تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

انواع سیستم خنک کننده دستگاه ماینر

انواع سیستم خنک کننده ماینر

با برگزاری دوره آموزش تعمیرات ریگ ماینینگ و دوره آموزش تعمیرات ماینر مجموعه فنی و مهندسی دکتربرد به شما در شناخت بیشتر ماینر و تعمیرات آن کمک خواهد کرد. در پایان این دوره ها، مدارک مادام العمر و گواهینامه‌ی معتبر دریافت می‌کنید؛ که پشتوانه ای در ورود بلامانع شما به بازارکار بدون نیاز به سابقه کاری خواهد بود. در صورت تمایل به شرکت در این دوره ها یا کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.

سیستم خنک کننده ماینر

کنترل و کاهش دما و تهویه هوا یکی از مهم‌ترین دغدغه های استخراج ارز دیجیتال می‌باشد، که با توجه به تعداد دستگاه‌ها و شرایط جغرافیایی و آب و هوا از روش های مختلفی می‌توان استفاده نمود که البته در این میان بودجه درنظر گرفته شده برای این کار نیز سرنوشت ساز خواهد بود . فراموش نکنید خنک نگه داشتن دستگاه ماینر و تهویه مناسب هوا باعث افزایش عمر دستگاه ماینر می‌شود.

در صورتیکه تعداد ماینرهای بکار گرفته شده پایین باشد به احتمال زیاد فن‌های تعبیه شده بر روی ماینر جهت خنک نگه داشتن دستگاه کفایت می‌کنند.

ولی اگر بخواهیم تعداد بالایی از ماینرها را در کنار هم روشن نماییم برای جلوگیری از آسیب خوردن دستگاه‌ها و کاهش راندمان آن‌ها، باید یک سیستم خنک کننده مناسب در نظر بگیریم. در ادامه به معرفی برخی از سیستم‌های خنک کننده معمول برای این کار می‌پردازیم .

سیستم‌های کامپیوتری خصوصا سیستم‌هایی که از آن‌ها برای ماینینگ استفاده می‌شود، باید دارای سیستم خنک کننده مناسبی نیز باشند.

انواع خنک کننده دستگاه ماینر

فن خنک کننده

یکی از بهترین روش‌های خنک کنندگی دستگاه‌های ماینر، فن خنک کننده یا aricooler است. در این نوع تکنولوژی که برای مصارف غیر حرفه‌ای نیز به کار می‌رود، یک قسمت فن روی هسته اصلی پردازنده سوار می‌شود و قسمت دیگر روی دستگاه متمرکز است. با این روش می‌توان علاوه بر فن‌های نصب شده روی دستگاه، فن اضافه به سیستم آورد.

می‌توانید از فن با سایز‌های مختلف در محیطی که سیستم‌ها را قرار می‌دهید، استفاده کنید اما باید به خاطر داشته باشید که هر فن به خودی خود نیز مصرف برق دارد. به طور مثال هر فن از ۵KW تا ۱۵KW مصرف ماهیانه خواهد داشت.

سیستم واتر کولینگ

این سیستم‌ها یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های خنک کننده ماینرها هستند به صورتی که دقیقا شبیه به سیستم خنک کننده موتور خودرو کار می‌کنند.

البته هزینه راه اندازی این سیستم کمی بیشتر از فن خنک کننده است. سیستم به شکلی است که یک مخزن مایع، سینک خنک کننده و لوله های انتقال روی آن قرار دارد و همواره در این لوله ها مایع خنک کننده در گردش است.

سیستم خنک کننده روغن مینرال

برای حرفه‌ای‌ها و مصارف دستگاه‌های بالا، سیستم خنک کننده روغن مینرال یکی از بهترین روش‌های ممکن حال حاضر است. در این نوع روش روغن مینرال که روغنی بدون خاصیت رسانایی است برای خنک کنندگی استفاده می‌شود.

در این حالت باید یک آکواریوم را از مایع روغن پر کنیم و دستگاه را در آن قرار دهیم. به دلیل خاصیت نارسانایی بودن مشکلی برای قرار دادن دستگاه ماینر درون روغن به وجود نمی‌آید. بنابراین می‌توانید صدای دستگاه را با این روش کمتر کنید و نیز مصرف آن را بهینه تر کنید. برای اورکلاک کردن دستگاه ماینر نیز استفاده از روغن مینرال بسیار مناسب است.

نکاتی در مورد سرمایش مناسب مزارع ماینر

انواع سیستم های خنک کننده ماینر

  • برای سرمایش مناسب سیستم‌ها در مراکز اطلاعات داده‌ها بهتر است از فن‌هایی سرمایشی پر سرعت استفاده کنید. اگر از فن‌های کم سرعت استفاده می‌کنید، آنها را با فن‌هایی که دارای سرعت و قدرت بالایی می‌باشند، جایگزین نمایید.
  • وجود گرد و غبار می‌تواند صدمات جدی به سیستم‌های شما برساند. بنابراین از فن های قوی برای دور کردن گرد و غبار از مرکز استخراج بیت کوین خود استفاده کنید.
  • در بیشتر مراکز اطلاعات داده‌ها دمای مناسب بین ۲۰ الی ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. با توجه به شرایط و مساحت مرکز و تعداد سیستم‌های کامپیوتری خود، دمای مناسب مزرعه‌ی ماینر خود را تامین کنید.
  • ممکن است دمای برخی از قطعات کامپیوتری بیشتر از قسمت‌های دیگر سیستم افزایش پیدا کند. باید به این نکته توجه کنید که دمای این قطعات را تحت کنترل داشته باشید و از داغ شدن بیش از اندازه‌ی دمای آنها جلوگیری به عمل بیاورید.
  • با توجه به شرایط مزرعه، می‌توانید برای کاهش میزان مصرف انرژی، از فن‌هایی که دارای سرعت و قدرت کمتری هستند استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از افزایش هزینه‌های سرمایشی از فن‌های چند سرعته استفاده کنید. چند سرعته بودن فن این امکان را فراهم می‌کند تا با توجه به شرایط مختلف از اثر سرمایشی فن به میزان نیاز استفاده شود.

روش‌های سرمایشی و تجهیزات خنک کننده ماینر

این امروزها به کارگیری واتر کولینگ ماینر و سرمایش ایمرسیون روش‌هایی هستند که کاربران بسیاری از این روش برای تامین سرمایش در مزارع ماینر خود استفاده می‌کنند. در واتر کولینگ ماینر از آب یا روغن خنک کننده برای کاهش دمای قطعات سخت افزاری استفاده می‌شود. در سرمایش ایمرسیون نیز قطعات در مایع خنک کننده غوطه‌ور می‌شوند.

از مزیت‌ این روش‌ها، تامین سرمایش مناسب است؛ که باعث ایجاد سرو صدای اضافه در محیط نمی‌شوند. با این وجود، به کارگیری آنها در بسیاری از مناطق هنوز جا نیفتاده است. پیش بینی می‌شود که در مراکز اطلاعات داده، این فناوری‌ها به زودی جایگزین فن‌های دمنده شود.

همانطور که قبلاً ذکر شد محیطی که از آن به عنوان مرکز استخراج‌ بیت ‌کوین استفاده می‌کنید، حتماً باید دارای تهویه‌ی عالی باشد تا از ورود گرد و غبار به فضای داخلی مرکز جلوگیری شود. امروزه بیشتر مرکزهای حرفه‌ای مزارع ماینر دارای پنجره‌ها یا دریچه‌هایی هستند که امکان خروج گرد و غبار را از فضای مرکز فراهم می‌کنند.

از لحاظ جغرافیایی مناطق کوهستانی و کرانه‌ی رودخانه‌ها به صورت طبیعی دارای دمای پایین‌تری هستند. در واقع هر چقدر که ارتفاع یک منطقه بیشتر باشد؛ به همین سبب بهتر است هنگام انتخاب منطقه و محل تاسیس مرکز استخراج بیت کوین خود، مکانی را انتخاب کنید که از لحاظ جغرافیایی در ارتفاع بالاتری باشد. به این ترتیب دمای هوا به صورت طبیعی پایین‌تر خواهد بود.

در آخر باید گفت که در مزارع ماینر، توجه به شناسایی منابع تولید گرما و کنترل آنها، مهم است. هنگامی که از سیستم‌های کامپیوتری خود استفاده نمی‌کنید، حتماً باید آنها را خاموش نمایید. علاوه بر این، نظافت سیستم‌های کامپیوتری به همان اندازه اهمیت دارد. تمیز کردن مکرر و به موقع سیستم‌های کامپیوتری خود پاک کردن گرد و غبار آنها، از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری می‌کند. برای این کار، مکنده‌های هوا که گرد و غبار و ذرات ریز را از داخل سیستم‌های کامپیوتری می‌زدایند، مناسب بوده؛ و نقش مهمی درافزایش طول عمر و بهبود عملکرد سیستم‌ها دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نوشته قبلی

مدار الکتریکی آشکار ساز حضور گوشی موبایل

نوشته بعدی

نحوه سرویس و نگهداری ماینر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =

سبد خرید
ورود

10 − 9 =

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
برچسب محصولات
enemad-logo