جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

تعمیرات هش برد ماینر؛ هش برد ماینر چگونه کار می‌کند؟

فهرست مطالب

با توجه به اینکه امروزه ماینینگ ارز دیجیتال رو به افزایش است، ماینرها به عنوان یکی از بهترین ها در این زمینه فعالیت می کنند. اگر میخواهید بدانید که طول عمر ماینر ها چقدر است و شما باید چه اقداماتی باید انجام دهید تا بهترین استفاده را از ماینرها داشته باشید در این بخش با ما همراه شوید..

روزگاری معادن طلا مقصد همه ماینر ها بود و اکنون صفر و یک‌های بلاک چین به عرصه جدیدی برای کسب درآمد تبدیل شده‌اند.

رمز ارز با مفهوم یک ارزش غیرقابل لمس حتی سال‌ها قبل‌تر از بیت کوین وجود داشته است اما این بیت کوین با بهره گیری از ساختار بلاک چین بود که ماینینگ را سر زبان‌ها انداخت.

ماینینگ (Mining) یا به فارسی استخراج در واقع فرایندی است با دو هدف؛ یکی تولید کوین‌های جدید و افزودن آن‌ها به چرخه توزیع و دیگری تثبیت امنیت در شبکه‌های بلاک چین است.

ماینر عنوان دستگاه‌هایی شبیه به کیس کامپیوتر است که به برق و اینترنت وصل می‌شوند و عملکردی شبیه همان طلایاب ها در زمان جویندگان طلا را دارند. اما ماینر این روزها به فردی که صاحب این دستگاه‌ها هم هست گفته می‌شود. مثل آقای میرفندرسکی یک ماینر بیت کوین است که به تازگی ده دستگاه ماینر خریده است.

با دکتربرد همراه باشید، در ادامه به توضیح مختصری از تاریخچه ماینر می پردازیم.

تعمیر هش برد ماینر

هش برد بخش سخت افزاری است که باعث استخراج بیت کوین و ارز دیجیتال می‌شود.

دستگاه‌های ماینر سه بخش هش برد را دارا هستند که در صورت خرابی هر کدام از آن‌ها میزان استخراج و همچنین سرعت دستگاه ماینر کاهش می‌بابد..

در این صورت باید به سراغ تعمیرات ماینر برویم. در ابتدا باید بدانیم که ،یکی از اصلی‌ترین دلیل‌های آسیب دیدن این قطعه می‌تواند دمای زیادی که محیط دارد، یا عملکرد ضعیف فن‌های خنک کننده باشد.

هرچه که ما دمای محیطی که در آن حضور داریم را افزایش دهیم، احتمال خرابی هش برد بیشتر وجود دارد از این رو باید از سلامت فن‌های خنک کننده نیز اطمینان حاصل کنیم و تا جایی که امکان دارد، هوای گرمی که از فن‌ها خارج می‌شوند را به بیرون از اتاق ماینینگ انتقال دهیم تا هوای گرم هرگز وارد اتاق نشود.

ویدئو آموزشی تعمیرات هش برد

ماینر چگونه کار می‌کند؟

زمانی که شما می‌خواهید یکی از این دستگاه‌ها را برای خود انتخاب کنید باید در وهله اول ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید. فرایند استخراج ارز دیجیتال در واقع یک پازل رمزنگاری شده است که بسیار هم پیچیده است. شما با انجام این کار، ماینر ها را در حین استفاده از مکانیزم های مختلف مانند پاداش کار خواهید دید.

یعنی شما در قبال خدماتی که به شبکه ارزهای دیجیتال ارائه می کنند یک پاداش را دریافت خواهید کرد. در گذشته، یک شخص می‌توانست به آسانی با CPU و GPU کار خود را انجام دهد.

با گذشت زمان، سطح سختی در شبکه‌های مختلف افزایش خواهد یافت و در نتیجه پردازشگرهای خاصی به نام اسپیک برای ماینینگ به وجود آمده اند. 

استفاده از چنین پردازنده های قدرتمندی همراه با افزایش سطح سختی در ارزهای دیجیتال همراه است. در این حال رقابت به گونه ای ایجاد شده است که حتی تراشه هایی که تازه طراحی شده‌ند هم می‌توانند به سرعت به عنوان تراشه‌های منسوخ شناخته شوند.

اولین نکته‌ای که باید در این زمینه به آن دقت کنید این است که به طور کاملا دقیق بدانید که هش برد در ماینر چه می‌کند.

شما برای اینکه بتوانید عملیات های استخراج را در ماینر انجام دهید نیاز به دستگاه های اسیک دارید. در واقع شما باید ماینری را خریداری کنید که یک هش ریت قابل قبول و متناسب با بودجه شما دارد. اما فقط خرید ماینر و تامین شرایط استفاده از آن مانند برق مناسب و شرایط نگه داری برای شما کافی نخواهد بود.

همانطور که می‌دانید، دستگاه ماینر در واقع یک دستگاه الکترونیکی است که برای دستگاه‌های مختلف مورد استفاده است و عمر متفاوتی هم دارد. برای اینکه خیالتان در این زمینه آسوده باشد احتیاج به یک منبع مطمئن برای تامین قطعات یدکی در ماینر خود دارید.

هش برد ماینرهای جدید معمولا به صورت یک مجموعه در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرند. می‌توان گفت که قطعات بسیاری در یک ماینر وجود دارد که شامل هش برد هم می‌شود. هش برد در واقع قالب اصلی در پردازش ماینر است که تمامی تراشه هایی مربوط به پردازش معاملات در آن ها قرار دارد.

به جای آنکه در زمینه انتخاب ماینر آسیک به صورت تنها و بدون کمک دیگران فعالیت کنید می‌توانید از یک استخر ماینینگ کمک بگیرید. شما در واقع در این استخر کوین‌های مشترکی را خواهید داشت که آن را تماما با کمک اعضا به دست خواهید آورد و در نتیجه شانس بیشتری را برای حل یک بلاک خواهید داشت.

در این بخش می‌توانید سهمی از این پاداش‌ها را داشته باشید. اگر جایی در استخر ماینینگ می‌بینید که پاداش پرداختی برای شما به ازای یک بلاک بالاتر از حدی است که پیش بیتی شده است ممکن است که علت هین اختلاف ها باشد.

در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال به عنوان یک فرد شما همیشه با مشکلات بسیاری روبرو خواهید شد که میزان سختی این ارزها با گذشت زمان برای شما مشخص خواهد شد.

در واقع اگر قیمت به طور ناگهانی افزایش پیدا کند یا افت پیدا کند شما بین دو انتخاب قرار خواهید گرفت. بنابراین بهترین راهکاری که در این زمینه می‌توانید انجام دهید این است که کار ماینینگ را به مدت طولانی انجام دهید و سپس هزینه‌های مربوط به برق و تجهیزات خود را جبران کنید.

در نهایت می‌توانید با سختی کم و نگهداری آن‌ها را تا زمان افزایش قیمت داشته باشید. کاری که همه شرکت‌های بزرگ برای ماینینگ انجام می‌دهند. در واقع این افراد در هر دقیقه و هر ثانیه از کار خود، خود را متعهد به پیشرفت در این زمینه می‌کنند و به همین دلیل هم هست که ماینرها به عنوان یکی از اصلی ترین بخش ها برای ماینینگ ارز دیجیتال شناخته شده اند و روز به روز هم در حال پیشرفت هستند.

ماین کردن رمرزارزها

ماین کردن رمزارزها در ابتدا یک کار فانتزی بود که با یک رایانه ساده انجام می‌شد. گیک‌ها و نردها به چشم سرگرمی به آن نگاه می‌کردند و با بیت کوین‌های ماین شده به فروشگاه‌ها می‌رفتند و خرید می‌کردند.

قضیه پیتزا بیت‌کوین خودش به خوبی نشان دهنده همین نوع نگاه به بیت کوین است. 22 می 2010 لازلو هانیچز ده هزار بیت کوین که دست کم بخشی از آن را ماین کرده بود را خرج دو عدد پیتزا کرد.

در سال 2009 ماینرها فهمیدند اگر چند رایانه را به هم دیگر پیوند بزنند! مقدار پاداش از هر بلوک که آن زمان 50 بیت کوین بود سریع‌تر به دست می‌آید. از طرفی درجه سختی مسئله‌های صفر و یک هم خیلی پایین بود و هنوز دستگاه‌های خانگی خیلی خوب ماین می‌کردند.

در اکتبر 2010، وقتی همه CPU‌های دنیا با همدیگر زورشان به شبکه بیت کوین نرسید، امکان جدیدی در اختیار ماینرها قرار گرفت و آن استفاده از GPU یا کارت گرافیک بود.

سختی مسئله‌هایی که دستگاه‌های ماینر باید حل می‌کرد بیشتر شده بود بنابراین زنان و مردان ماینر به بازار کارت‌های گرافیک هجوم آوردند. ماینینگ با این روش احتیاجی به دانش فنی خاصی نداشت اما اشکال این جا بود که بازار خیلی زود اشباع شد و جمعیت ماینرها بر روی زمین به شدت گسترش پیدا کرد.

ورود ماینرهای ASIC

اما این ابتکار هم مدت زمان محدودی دوام آورد. اشتهای سیری ناپذیر ماینرها برای کسب بیت کوین و آلت‌کوین‌ها با این پیش غذاهای کوچک کم نمی‌شد.

از همین رو سال 2013 با تولید دستگاه‌های ماینر جدیدی به نام ASIC همراه شد. این دستگاه‌ها که در واقع نسل دوم مدارهای مجتمع بودند این بار به صورت خاص برای ماینینگ بیت کوین طراحی شده بودند.

این پیشرفت جدید اگر چه برای مدتی کام استخراج کنندگان را شیرین کرد اما به زودی معلوم شد دوران ماینینگ خانگی به سر آمده و نوبت به ماینینگ صنعتی رسیده است.

از این تاریخ به بعد کم کم دستگاه‌های ماینر گران و گران‌تر شدند و مردان و زنان ضعیف این عرصه خیلی زود جایشان را به ثروتمندان و غول‌ها دادند. از آن روز بازار ماینینگ توسط شرکت‌هایی مثل بیت مین و بیت فیوری که خودشان تولید کننده دستگاه‌های ماینر ASIC بودند تسخیر شدند.

آن‌ها با ثروت حاصل از فروش دستگاه‌ها تا می‌توانستند فارم های بزرگ ساختند، دستگاه‌های بیشتری در آن‌ها مستقر کردند و با سود ماینینگ مغزها را به کار گرفتند تا هر چند ماه یکبار دستگاه‌های جدیدتر و بهینه‌تری را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

با این حال خیلی‌ها معتقدند ماینینگ رمزارز ها تازه شروع شده و هنوز راه درازی باقی است. این یعنی هنوز فضا برای رقابت، خلاقیت و از همه مهم‌تر کسب درآمد باز است.

در دو سال اخیر علی رغم غلبه دستگاه‌های ASIC توسعه دهندگان، اپلیکیشن های جدیدی برای ماینینگ آلت‌کوین‌ها بر پایه تلفن همراه طراحی کرده‌اند. حتی تلویزیون‌ها، شوفاژها و دوچرخه‌هایی ساخته شده‌اند که شما را درگیر فرایند ماینینگ نمی‌کنند بلکه فقط کافی است از آن‌ها استفاده کنید.

بشر همیشه در جستجوی گنج بوده است. زمانی مس و مفرغ و اسب و گندم و طلا گنجینه‌های بشر بودند و حالا بیت کوین و اتریوم و دارایی‌های دیجیتال به گنج تبدیل شده‌اند. برای یافتن و تصاحب گنجینه‌ها همیشه احتیاج به گنج یاب داشته‌ایم. گنج‌یاب‌های فعلی دستگاه‌های ماینر هستند که در طول 10 سال گذشته رشد داشته‌اند و به زنان و مردان ماینر اجازه داده‌اند که صاحب گنج شوند.این دستگاه‌ها زمانی با یک CPU ساده کار می‌کردند اما اکنون نیازمند داشتن چندین مدار مجتمع مخصوص در کنار همدیگر هستند. این روند همچنان ادامه دارد و خلاقیت و نوآوری‌های جدید بدون شک در انتظار ماینینگ و ماینرها هستند.

دستگاه‌های بیت کوین که امکان استخراج دارند

در حال حاضر تنها دستگاه هایی که با نام ASIC شناخته می‌شوند، امکان استخراج بیت کوین را دارند. به جز بلاک اولیه بیت کوین به نام genesis block که توسط سازنده بیت کوین بنام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده‌اند، باقی بیت کوین‌ها توسط ماینرها تولید شده‌اند.

با نبود ماینرها، بیت کوین‌ها از بین نمی‌روند و همچنان قابلیت استفاده را دارند. اما دیگر قابلیت تولید بیت کوین وجود نخواهد داشت.

بر اساس پروتکل اصلی بیت کوین ،تعداد کلی بیت کوین ها 21 میلیون است که تا کنون 17،7 میلیون بیت کوین استخراج شده است.

اما حتی در زمانی که استخراج بیت کوین‌ها به اتمام برسد نیز ماینرها وظیفه تایید تراکنش‌های شبکه بیت کوین را بر عهده خواهد داشت.

در کل استخراج بیت کوین نیاز به سه مرحله دارد :

• خرید یک دستگاه ماینر متناسب با بودجه مورد نظر
• برخورداری از یک کیف پول امن برای ذخیره نمودن بیت کوین ها
• وصل شدن به یک استخر به منظور شروع عملیات استخراج

نکته: ممکن است امروزه نیز با آگهی‌هایی با عنوان کسب بیت کوین با استفاده از سیستم رایانه شخصی و یا تلفن همراه مواجه شوید، که باید بدانید ورود به این موضوع بدون در اختیار داشتن سیستم های حرفه‌ای، کاملا غیر منطقی است و بجز ضرر و زیان چیزی متوجه شما نخواهد بود.

فاکتورهای مهم برای خرید ماینر

 برای شناخت یک ماینر به دانشتن چه مواردی نیاز است؟ توان یک ماینر چگونه سنجیده می‌شود؟برای خرید یک ماینر، چه مواردی را باید در نظر گرفت؟
برای خرید ماینر فاکتورهای بسیاری را باید مد نظر قرار داد از جمله: اندازه، وزن، مصرف برق، حرارت خروجی، صدای خروجی، هوای مصرفی، مصرف برق و … .

اما بیش از هر چیزی 4 مورد اصلی برای انتخاب یک دستگاه ماینر وجود دارد که در ادامه بدان ها خواهیم پرداخت :

 1. قدرت دستگاه : قدرت دستگاه به معنی توان محاسباتی دستگاه است که با واحدی به نام هش اندازه گیری میشود.با فرض ثابت بودن دیگر المان ها، هرچه هش یک دستگاه بیشتر باشد، میزان درآمد حاصله بیشتر خواهد بود.
 2. مصرف برق: مصرف برق به معنی هزینه است، هرچه مصرف برق بالاتر، هزینه بیشتر .یکی از فاکتورهای بسیار مهم در استخراج بیت کوین ريال هزینه برق در کشور میزبان است. به همین است که یک کشور قطب استخراج بیت کوین است و در کشوری دیگر، ماینِ بیت کوین صرفه اقتصادی ندارد.
 3. قیمت: هرچه مدل دستگاه جدید تر باشد، امکانات بیشتری را در اختیارتان قرار خواهد داد. اما به همین میزان قیمت بیشتری را برای خرید آن باید صرف نمایید. اما این بدان معنی نیست که به محض ورود دستگاه‌های جدید، دستگاه‌های قدیمی کارایی خود را از دست می‌دهند. برعکس، بر اساس استراتژی‌های بازار بیت کوین در برخی موارد کارایی دستگاه‌های قدیمی از دستگاه‌های جدید بالاتر است.
 4. بررسی درآمد دستگاه: به منظور تخمین درامد دستگاه خود میتوانید از ماشین حساب سایتهایی که بدین منظور طراحی شده اند ،کمک بگیرید.
  در سال 2009 که آغاز کار استخراج بیت کوین بود ،پاداش استخراج هر بلاک ،در حدود 50 بیت کوین بود. این رقم در سال 2012 به 25 بیت کوین کاهش یافت.

با توجه به اینکه میزان پاداش استخراج بیت کوین هر 4 سال یکبار کاهش پیدا میکند و به نصف میرسد ،تا سال 2020 این میزان به 6.25 بیت کوین می‌رسد.

عدم شناسایی یکی از هش بردها

هش برد مهم ترین قسمت یک ماینر است و عدم شناسایی یکی از هش برد ها میتواند ضرر مالی زیادی وارد کند. عامل این مشکل می‌تواند مشکل از کابل‌های دیتا،آسیب‌دیدگی هش برد یا کنترل برد باشد. در این بخش از آموزش تعمیر هش برد ماینرها به راهکارهای حل این موضوع می‌پردازیم.

راهکارهای احتمالی:

کابل‌‌های دیتا (فلت): دستگاه ماینر را خاموش کرده، کابل‌های دیتا را خارج نموده و مجدداً وصل کنید؛ یا اینکه کابل‌‌های سیگنال را تعویض کنید.

آسیب‌دیدگی هش برد: هش بردها دارای قطعات بسیار ظریف و حساسی هستند که تعمیر آن‌ها نیازمند داشتن دانش و تجربه در این زمینه‌اند شما می‌توانید برای تعمیر هش برد دستگاه خود به کارشناسان این حوزه مراجعه کنید.

آسیب‌دیدگی برد کنترل: برای تعمیرات به کارشناسان این حوزه مراجعه کنید.

عدم شناسایی هیچ‌یک از سه هش برد دستگاه

عدم شناسایی هیچ‌یک از سه هش‌برد می‌تواند ناشی از مشکلات نرم‌افزاری، مشکل هش‌بردها یا مشکل کنترل برد باشد. در این قسمت از آموزش عیب یابی هش برد ماینر به راهکارهایی می‌پردازیم که توسط شما قابل انجام است.

راهکارهای احتمالی:

مشکل نرم‌افزاری: دستگاه را ریست کنید. نحوه ریست کردن را اینجا بخوانید. فریمور (Firmware) را ارتقا داده (آپگرید کنید) یا آن را Reburn کنید.

آسیب‌دیدگی کنترل برد: به آموزش عیب یابی و تعمیر کنترل برد مراجعه کنید یا برای تعمیرات ماینر به کارشناسان با تجربه مراجعه کنید.

آسیب‌دیدگی هش بردها: برای تعمیرات به کارشناسان این حوزه مراجعه کنید.

مشکل چیپ: هر هش برد از تعداد زیادی چیپ asic تشکیل شده است که مشکل در یکی از آن‌ها می‌تواند از کارایی سیستم بسیار بکاهد چند مورد از راهکارهای این مشکل در ادامه ذکر شده است:

 • کوچک بودن عدد چیپ (مگاهش بر ثانیه)
 • نشان دادن کاراکترهای xx یا – به‌‌جای عدد در قسمت Miner Status

راهکارهای احتمالی:

مشکل نرم‌افزاری: دستگاه ماینر را ریست کنید. نحوه ریست کردن را اینجا بخوانید.
را ارتقا داده یا آن را Reburn کنید.

مشکل منبع تغذیه برق: منبع تغذیه را تعویض کنید.

مشکل مربوط به پورت کنترل برد: پورت را تعویض کنید.

آسیب‌دیدگی هش بردها: برای تعمیرات به مراکز خدمات مجاز مراجعه کنید.

مشکل هش‌ریت پایین

پایین آمدن هش ریت نگران کننده ترین مشکل برای صاحبان فارم ها و دستگاه‌های ماینینگ است. در این بخش از آموزش عیب یابی و تعمیر هش برد انت ماینر علل و راهکارهای مشکل هش ریت پایین را بررسی می‌کنیم.
در ارتباط با این مشکل یکی از حالت‌های زیر رخ می‌دهد:

 • هش‌ریت دستگاه ماینر، کمتر از حد انتظار است.
 • بعضی بردها، اصلاً هش‌ریت را نشان نمی‌دهند. بعضی بردها، هش‌ریت 0 دارند.
 • هش‌ریت یکی از بردها، بسیار کمتر یا بسیار بیشتر از هش‌ریت دو برد دیگر است.

راهکارهای احتمالی:

مشکل نرم‌افزاری: دستگاه ماینر را ریست کنید. 

مشکل منبع تغذیه برق: منبع تغذیه را تعویض کنید.

مشکل پورت روی کنترل برد: پورت را تعویض کنید.

آسیب‌دیدگی هش بردها: برای تعمیرات یک مرکز خدمات مجاز مراجعه کنید.

اشتباه نشان دادن فرکانس هر سه برد و هش ریت 0 به طور همزمان

مشکل در فریمور میتواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. و فرکانس اشتباهی مانند ۴۰۰ نشان داده می‌شود. در ادامه راه حل‌های مربوط به این مشکل را بررسی می‌کنیم.

راهکار احتمالی:

فریمور را ارتقا دهید.

نشان داده نشدن ماینر در pool با وجود هش ریت نرمال

در این حالت LStime مقدار Never را نشان می‌دهد اما هش ریت نرمال است. در این قسمت از آموزش عیب یابی تعمیر هش برد انت ماینر راهکار این مورد را بررسی می‌کنیم.

راهکار احتمالی:

مشکلات اتصال به استخر(Pool): استخر دیگری را امتحان کنید.

هش‌ریت صفر و عدم برقراری ارتباط با Pool

گاهی مشکلات نرم‌افزاری و یا آسیب‌دیدن هش برد ها میتواند سبب هش‌ریت صفر و عدم برقراری ارتباط با Pool شود راه‌حل‌های این مشکل در ادامه آمده است.

راهکارهای احتمالی:

مشکل نرم‌افزاری: دستگاه ماینر را ریست کنید. فریمور را ارتقا دهید.

آسیب‌دیدگی هش بردها: برای تعمیرات به کارشناسان این حوزه مراجعه کنید.

نمایش اعداد منفی یا ‘-’ در قسمت دما

راهکارهای احتمالی:

آسیب‌دیدگی فن: فن را تعویض کنید یا برای تعمیرات به مراکز مجاز مراجعه کنید

مشکل پورت روی کنترل برد: پورت را تعویض کنید.

آسیب‌دیدگی هش برد:برای تعمیرات به سایت هش‌بان مراجعه کنید.

دمای بیش از حد با توجه به لاگ (log)

همواره لاگ دستگاه‌های خود را چک کنید تا از کارکرد صحیحشان مطمئن شوید. در ادامه به چند مورد از راهکارهای دمای بیش از حد با توجه به لاگ (log) خواهیم پرداخت.

راهکارهای احتمالی:

نصب نادرست فن: فن را مجدداً نصب کنید.

آسیب‌دیدگی فن: فن را تعویض کنید یا برای تعمیرات به سایت هش‌بان مراجعه کنید.

انسداد جریان هوا: فن را تمیز کنید.

دمای اتاق بالا: دمای اتاق را کاهش دهید.خرابی دستگاه به دلیل گرما: برای تعمیرات به سایت Dr.board مراجعه کنید.

بخشی از ویدئو آموزشی

راهنمای تعمیرات هش برد

 • apw9 apw9 + یک psu با قدرت بالا با 2 ورودی AC تک فاز و 2 است.

 • خروجی‌های DC.

1: 14.5v-21v ولتاژ خروجی قابل تنظیم ، حداکثر جریان 170A

2: ولتاژ 12 ولت خروجی ثابت، حداکثر جریان 12A

طرح صفحه مدار به طور عمده به:

 • 1A – اولین ورودی AC و مدار EMI

 • 1B – مدار PFC و MOS

 • مدار کمکی 1C – 12V و مدار VCC

 • 2A – دومین ورودی AC و مدار EMI

 • 2B – مدار PFC و MOS

 • مدار کمکی 2C – 12V و مدار VCC

 • پورت خروجی 2D – 12V و پورت ارتباطی PIC

قسمت‌های آسیب پذیر PSU عبارتند از:

 • فیوز، MOS، پل یکسوساز

نمودار مدار دقیق‌تر در سند برای ارائه شده است .

 

*****************************

این نسخه شامل نمودار شماتیک مدار اصلی و جهت سیگنال تراشه و معرفی ولتاژ است.

مروری اساسی:

برد تک هش Antminer T17e در مجموع از 78 تراشه هش استفاده می کند ، مدل “BM1396” است و جهت سیگنال به ترتیب از U1 به U78 منتقل می‌شود.

جهت سیگنال:”CLK / CO / BO / RST”، منتقل شده از U1 به U78 ،”RI” از U78 به U1 منتقل می‌شود.

همچنین از 5 نقطه تست برای آزمایش و نگهداری عبور می‌کند.

پنج نقطه آزمون عبارتند از: CLK-CO-RI-BO-RST

(لطفا توجه داشته باشید: محل نقاط تست در دامنه‌های مختلف ولتاژ نیز متفاوت است، لطفا به یادداشت‌های تصویر مراجعه کنید)

کل برد دارای 78 تراشه است که به 13 دامنه ولتاژ تقسیم شده است و هر حوزه ولتاژ شامل 6 تراشه است.

در همان زمان ، ما یک نمودار مدار دقیق تر را برای مرجع ارائه می‌دهیم:

آموزش تصویری بازرسی و تعمیر هاشبورد، نمونه مدل: S9

(روش‌های تشخیص و تعمیر اکثر معدنچیان در Antminer اساساً یکسان است)

ابزارهای مربوط به نگهداری:

 • نسخه جدید دستگاه تست چند منظوره

 • ابزار قلع تراشه

 • ژل ترموست رسمی – 220 گرم
 • و … .

مروری اساسی:

برد تک هش Antminer S17e در مجموع از 135 تراشه هش استفاده می کند ، مدل “BM1396” است و جهت سیگنال به ترتیب از U1 به U135 منتقل می‌شود.

جهت سیگنال: “CLK / CO / BO / RST”، منتقل شده از U1 به U78 ،”RI” از U135 به U1 منتقل می‌شود.

کل برد دارای 135 تراشه است که به 15 دامنه ولتاژ تقسیم شده است و هر حوزه ولتاژ شامل 9 تراشه است.

همچنین از 5 نقطه تست برای آزمایش و نگهداری عبور می کند

پنج نقطه آزمون عبارتند از: CLK-CO-RI-BO-RST

(لطفا توجه داشته باشید: محل نقاط تست در دامنه های مختلف ولتاژ نیز متفاوت است ، لطفا به یادداشت های تصویر مراجعه کنید)

در همان زمان، ما یک نمودار مدار دقیق تر را برای مرجع ارائه می‌دهیم:

(روش‌های تشخیص و تعمیر اکثر معدن‌چیان در Antminer اساساً یکسان است)

تخته‌های هش Antminer S9 و S9i یکسان هستند و روش‌های نگهداری نیز همانند

این نسخه شامل نمودار شماتیک مدار اصلی و جهت سیگنال تراشه و معرفی ولتاژ است.

مروری اساسی:

برد تک هش Antminer S9 در مجموع از 63 تراشه هش استفاده می کند ، مدل “BM1387” است و جهت سیگنال به ترتیب از U1 به U63 منتقل می‌شود.

S9 Hashboard در کل 21 دامنه ولتاژ دارد و هر حوزه ولتاژ شامل 3 تراشه است. بین دامنه های ولتاژ اختلاف ولتاژ وجود دارد ، اگر تفاوت غیر عادی باشد ، تابلو هش کار نمی کند

از 5 نقطه آزمون برای بازرسی و نگهداری استفاده می‌کند.

پنج نقطه آزمون عبارتند از: CLK / CO / RI / RST / BO

سخن پایانی

اگر به دنبال شغلی پر سود و پربازده می گردید ، مابه شما تخصص در زمینه تعمیرات ماینر را پیشنهاد میکنیم و باید بدانید که در آینده‌ای نه چندان دور سود زیادی نصیبتان خواهد شد. چراکه امروزه حرف از استخراج بیت کوین و استفاده از ماینر در بین مردم زیاد شده و به نوعی استخراج بیت کوین در بین افراد جامعه فراگیر شده است. از این رو اگر شما بتوانید در هر زمینه‌ای که احساس می‌کنید جامعه در آن به شما نیاز دارد فعالیت کنید، قطعا آینده شغلی مناسبی برای خود به وجود آورده‌اید.

شرکت دکتربرد ضمن آرزوی بهترین ها برای شما کاربران عزیز ،امیدوار است اطلاعات مفیدی را در باب تاریخچه ونحوه استخراج بیت کوین در اختیارتان قرار داده باشد .

همچنین مفتخریم به عرضتان برسانیم . شرکت فنی مهندسی دکتر برد ضمن ارائه باکیفیت ترین خدمات تعمیراتی دستگاه های ماینر (هش برد، پاور ،کنترل برد) زیر نظر مهندسین خبره. شروع کلاسهای خود را در مبحث آموزش تعمیرات ماینر اعلام می‌دارد.

کلاسهای تخصصی این دوره به صورت‌های خصوصی و نیمه خصوصی و غیر حضوری برگزار می‌شوند.

کارشناسان ما ۲۴ ساعته آنلاین ، جهت مشاوره در خدمت شما عزیزان می باشند. برای اطلاع از شهریه دوره ها و تخفیفات کوتاه مدت جشنواره با مشاورین دکتربرد تماس بگیرید.

اموزش تعمیرات هش برد در شرکت فنی مهندسی دکتربرد

همچنین می‌توانید در دوره‌ آموزش تعمیرات موبایل، دوره آموزش اسپیلت و کولرگازی، دوره آموزش تعمیرات و نصب پکیج دیواری، دوره آموزش لوازم خانگی و دوره آموزش تجهیزات پزشکی شرکت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

 1. admin3 گفته؛
  09:49 1400/09/18

  سلام وقتتون بخیر
  لطفا با شماره ۰۹۱۹۵۴۰۵۸۹۵ در ساعات اداری تماس بگیرید تا انشالله مشکل حل شود

 2. مهدی گفته؛
  10:12 1401/05/31

  سلام. من تو دوره تعمیرات ماینر دکتر برد شرکت کردم.. قسمت پاورهای معمولی رو جناب اقای مهندس عسگرزاده به صورت واقعا کاربردی و فوق العاده قوی تدریس کردن و بینظیر بود…ولی قسمت هشبردها فقط s9j رو اموزش دادید ولی من به خاطر تعمیر هشبرد ebang مراجعه کردم و وقت نشد لطفا اگر در رابطه با هشبرد ebang تصویر یا فیلم یا اطلاعاتی در مجموعه هست لینکش رو لطف کنید و هشبرد m3 حتی اگه یه عکس حاوی اطلاعات هشبرد و مقدار ولتاژ و مقدار مقاومت نقاط تست هم ارایه بشه لطف بزرگی هست و کار راه انداز… با تشکر

  • masoud heydarian گفته؛
   11:22 1401/06/05

   سلام درود بر شما
   لطفا به همون خطی که مشاورتون بودن پیام بدید آپدیت فیلم و عکس های دوره ماینر موجود هست و هنرجوهای عزیز میتونن از اطلاعات جدید استفاده کنن

enemad-logo
کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن