دوره آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزش طراحی بردهای الکترونیکی به یک متخصص حرفه‌ای در زمینه تعمیرات این دستگاه‌ها تبدیل شوید. دوره‌های آموزشی مجتمع فنی و مهندسی دکتر برد به گونه‌ای برگزار می‌شوند که کارآموز بتواند بلافاصله پس از گذراندن دوره وارد بازار کار شود و دیگر نیازی به کسب تجربه یا شاگردی برای یاد گرفتن کار نداشته باشد.

موسسه دکتر برد با تکیه به دانش متخصصین و مهندسین با تجربه و حرفه‌ای خود و با پشتوانه به پروژه‌های قبلی و سابقه بالایی که در طراحی انواع مدارات آنالوگ و دیجیتال دارد، می‌تواند تمام نیازهای شما عزیزان را مرتفع سازد. در این کلاس، اصول طراحی برد را به شما معرفی می‌کنیم.

شما بعد از شرکت در این دوره آموزشی می‌توانید بلافاصله از طریق تعمیرات انواع بردها شروع به کسب درآمد کنید.

البته در این دوره آموزشی کسانی که هیچ گونه پیش زمینه‌ای برای تعمیرات دستگاه‌های الکترونیکی ندارند را هم در نظر گرفته‌ایم و تمامی موارد پایه اعم از الکترونیک مقدماتی و پایه، آموزش کار با ابزار مورد نیاز برای تعمیرات و… را نیز در این دوره آموزش می‌دهیم.

 

برای مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

لیست قیمت دوره آموزشی طراحی برد

 • کلاس عمومی 1.500.000 تومان
 • مدت زمان کلاس 30 ساعت

سرفصل‌های دوره طراحی برد

 • انواع چاپ PCB و کاربردهای آن
 • آشنایی با انواع فیبرها
 • روش‌های چاپ مدار روی فیبر مسی
 • استفاده از پرینترهای لیزری سیاه و سفید یا چاپ
 • استفاده از روش اسپری پوزیتیو 20
 • استفاده از روش لیمنیت
 • استفاده از فاز یک ضد اسید
 • معرفی کلی نرم افزار ALTIUM
 • معرفی انواع نرم افزار های چاپ PCB مثل :
  1-PCBWEB DESIGNER 2- ZENTIPCB  3-TINYCAD 4- EXPRESSPCB و غیره
 • آشنایی با انواع منو و پنجره‌های نرم افزار ALTIUM DESIGNER
 • معرفی محیط‌های مختلف شماتیک و PCB
 • نمایش چند نمونه PCB انجام شده
 • چگونگی ایجاد شماتیک
 • طراحی شماتیک مدار
 • چگونگی اضافه کردن قطعات و شماره گذاری
 • اتصال قطعات
 • نمایش ERRORها و رفع عیب‌ها
 • طراحی برد PCB
 • آموزش ساخت فایل PCB
 • لینک قطعات و وارد کردن آن‌ها از محیط شماتیک به PCB
 • جایگذاری قطعات و روتینگ
 • روتینگ لایه‌های مختلف و روتینگ خودکار
 • ساخت کتابخانه
 • ایجاد قطعاتی که در کتابخانه وجود ندارند
 • حل تمرین
 • طراحی PCB مدار تک لایه
 • طراحی مدارات دولایه

تفاوت شرکت فنی و مهندسی دکتر برد با سایر آموزشگاه‌ها

از ابتدا شرکت دکتر برد تمایل داشته که تمامی کلاس‌ها در محیطی کاملا حرفه‌ای و به صورت عملی برگزار شود. بر خلاف سایر آموزشگاه‌های حال حاضر که بیشتر محیطی تئوری دارند، ما از روز اول شما را با کار عملی و تعمیر برد به صورت فیزیکی آشنا می‌کنیم.

کارشناسان ما علاوه بر آموزش مباحث اصلی، به شما مهارت‌هایی نظیر ارتباط با مشتری، هزینه قطعات و خرید قطعات از خارج کشور را آموزش می‌دهند.

دکتر برد ارائه‌دهنده مدارک بین‌المللی و داخلی

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد علاوه بر مدارکی اعم از (فنی حرفه‌ای، مدرک رسمی دکتر برد و …) که توسط سایر آموزشگاه‌ها ارائه می‌شود، مدارک داخلی و بین المللی دیگری شامل مدارک صادره از وزارت دفاع، آدیسو که مورد تایید کشور چک هست و … را نیز در صورت اتمام دوره‌ی آموزشی به هنرجو ارائه می‌کند.

Previous
Next

خوابگاه دانشجویی مجموعه دکتر برد

شرکت فنی و مهندسی دکتر برد برای اسکان دانشجویانی که از شهرهای دیگر به مجموعه دکتر برد می‌پیوندند، خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته است که نزدیک ترین مسیر را به شرکت دارند.

از خصوصیات این خوابگاه ها می توان موارد به موارد زیر اشاره کرد:

تقدیر و تشکر هنرجو از استاد

سوالات متداول

شما در این دوره با اصول طراحی برد آشنا شده و به صورت عملی توانایی طراحی بردها را کسب می‌کنید.

در صورت اتمام دوره به فن آموز مدارک داخلی(فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر دکتربرد) و بین المللی(صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد.

دوره‌های دکتر برد به سه صورت حضوری، غیرحضوری و مجازی برگذار می‌شود، این آموزش‌ها در قالب عملی ارائه شده و تضمین می‌کند پس از اتمام دوره شما توانایی کسب درامد از مهارت آموخته شده را خواهید داشت.

توضیحات بیشتر

شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

شما هر روزه با تعداد زیادی وسیله الکترونیکی سروکار دارید که تمام وسایل الکترونیکی نیاز به قطعه ی مهمی به نام برد دارند که بدون آن این وسایل کار نمی کنند. بردها دارای انواع مختلفی هستند که در تمام دستگاه های ساده و پیچیده کاربرد دارند.

ساختار و معماری بردها بسیار پیچیده بوده و ساخت آن کار هرکسی نیست و نیاز به ظرافت و مهندسی دارد. تمام قطعاتی مانند ترانزیستور، خازن، مقاومت، دیود و … بر روی آن قرار می گیرد.

طراحی برد الکترونیکی به این صورت است که اول باید یک فیبر مدار چاپی یا PCB را تهیه کنید و روی آن مسیرهای ارتباطی مسی متنوع را بر طبق نقشه حک نمایید.

اگر برد دو یا چند لایه باشد نیاز است که خطوط مسی در لایه های گوناگون ایجاد شود. این خطوط مسی در دستگاه های مختلف، نوع مخصوص به خود را دارند و هر برد الکترونیکی دارای خطوط مسی جداگانه ای می باشد.

بر روی این لایه مسی یک لایه سولدر ماسک و سیلک اسکرین قرار می گیرد و قطعات الکترونیکی مختلف روی آن با روش مخصوص مونتاژ می شود.

انجام اینگونه کارها تخصص و مهارت زیادی را می خواهد و طراح بردهای الکترونیکی باید علم و دانش این حرفه را داشته باشد و این کار را با ظرافت بالایی انجام دهد.

بازار کار طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی چگونه است؟

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا روز به روز تعداد لوازم الکترونیکی که ما استفاده می کنیم گسترش یافته و فناوری های جدیدی وارد دستگاه های مختلف گردد.

همه این وسایل از ماشین لباسشویی و ظرفشویی گرفته تا یخچال فریزر و تلویزیون و دیگر دستگاه های الکترونیکی کوچک و بزرگ باید قطعه ای به نام برد در خود داشته باشند.

حتما در هنگام بروز مشکلات مختلف در این دستگاه ها، شنیده اید که تعمیرکار می گوید برد دستگاه مشکل پیدا کرده است. در صورتی که برد الکترونیکی دستگاه مشکل پیدا کند، دستگاه دیگر قادر به کار کردن نخواهد بود و نیاز است این قطعه تعمیر یا تعویض گردد.

با وجود این حجم از دستگاه های الکترونیکی که هر یک نیازمند برد است، باعث شده تا بازار کار طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی بسیار پر رونق بوده و طراحان بردهای الکترونیکی از درآمد بالایی برخوردار باشند.

با توجه به این که در عصر تکنولوژی هستیم طراحان تلاش می کنند تا هر بار تغییراتی را در دستگاه های مختلف ایجاد کنند و امکانات جدیدی را به دستگاه اضافه کنند.

برای همین آینده شغلی ساخت بردهای الکترونیکی بسیار روشن بوده و این افراد باید از خلاقیت و ابتکار بالایی در کنار ظرافت و دقت برخوردار باشند.

افزایش درآمد در شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

شما با شرکت در دوره های آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی می توانید مهارت های لازم را بدست آورید و رزومه ای پربار را برای خود ساخته و آن را به شرکت های مختلفی که نیازمند طراح برد می باشند ارسال نمایید.

با توجه به این که نیروی متخصص در این زمینه کم می باشد، میزان جذب این افراد به بازار کار بسیار زیاد بوده و حقوق بالایی هم به آنها پرداخت می گردد. داشتن ایده های جدید می تواند یکی از کلیدهای اصلی موفقیت در این حرفه باشد.

افرادی که تازه وارد حرفه ی طراحی برد شده اند نیاز دارند که تبلیغات زیادی انجام دهند و در این زمینه بازاریابی گسترده ای شکل گیرد. با بررسی بازار هدف در این حرفه، می توانید مشتریان خود را شناسایی کنید و متناسب با نیازهای آن ها محصولات خود را تولید نمود.

این حرفه نیاز به دانش و اطلاعات به روز دارد و باید دانش و کارهایی که در دنیا صورت می گیرد به طور متوالی دنبال کرد و مطابق با استانداردهای جهانی پیش رفت.

سرمایه اولیه برای ورود به بازار کار

یکی از موارد مهمی که باید در زمان ورود به بازار کار طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی آن را مد نظر قرار داد، سرمایه اولیه می باشد.

یکی از عواملی که می تواند پیش برنده یا پیش بازنده برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار باشد سرمایه است. افرادی که از سرمایه کافی برخوردار نباشند باید به دنبال حرفه ای بروند که در ابتدا نیازی به سرمایه زیاد نداشته باشد و بتوانند در مدت زمان کوتاهی به نتایج خوبی برسند.
یکی از مشاغلی که به سرمایه زیاد احتیاج ندارد و فرد می تواند در مدت زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه برسد حرفه طراحی برد و ساخت آن می باشد.

شما می توانید در ابتدا با شرکت در دوره های آموزش طراحی و ساخت برد به دانش مورد نیاز برسید و بعد آن با خرید ابزارهای مورد نیاز کار و مواد اولیه ساخت برد الکترونیکی، شروع به کار کرد.

آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی یکی از رشته های پرکاربرد در صنعت است که کارآموزان با قبول شدن در این دوره می توانند مدارات الکترونیکی را طراحی و در قالب بردهای الکترونیک به تولید برسانند همچنین برنامه نویسی و ساخت آنها به صورت تخصصی و حرفه ای آموزش داده می شود. دوره طراحی و ساخت مدارات الکترونیک به صورت عملی و با ساخت چندین نمونه برد توسط کارآموزان انجام خواهد شد.

(برای شرکت در دوره آموزش مهندسی معکوس با دکتر برد همراه شوید.)

نظرات کاربران

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد مورد نیاز علامت گذاری شده اند.*

اطلاعات تماس

لگو شرکت دکتربرد

شرکت دکتر برد با مدیریت مهندس امین سراجی در اردیبهشت سال 1392 توسط گروهی از متخصصین با تجربه تاسیس گردید و با هدف حمایت از اشتغال زایی، چشم انداز اولیه‌ی متولیان، با آموزش تعمیرات بردهای تخصصی شروع به کار کرد.

دوره‌های محبوب دکتر برد

کارشناسان ما حتما باهاتون تماس میگیرن