دوره آموزش تعمیرات یخچال و فریزر

توضیحات

دوره آموزش تعمیرات یخچال و فریزر

شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات یخچال و فریزر به یک متخصص حرفه‌ای تبدیل شوید. دوره‌های آموزشی مجتمع فنی و مهندسی دکتر برد به گونه‌ای برگزار می‌شوند که کارآموز بتواند بلافاصله پس از گذراندن دوره وارد بازار کار شود و دیگر نیازی به کسب تجربه یا شاگردی برای یاد گرفتن کار نداشته باشد. پس شما بعد از شرکت در این دوره آموزشی می‌توانید بلافاصله از طریق تعمیرات یخچال و فریزر شروع به کسب درآمد کنید.

برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

لیست قیمت دوره آموزش تعمیرات یخچال فریزر

 • کلاس حضوری 1.500.000 تومان
 • مدت زمان کلاس 15 ساعت

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیرات یخچال و فریزر

 1. آموزش نحوه عملکرد تولید سرمایش در ساید و یخچال و توضیح سیکل تبرید
 2. آموزش و معرفی اجزای سیکل تبرید و نحوه عملکرد آن ها
 3. آموزش سنسور ترمودیسک
 4. معرفی لوله مویی، فیلتر درایر، کندانسور، اواپراتور
 5. معرفی و عیب یابی کل خطا ها و ارور های ساید
 6. آموزش عملکرد دیفراست در یخچال های دارای سیستم دیفراست
 7. آموزش بستن مدار یخچال توسط ترموکوپل و تایمر دیفراست در آموزش تعمیرات یخچال ساید
 8. آموزش عیب یابی خرابی انواع فن
 9. آموزش انواع فن اواپراتور، نحوه عملکرد وعیب یابی آن ها
 10. آموزش و معرفی عملکرد میکروسییچ لای درب ساید و یخچال
 11. آموزش عیب یابی عدم سرمایش یخچال و مراحل عیب یابی
 12. آموزش عیب یابی سرمایش کم قسمت فریزر و یخچال و مراحل عیب یابی
 13. آموزش تعویض گسگت یا لاستیک دور درب ساید و نحوه تراز دستگاه
 14. آموزش کار با مولتی متر و نحوه اندازه گیری کمیت های الکتریکی با مولتی متر
 15. معرفی و آموزش نحوه تست سیم کشی یا مسیر اتصالات سیم کشی یخچال و عیب یابی آن
 16. معرفی عملکرد سیستم دیفراست در ساید و نحوه تست قطعات و عیب یابی آن ها
 17. آموزش عیب یابی عدم سرمایش در ساید های تک اواپراتور
 18. آموزش عیب یابی عدم سرمایش در ساید های دو اواپراتور
 19. آموزش نحوه عملکرد یخساز در ساید
 20. آموزش کلی لوازم و قطعات داخلی و کارایی ساید
 21. معرفی مفهوم هات لاین و کلد لاین و نحوه مسیر یابی آن ها روی یخچال و ساید
 22. معرفی انواع کمپرسور (خطی و غیر خطی) نحوه راه اندازی و استارت کمپرسور
 23. معرفی عملکرد دمپر در دستگاه های تک اواپراتور و نحوه عیب یابی آن ها و بررسی ایرادات مربوطه
 24. معرفی برد ساید و پیدا کردن سوکت های ورودی و خروجی دستگاه
 25. آموزش نحوه عیب یابی هیتر یا المنت اواپراتور
 26. معرفی شیر برقی در ساید و نحوه عملکرد آن و بررسی خرابی های شیر برقی
 27. آموزش عیب یابی شلنگ های ارتباطی مسیر آبریز و یخساز و توضیح فیتینگ
 28. آموزش عیب یابی قسمت واتر تانک و آبریز ساید و بررسی ایراد های مربوطه
 29. معرفی و بررسی انواع ایرادات قسمت یخساز
 30. کار با سنسور های ساید و تست انواع سنسور

تفاوت شرکت فنی و مهندسی دکتر برد با سایر آموزشگاه‌ها

از ابتدا شرکت دکتر برد تمایل داشته که تمامی کلاس‌ها در محیطی کاملا حرفه‌ای و به صورت عملی برگذار شود. بر خلاف سایر آموزشگاه‌های حال حاضر که بیشتر محیطی تئوری دارند، ما از روز اول شما را با کار عملی به صورت فیزیکی آشنا می‌کنیم.

کارشناسان ما علاوه بر آموزش مباحث اصلی و تخصصی، به شما مهارت‌هایی نظیر ارتباط با مشتری، هزینه قطعات و خرید قطعات از داخل و خارج کشور را آموزش می‌دهند.

دکتر برد ارائه‌دهنده مدارک بین‌المللی و داخلی

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد علاوه بر مدارکی اعم از (فنی حرفه‌ای، مدرک رسمی دکتر برد و …) که توسط سایر آموزشگاه‌ها ارائه می‌شود، مدارک داخلی و بین المللی دیگری شامل مدارک صادره از وزارت دفاع، آدیسو که مورد تایید کشور چک هست و … را نیز در صورت اتمام دوره‌ی آموزشی به هنرجو ارائه می‌کند.

Previous
Next

خوابگاه دانشجویی مجموعه دکتر برد

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد برای اسکان دانشجویانی که از شهرهای دیگر به مجموعه دکتر برد می‌پیوندند، خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته است که نزدیک ترین مسیر را به شرکت دارند.

از خصوصیات این خوابگاه ها می توان موارد به موارد زیر اشاره کرد:

سوالات متداول

شما در این دوره تعمیرات یخچال و فریزر را آموزش می‌بینید و به صورت عملی با این نوع تعمیرات آشنا می‌شوید.

در صورت اتمام دوره به فن آموز مدارک داخلی(فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر دکتربرد) و بین المللی(صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد.

دوره‌های دکتر برد به سه صورت حضوری، غیرحضوری و مجازی برگذار می‌شود، این آموزش‌ها در قالب عملی ارائه شده و تضمین می‌کند پس از اتمام دوره شما توانایی کسب درآمد از مهارت آموخته شده را خواهید داشت.

توضیحات بیشتر

بازار کار و آینده شغلی تعمیرات یخچال چگونه است؟

استفاده و کاربرد بالای یخچال های خانگی باعث به وجود آمدن خرابی و مشکلاتی در آنها خواهد شد. همچنین بالا بودن قیمت و حجم زیاد آنها سبب افزایش دقت در تعمیرات یخچال ها می‌شود. یخچال از سری لوازم خانگی هستند که بیشتر مردم در سپردن تعمیرات آنها به متخصصین اتفاق نظر دارند.

تعمیرات یخچال از دسته مشاغل فنی پر درآمد به شمار می‌رود. با توجه به مطالب گفته شده عرصه برای متخصصین باز است تا با کسب اندک تجربه در مدت کوتاهی در این شغل حرفه ای شوند.

سرمایه مورد نیاز برای شغل تعمیرکار یخچال چقدر است؟

در کنار هزینه یادگیری این مهارت، سایر هزینه ها شامل ابزارآلات تخصصی هر تعمیرکار که با توجه به نیاز خود آن را تهیه می‌کنند؛ در صورت علاقه به ایجاد کسب و کار شخصی، هزینه های محیط کار نیز باید در نظر بگیرید.

 اما اکثر تعمیرکاران، تعمیرات را در محل ترجیح داده تا هم هزینه های حمل و نقل را کاهش دهند و هم از اسیب های احتمالی  در هنگام جابه جایی جلوگیری کنند. این گزینه افزایش رضایت مشتری را نیز در بر دارد که خود از روش های افزایش درآمد می‌باشد.

با اینحال کارگاه های تعمیراتی به خودی خود عملکرد بهتری خواهند داشت حال آنکه در محل های پر رفت و آمد و شناخته شده باشند. که این امر را بسیار آسان تر می‌کند. در صورت نداشتن سرمایه کافی برای خرید تعمیرگاه، می توانید با اجاره یک مغازه مقداری از سرمایه خود را صرف انجام تبلیغات و معرفی خدمات شخص خودتان به مشتریان کنید.

همچنین این روزها سایت های خدمات رسانی آنلاین شرایط پیدا کردن مشتریان و ایجاد نام و آوازه تعمیرکاران را بسیار راحت کرده است.

چگونه با اموزش تعمیرات یخچال به یک تعمیرکار یخچال حرفه ای شویم؟

تعمیرات یخچال همانطور که گفته شد کاری بسیار تخصصی و ظریف است. برای یادگیری این مهارت باید زیر نظر متخصصان مجرب تعلیم ببینید. مجموعه دکتربرد این امر را برای هنرجویان راحت کرده است. با شرکت در دوره تعمیرات یخچال و فریزر در کنار آموزش های تخصصی از جانب اساتید مجرب، با دریافت مدرک معتبر در پایان دوره بدون نیاز به کسب تجربه وارد بازار کار می‌شوید. مجموعه دکتربرد این دوره را به گونه ای قرار داده است که در کنار آموزش بخش هایی به کارآموزی و تجربه تعمیرات حرفه ای اختصاص داده شده اند.

تعمیرات برد یخچال و فریزر

با در نظر گرفتن اینکه یخچال‌های تولید جدید دارای بردهای تخصصی و پیشرفته‌تری می‌باشند که وظیفه آن‌ها کنترل سایر قسمت‌ها از جمله: فن،کمپرسور، المنت، درب‌ها، یخساز، سنسورها و …… می‌باشد، بنابراین اگر برد یخچال دچار مشکل و نقص فنی شود باید تعمیرات آن را به تعمیرگاه های مجاز بسپارید و از دست کاری کردن آن بپرهیزید .

با توجه به پیشرفت در زمینه تکنولوژی و علم، تولیدات لوازم خانگی برای ایجاد نوآوری‌ها و کارایی بهتر از وسیه قطعاتی جدید را جایگزین قطعات قبلی می‌کند تا کارایی بهتری را در لوازم خانگی ارائه دهد، این پیشرفت در یخچال به جایگزینی برد و مدارات الکترونیکی به جای ترموستات و کنترل کننده‌های مکانیکی است.

در یخچال‌های جدید برد الکترونیک جایگزین تایمر دیفراست شده است  و این جایگزینی به مصرف کمتر انرژی نیز کمک می‌کند .

تشخیص آسیب دیدگی یخچال و فریزر

برای یک تشخیص آسیب دیدگی، یک تکنسین را ترتیب دهید.اگر شما نیاز به تعویض آن دارید، از جایگزینی که مورد تأیید سازنده باشد استفاده کنید.
هشدار: تعمیر لوازم خانگی می‌تواند خطرناک باشد. از ابزارهای مناسب و تجهیزات ایمنی استفاده کنید و تمام دستورالعمل های ایمنی را دنبال کنید. به تعمیر ادامه ندهید تا هنگامی که مطمئن شوید تمام مراحل را می‌دانید و قادر به انجام تعمیرات هستید. برخی از تعمیرات باید توسط یک تکنسین واجد شرایط انجام شود.

خدمات تعمیر تخصصی برد یخچال، خدمات تعمیر برد فریزر و تعمیرات برد ساید بای ساید را جهت برندهای یخچال دوو، یخچال ایندزیت، یخچال کنوود و یخچال ارج و تمامی برندها است و حتما جهت تعمیرات دیگر از خدمات  نمایندگی تعمیرات یخچال دوو، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت، نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود، نمایندگی تعمیرات یخچال ارج  استفاده شود.

محل قرار گرفتن برد الکترونیک

محل قرار گرفتن برد الکترونیک بر اساس مدل متفاوت است می‌تواند در پشت یخچال و فریزر باشد، در داخل یخچال و فریزر، در دیوار جانبی و یا سقف باشد.

با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ را از پوشش برد الکترونیک خارج کنید.سپس پوشش را بردارید. یخچال و فریزر را به جلو بکشید و یخچال را از برق جدا کنید. یخچال را حرکت دهید تا به راحتی به قسمت برد کنترل یخچال برسید.
با استفاده از پیچ گوشتی زبانه های قفل پلاستیکی را آزاد کنید و سپس صفحه برد الکترونیکی را خارج کنید. قبل از جدا کردن سیم‌ها از تصویر دیجیتالی آنها استفاده کنید تا بعدا بتوانید آنها را به طور صحیح وصل کنید.

بسته به نوع اتصال دهنده، ممکن است مجبور باشید اتصال دهنده‌ها را با انبردست و یا پیچ گوشتی باز کنید. تمام سیم‌ها را از صفحه برد الکترونیکی جدا کنید. پوشش را روی محفظه جعبه برد الکترونیکی قرار دهید و پیچ را بچرخانید. پیچ را بر روی سوراخ بگذارید و محکم ببندید.

صفحه کنترل الکترونیکی جدید را در دستگاه قرار دهید کنید. با راهنمایی از یادداشت های خود و یا عکس دیجیتال، سیم را به برد الکترونیک جدید وصل کنید.
نکته: برای تخلیه استاتیک که می تواند به برد الکترونیکی جدید آسیب برساند، قفسه فلزی را لمس کنید.

اگر کمپرسور خاموش است و هر دو فن در حال اجرا هستند، مشکل مادربرد است. یخچال را از برق بکشید و رله را بردارید و آن را تکان دهید. اگر رله مشکلی ندارد، مادربرد را خارج کنید. وقتی برد الکترونیکی آسیب ببیند شایع است که یک سوختگی یا جوش بد در پشت رله کمپرسور ببینیم.

آسیب دیدگی مادر برد

اگر شما مطمئن هستید این مورد است که برد الکترونیک آسیب دیده است. شما می‌توانید اتصالات لحیم کاری را تعمیر کنید. اما گاهی اوقات رله آسیب دیده است.

سیم برق یخچال را به پریز برق وصل کنید. خط لوله آب یخچال را مجددا نصب کنید و شیر آب را برقرار کنید. این یک مشکل مادربرد است که گاهی اوقات می بینیم. شناسایی آن بسیار آسان است، مطمئن شوید که سر و صدای موجود از صفحه اصلی است و برد الکترونیکی آسیب دیده است.

این یکی از رایج ترین مشکلات مادربرد است و گاهی اوقات شما نیاز به تعویض برد الکترونیک و فن برای حل مشکل دارید.
توجه داشته باشید که امن ترین روش تعویض برد الکترونیکی و فن است به دلیل اینکه احتمال اینکه فن باعث آسیب به برد الکترونیک جدید شما شود زیاد است.

یکی از علت‌های اصلی معیوب بودن مادربرد که باعث می‌شود چرخه یخ زدایی بیش از حد طول بکشد. این مورد از انواع مشکلات مادربرد هستند. مقاومت گرمایی مادربورد بر عملکردهای خنک کننده و یخ زدگی نظارت می‌کند. ترمیستورهای آسیب دیده نیز همچنین می‌توانند این مشکلات را ایجاد کنند.

برد‌های الکترونیکی یخچال 

قیمت بردهای چینی دستگاه‌ها بصورت متوسط پایین‌تر از بردهای اصلی یخچال و دیگر دستگاه‌ها می‌باشد نکته اصلی تشخیص نوع برد اصلی از نمونه مشابه چینی است که اغلب برای تعویض برد یخچال استفاده می‌شود همچنین شما با تعمیر برد اوجینال دستگاه خود با قطعات اصلی از عمر بیشتر یخچال و ساید بای ساید خود اطمینان حاصل می‌نمایید
اغلب یک مادربرد آسیب دیده باعث می‌شود که فن سر و صدا ایجاد کند.

اغلب اوقات این سر و صدا از بین می‌رود. تعمیر این است که برد الکترونیک تعویض شود. به طور معمول یک دقیقه طول می‌کشد تا فن از سرعت آهسته به سرعت بالا و بالعکس تغییر کنند. اگر فن به سرعت در حال تغییر سرعت است، برد اصلی آسیب دیده است و نیاز به تعویض دارد.

برد الکترونیکی یخچال “مغز” یخچال است که اجزای اصلی مانند کمپرسور و فن یخچال را کنترل می کند. مادربرد (همچنین به عنوان برد اصلی شناخته می‌شود) همه چیز را کنترل می‌کند، به طور کلی، هر چیزی که بر روی یک یخچال تاثیر می‌گذارد، می‌تواند توسط مادربرد به‌ وجود آید.‌

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

محصولات مرتبط

لینک کوتاه:

کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن