیگر از راه های یافتن آی پی دوربین مدار بسته مراجعه به کاتالوگ خود محصول است. در آن جا اطلاعات پایه دستگاه مثل آی پی وجود دارد و می توان از آن کمک گرفت.

  • استفاده از نرم افزار های مخصوص دوربین مدار بسته

با توجه به این که هر برند دوربین مدار بسته نرم افزار های مخصوص به خودش را دارد، در صورتی که نیاز به پیدا کردن آی پی دوربین مدار بسته دارید می توانید نرم افزار دوربین را دانلود کرده و از آن کمک بگیرید. نرم افزار های تخصصی به راحتی امکان دسترسی به آی پی دوربین مدار بسته را در اختیار شما قرار می دهند.

  • ری استارت کردن دوربین مدار بسته

یکی از راه های به دست آوردن آدرس آی پی دوربین مداربسته، ریست کردن دستگاه می باشد. این راه حل که آخرین راه حل برای کاربر است باعث می شود تنظیمات دوربین به تنظیمات کارخانه بازگردانی شود. بهترین راه ها استفاده از دستگاه NVR و جستجو در سایت و … است. اما در آخر اگر توسط هیچ کدام از روش ها به نتیجه نرسیدید مجبور هستید از ری استارت کردن دوربین مدار بسته استفاده کنید.

علت تغییر آی پی دوربین مدار بسته

گاهی به علت های گوناگون لازم است کاربران این آدرس آی پی که در هر دوربینی وجود دارد و اهمیت زیادی هم دارد را تغییر دهند. یکی از دلایل آی پی دادن به دوربین مداربسته و تغییر آی پی قدیمی، فیلتر شدن آی پی های دوربین مدار بسته است. نتیجه این فیلترینگ عدم توانایی در دریافت اطلاعات از دوربین مداربسته است. به همین دلیل لازم است آی پی دوربین مدار بسته را تغییر دهیم و تنظیمات جدید را اعمال کنیم تا بتوانیم تصویر دوربین مدار بسته را بر روی گوشی همراه خود داشته باشیم.

روش های آی پی دادن به دوربین مدار بسته و تغییر آی پی قدیمی

  • تغییر آی پی دوربین مدار بسته به کمک وب

در این روش لازم است ارتباط فیزیکی بین دوربین مدار بسته یا دستگاه ذخیره ساز و کامپیوتر برقرار شود. در این جا لازم است رنج آی پی کامپیوتر با دوربین مداربسته مشابه باشد که بتوان با ورود به وب تغییرات آی پی را انجام داد. پس از آن با وارد شدن به مرورگر وب که بهتر است از internet explorer استفاده شود، و وارد کردن ای پی دوربین مدار بسته یا دستگاه ذخیره ساز وارد بخش تنطیمات می شوید. با رفتن به منوی دوربین شبکه، لازم است وارد بخش NETWORK دوربین شوید. در اینجا که آی پی دوربین نمایش داده می شود امکان تغییر آدرس آی پی نیز وجود دارد.

در این بخش باید توجه داشته باشید در زمان تغییر آی پی دوربین، آدرس مشابه با دستگاه دیگر در شبکه را وارد نکنید. چون در غیر اینصورت با وجود دو آی پی یکسان برای دو دستگاه متفاوت، امکان بروز اختلال و خرابی در شبکه وجود دارد. با وجود اینکه نباید آی پی های دستگاه های مختلف یکسان باشند، اما باید توجه داشت رنج آی پی ها لازم است که مشابه باشند.
همچنین باید بدانید رنج آی پی دوربین با رنج مودم که به دستگاه متصل می شود نیز باید یکسان باشد تا اتصال مودم و دوربین دچار اختلال نشود.

  • تغییر آی پی دوربین مدار بسته از طریق نرم افزار

همان طور که گفته شد، هر برند دوربین مدار بسته دارای نرم افزار های کاربری مختص خودش است. با دانلود این نرم افزار ها برای هر دوربین مدار بسته با ورود به بخش تنظیمات، امکان مشاهده و همچنین تغییر آی پی دستگاه ذخیره ساز یا دوربین مدار بسته وجود دارد.

  • تغییر آی پی دوربین مدار بسته از طریق دستگاه ذخیره ساز

تغییر آی پی دوربین و همچنین تغییر آی پی دستگاه ذخیره ساز هر دو توسط دستگاه ذخیره ساز قابل انجام است.
برای تغییر آی پی دستگاه ذخیره ساز در این جا لازم است برای آن راه اندازی اولیه صورت گیرد که این اقدامات به جهت بالا بردن مسائل امنیتی است. پس از این کار با ورود به بخش network آی پی دستگاه ذخیره ساز نمایش داده می شود که قابلیت تغییر نیز دارد.
توجه داشته باشید رنج آی پی انتخابی برای دستگاه ذخیره ساز با دوربین های متصل مشابه باشد.
برای تغییر آی پی دوربین مدار بسته توسط دستگاه ذخیره ساز لازم است در ابتدا دوربین توسط دستگاه ذخیره ساز شناخته شود. دوربین مدار بسته که توسط دستگاه ذخیره ساز شناسایی و ذخیره شده است در قسمت network دستگاه امکان تغییر آی پی آن وجود دارد.

  • استفاده از دستگاه تستر برای تغییر آی پی دوربین مداربسته

لازم است برای تغییر آی پی دوربین مدار بسته اتصال فیزیکی بین دوربین مدار بسته و دستگاه تستر برقرار شود. پس از آن با مراجعه به منوی تستر می توان آی پی دوربین را تغییر داد.در صورت تمایل به شرکت در  دوره آموزش نصب و تعمیرات دوربین مداربسته DVR و NVR  با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

چگونه دوربین مداربسته را به گوشی وصل کنیم؟

چگونه دوربین مدار بسته را ریست کنیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نوشته قبلی

چگونه دوربین مدار بسته را ریست کنیم؟

نوشته بعدی

پکیج چیست و چه کاربردی دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =

سبد خرید
ورود

پنج × دو =

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
برچسب محصولات
enemad-logo